ID: 20122

04.12.19

Инвестиционные проекты и стартапы в Украине

Промприлад.Реновація в м. Івано-Франківськ

Імпакт-інвестиція у створення інноваційного центру на базі старого заводу

Расположение:

Akademika Sakharova Street, 23, Ivano-Frankivs'k, Ivano-Frankivs'ka oblast, Ukraine, 76000

  • Отрасль: Строительство и недвижимость
  • Вид деятельности: Производство строительных материалов
  • Стадия проекта: Ранние стадии (Early Stage)
  • Стоимость проекта: $30 000 000
  • Требуемые инвестиции: $1 000
  • Тип инвестиций: Участие в капитале

Промприлад.Реновація – це інвестиційний проект зі створення інноваційного центру на базі старого заводу в центрі Івано-Франківська, що працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки, урбаністики, сучасного мистецтва та неформальної освіти.

Промприлад не орієнтований на єдиного інвестора. Долучитися до проекту може кожен, мінімальна інвестиція – еквівалент $1000, для крупних інвесторів передбачені слоти в 100, 250, 500 тисяч та 1 млн доларів.

Промприлад.Реновація – це проект у сфері імпакт-інвестування. Це означає, що окрім повернення вкладених коштів і дохідності, проект має позитивний вплив на розвиток міста і регіону.

Проектом заплановано відновлення понад 28 тис. кв. м площ в наявних корпусах та будівництво ще двох – на 10 тис. кв. м.
40% всієї площі займатимуть офісні простори. На решті території розмістяться майстерні, навчальні та дитячі центри, готелі та ресторани, громадські ініціативи тощо. До 30% площ за пільговою ставкою оренди буде надана громадським, культурним та соціальним ініціативам, діяльність яких збігається з баченням проекту.

Протягом п’яти років проект залучить у формі імпакт-інвестицій понад 700 млн грн від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити шість будівель та парк.

Станом на сьогодні проект залучив вже понад $4,1 млн інвестицій та має понад 280 інвесторів.

Дохідність проекту конкурентна з іншими доступними фінансовими інструментами на ринку.
За методикою, запропонованою PACT було вирахувано Social return on investment (SROI): кожен інвестований в пілотний проект долар створить п’ять доларів соціального ефекту.

Промприлад.Реновація в м. Івано-Франківськ

Партнери проекту

Проект включений у стратегію розвитку міста Івано-Франківськ, підтриманий низкою організацій-партнерів, що долучилися як інвестори, грантодавці та підрядники на умовах low bono та pro bono. Зокрема:

  • БФ Тепле Місто
  • ГО Інша Освіта
  • Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS)
  • MitOst (Німеччина)
  • PACT (США)
  • Міжнародний фонд Відродження
  • Стенфордський дослідницький інститут SRI International

Також проект отримав підтримку урядів Швеції та Канади. Швеція є одним з найбільших грантодавців пілотного поверху Промприлад.Реновація.

Команда проекту

Ініціатором та керівником проекту є Юрій Филюк – Івано-франківський підприємець та ініціатор соціальних проектів, найвідоміші з яких – Urban Space та Тепле Місто – є одними з найкращих прикладів громадської платформи в Україні.

У команді проекту працюють спеціалісти з різностороннім бізнес-досвідом та практикою соціального підприємництва й громадських ініціатив (23 ресторани, “Тепле Місто”, Urban Space 100 та ін.).

Інвестиційна модель проекту

Структура інвестування дозволяє залучати інвестиції від малих та великих приватних інвесторів, компаній, громадських організацій та фондів.

У проекті закладено дві інвестиційні логіки:

  1. Інвестувати на етапі залучення інвестицій і після реалізації проекту отримувати дивіденди у вигляді пасивного доходу.
  2. Інвестувати на етапі залучення інвестицій і в будь-який момент вийти з проекту, продавши свою частку на вторинному ринку.

Переваги інвестування в проект:

  • розміщення у центральній частині міста з високою прохідністю;
  • велика кількість запитів на оренду, що вже зараз перевищує заплановані площі;
  • зростання вартості активу по мірі розвитку проекту;
  • соціальна значущість проекту;
  • можливість долучитися до спільноти інвесторів з високою діловою репутацією.

Детальніше про інвестиційні переваги можна дізнатися з презентації.

Етапи реновації

2015 — формулюється візія, цілі та загальна концепція проекту, формується мережа партнерів-організаторів проекту.

2016 — проводяться дослідження економічного потенціалу регіону та історії заводу “Промприлад”, розробляється архітектурна концепція, створюється проект пілотного третього поверху.

Червень 2017 року – початок робіт з реконструкції третього поверху корпусу по вулиці Сахарова, як пілотний проект для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції. На економічне дослідження та запуск пілоту в проект залучено 1,3 млн дол. інвестицій.

Квітень 2018 року – запуск “Пілоту”, як зразка реконструкції всього заводу. 1800 квадратних метрів успішно ілюструють можливість взаємодії у трикутнику “громада – бізнес – місто”.

Лютий 2019 року – ТОВ “Промприлад.Холдинг” було підписано угоду купівлі-продажу 82% акцій ПрАТ “Івано-Франківського заводу “Промприлад”. За досягнутою домовленістю угода про купівлю має бути закрита до кінця поточного року, коли буде внесено останній платіж за укладеним графіком.

Квітень 2019 року – орендарями закінчено реконструкцію ще двох поверхів під офісні простори. Таким чином разом реконструйовано вже 5800 кв. м.

Грудень 2019 року – остаточний викуп заводу Промприлад проектом Промприлад.Реновація. Початок масштабної реконструкції приміщень заводу.

Січень 2024 року – планове завершення останнього етапу реконструкцій, повний запуск обєкту і початок виплати дивідендів.

Джерела доходу

Основними джерелами доходу будуть:

  • дохід від оренди офісних приміщень та площ спеціального призначення;
  • діяльність готельного комплексу;
  • продаж квитків на події, короткострокова оренда виставкового та конференційного комплексів;
  • дохід від продажу франшизи проекту в інші міста та країни.

Юридична модель проекту

До розробки юридичної моделі проект залучив ряд юридичних та консалтингових компаній: Sayenko Kharenko і Партнери, Morris Group, Bridges Consulting, Ernst & Young, Arzinger.

Структура управління проектом Промприлад.Реновація є максимально збалансованою, аби забезпечити повернення інвестицій та реалізацію соціальної функції.

У Корпоративно-інвестиційний фонд (КІФ) можуть інвестувати юридичні особи без обмежень та фізичні особи, згідно українського законодавства, з обмеженням від 1 827 000 грн. Тому ми розробили юридичну модель, що діє в українському законодавчому полі, яка дозволяє інвестувати фізичним особам від $1000 у ТОВ Промприлад.Інвестиції. ТОВ володіє акціями Корпоративно-інвестиційного фонду, який у свою чергу володіє 70% ТОВ Промприлад.Холдинг.

Детальніше з проектом Промприлад.Реновація можна ознайомитися на офіційному сайті проекту, або завантаживши презентацію.

Інвестувати тут!

Расположение

Контакты

Свяжитесь со мной!