Тернопільска область:
Назва СЕС: "Залісся";
Площа: 20 га;
Потужність: 10 МВТ;
Документи: Земля 14.01, ТУ, Дог. підключення, Проект;
Оренда: 50 років;
Загальна вартість за корпоративні права на СЕС, весь пакет документів: 450 000 € (можливий торг)
Довідково:
Зелений тариф
Зелений тариф в Україні - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії. Важливим пунктом законодавства України є положення про те, що виробники енергії з поновлюваних джерел енергії мають право на:
- Гарантоване підключення до існуючих енергетичних мереж;
- Гарантоване придбання енергопостачальними організаціями всієї енергії, виробленої їх поновлюваних джерел енергії.
- Незмінність тарифів, за якими купується енергії протягом термінів їх дії.
- Станом на початок 2019 року, в Україні діє одна з найвищих в Європі ставок на зелений тариф. Термін дії зеленого тарифу закріплений законом до 2030 року.
Станом на початок 2019 року тариф становить 0,15 євро / 1 кВт.
Пільги
Якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 30%, розмір надбавки до «зеленого» тарифу буде складає 5%.
Якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 50%, розмір надбавки до «зеленого» тарифу складатиме 10%.
Відповідно до Податкового кодексу України звільняються від обкладення ПДВ (20%) операції з ввезення на митну територію України обладнання та комплектуючих, які використовуються у виробництві енергії з альтернативних джерел енергії.
Для отримання надбавки до діючого діючого тарифу в розмірі 10% необхідно:
- Використання металоконструкцій Українського виробника з сертифікатом U1.
- Використання трансформаторних підстанцій з інтегрованим інверторним обладнанням Українського виробника з відповідним сертифікатом.
Етапи оформлення та будівництва промислової сонячної електростанції (СЕС).
- Реєстрація нового підприємства - юридичної особи. Це істотно полегшує роботу і дає рішення питань, пов'язаних з пільгами, урахуванням електроенергії і так далі.
- Техніко-економічне обґрунтування проекту. Воно включає аналіз законодавчої бази стосовно до конкретного регіону, потенціал об'єкта, обґрунтування його розміщення, схему генплану, порівняння кількох технічних рішень щодо обладнання і так далі.
- Оформлення оренди необхідного земельної ділянки. На виділення землі під сонячні електростанції діє ряд обмежень. Всі їх потрібно передбачити, а також затвердити план в місцевих органах самоврядування. Після цього документація проходить обов'язкову експертизу в Державному земельному агентстві області.
- Отримання технічних умов на підключення до ліній електропередачі.
- Розробка та узгодження проекту.
- Будівництво промислової сонячної електростанції. Ще до початку робіт в державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБI) слід подати декларацію, а протягом тижня після початку будівництва письмово сповістити пожежну інспекцію та органи самоврядування.
- Введення в експлуатацію та підключення до централізованої мережі електропередач. У ДАБI необхідно отримати сертифікат про готовність об'єкта до роботи.
- Оформлення ліцензії на виробництво електроенергії по зеленому тарифу.