ТОП-11 книжкових Telegram-каналів, які має читати кожен українець

ТОП-11 книжкових Telegram-каналів, які має читати кожен українець

Команда InVenture підготувала добірку 11 популярних і дуже цікавих Telegram-каналів, корисних для саморозвитку кожного українця

Команда InVenture підібрала для вас цікаві Telegram-канали про книжки та літературу – з-поміж тих, які читаємо самі. У добірку увійшли лише українські канали зі значною кількістю підписників і регулярними, корисними публікаціями. Варто зазначити, що всі обрані канали не займаються книжковим піратством та мають виключно унікальний контент. 

  1. Кецик — авторський канал про тексти в найширшому сенсі. Авторка, Вікторія Смерека, ділиться досвідом написання першої книжки, фішками з копірайтингу, маркетингу, сценаристики тощо. Вона пише тексти у команді Євгена Клопотенка, а до того працювала з текстами для бізнесу на фрілансі близько 5 років. Кому підписуватися: книголюбам, авторам-початківцям, копірайтерам. Власникам малого бізнесу, щоб навчитися класно писати для власних соцмереж.
  2. in book we trust — цей канал розказує, що література це не нудно, це — цікаво і сучасно. Канал ведуть журналіст Олексій Сімончук та спічрайтерка Валентина Комар, які впевнені, що читання має стати елементом попкультури українського суспільства.
    Книжки вчать емпатії, свободі та любові, а хіба не це в перспективі рушій усіх процесів? Хто любить серіал «Друзі» пам’ятає епізод, як Джої купив енциклопедію і хвацько міг підтримати розмову. Автори каналу жартують, що завжди пишуть пости з розрахунком, щоб інформація була цікавою і ви могли її використати. Скажімо, на побаченні, під час зустрічі друзів чи під час ділової вечері.
    Читачі знайдуть для себе щось більше, ніж книжки, але те, що з ними пов’язано. Наприклад, пости про нішеві парфуми, які можуть асоціюватись з улюбленими літературними героями, добірки екранізацій і аргументи про те, чому суперечки, що Русалоньку Андерсена зіграє темношкіра акторка — абсурдні.
    Шукаєте для себе цікавий та корисний контент? Тоді зверніть увагу на канал in book we trust.
  3. Коли ми говоримо про книжки — відносно молодий книжковий канал у телеграмі, але вже зі своєю міцною аудиторією. Його авторка — головна редакторка та співзасновниця жіночого незалежного онлайн журналу divoche.media Оксана Павленко — говорить про літературу та книжки вже давно, бере участь у навколокультурних подіях, тож канал виріс з бажання нарешті систематизувати інформацію в одному місті.
    На каналі Оксана не лише розповідає про прочитане, а й ділиться новинами книговидавництва, знаходить зв'язки між літературою та іншими сферами та часом підказує місця, де можна купити рідкісні видання. Авторка досліджує жіночий досвід в історії та літературі та дивитися на книжки через феміністичну оптику.
    “Коли ми говоримо про книжки” канал здебільшого про “художку”, на думку Оксани — заглиблення у художній текст допомагає розвивати емпатію, креативність, знаходити нові рішення як у житті, так і у бізнесі. 
  4. Читай, kurwa, книжки — канал агресивної пропаганди читання, як зазначається просто у його описі. Авторський телеграм-канал блогерки, яка також має YouTube-канал про книги. За останні два роки, коли контент став систематичним, аудиторія його стрімко зросла до майже 7 тисяч читачів.
    Створила канал Алла Комарова aka Дафа, за освітою біолог, а за фахом – маркетолог, тому не чекайте від тамтешніх дописів сухої літературознавчої академічності. Відгуки на «Читай, kurwa, книжки» скоріше продають (а особливо негативні відгуки), аніж вражають. А от що дійсно вражає, так це покупки та їх щомісячна кількість. Дафа вміє чи не найпершою вполювати новинки, завжди попереджає читачів про цікаві розпродажі та акції, відслідковує сучасну українську літературу, знає про майже всі передпродажі. В сфері її інтересів як жанрова проза, так і висока полиця, серед нонфікшену  історія та політика, соціологія та медицина, розвиток брендів та маркетинг, сторітелінг та психологія покупців.
    На каналі буде цікаво всім книгозалежним; тим, хто любить відмітити щось незвичне; фанатам покупок за акціями; тим, хто боїться пропустити важливе серед паперового моря видань; а також тим, хто любить книжкові добірки за темою чи ознакою. 
  5. Крадійка книжок — один із найбільших книжкових блогів в телеграм. Авторка каналу ділиться цікавою інформацією зі світу літератури, як і сучасної, так і не зовсім молодої: фактами, міфами довкола письменників, цікавими історіями та справжніми таємницями. Також на каналі зібрані знижки, розпродажі, інсайти книжкового світу — все в одному місці. Крадійка книжок постійно ділиться враженнями щодо прочитаного, пише нотатки та ділиться покупками.
    Авторка каналу — Наталя — прихильниця точних наук та програмування, яка за сотнями рядків коду встигає ще й слідкувати за цікавинками світу літератури та ділитися ними з читачами. Любов до книг супроводжувала Наталю з дитинства і цією любов'ю вона ділиться зі своїми читачами.
    Якщо ви хочете з іншого боку подивитися на колись ще нудну (до підписки на канал) літературу, дізнатися секрети із життя відомих митців, бути в курсі новинок книжкового світу, "урвати" цікаву книгу за безцінь, а також завжди знати, що почитати та де обговорити прочитане — мерщій на канал. 
  6. Непозбувний книгочитун — один з найдавніших на україномовному просторі авторський Телеграм-канал про книжки та один з лідерів за залученістю підписників. Існує майже 4 роки, пише про все, що відбувається на українському видавничому ринку: анонси новинок, конфлікти у видавничій сфері, акції, запуск нових видавництв, ціноутворення в галузі, ситуацію на книжковому ринку. Зрідка - короткі огляди книжок.
    Канал створила журналістка-фрилансерка Тетяна Гонченко. Її основна робота - написання текстів для бізнесу та нативної реклами. Тому до ведення каналу вона підходить по-журналістськи, і водночас цікавиться бізнесовою стороною книговидання, а не тільки читацькою. Відстежує ситуацію на ринку та має власні джерела всередині галузі, адже деякий час сама працювала у цій сфері - редакторкою блогу Yakaboo.
    “Непозбувний книгочитун” орієнтований не тільки на книголюбів, а й на гравців книжкового ринку - тому його читають переважна більшість видавців, а також перекладачі, книжкові маркетологи, письменники та всі, хто залучений до виробництва книжок в Україні. Станом на зараз у каналу майже 8 тисяч підписників. Це канал для тих, хто хоче визначитися, що почитати, де купити книжки зі знижкою, і що відбувається в галузі загалом.
  7. Книжковий Бункер — відносно молодий авторський блог, якому ще немає року, але це вже серйозний гравець серед книжкових телеграм-каналів. Унікальний, специфічний та дещо непередбачуваний, з книжковими оглядами, довколалітературними фактами, інколи з тематичними новинами чи провокативними темами. Ідея блогу плекалась довгий час, тому адмін підходить до каналу зважено та відповідально. Основна мета, мабуть, не претендує на унікальність, і це — бажання ділитись тим, що цікаве самому собі. Власне, воно й лежить в основі прагнення створити спільноту однодумців з приємною і, хочеться вірити, ламповою атмосферою. А тому можна впевнено говорити, що книголюби знайдуть на блозі актуальні для себе теми: від відгуків на потенційно цікаві книжки до обговорення банальних і небанальних списків книг, авторів, новинок тощо.
  8. Читомо — це найбільше медіа України про культуру читання і мистецтво книговидання, що працює вже 13 років. 
    Підписавшися на Telegram-канал, ви будете в курсі всіх українських книжкових новинок, які потрібно прочитати, щоб бути цікавим співрозмовником і фахівцем у своїй сфері. А також знатимете про те, які українські книжки переклали іншими мовами, які премії отримали українські письменники й на які культурні події варто сходити.
    У часи війни, редакція інформує про збитки й втрати культури, говорить із письменниками, видавцями й журналістами, які зараз на фронті, про ціннісні орієнтири, відстежує долі ув’язнених блогерів і журналістів. А ще запускає круті мистецькі проєкти, як-от «Щоденники війни» — онлайнову виставку щоденників українців цієї війни.
  9. А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА — навчать любити книжки усіх малят від 2 до 102 років!
    Це офіційний Телеграм-канал провідного українського видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», котре заснував відомий поет Іван Малкович у 1992 році. Вони почали свою роботу як перше приватне дитяче видавництво Незалежної України і ось уже 30 років видають «абабагаламазькі» книжки так ретельно, щоб ви могли назвати їх своїми улюбленими.
    З цим видавництвом почнеться  найпрекрасніша книжкова подорож для всієї сім’ї. Наймолодшим читачам знайдуться  найчарівніші книги, з якими дитинство стане казковим, а читання — улюбленим заняттям. Підліткам підберуть книги, з якими не буде самотньо чи нудно, а дорослих навчать любити українську літературу, закохають у поезію з серією «Українська Поетична Антологія», порадують найкращими перекладами. А ще саме тут зустрічаються усі поттеромани України, адже ексклюзивно видають Гаррі Поттера, включно з надзвичайними ілюстрованими виданнями.
    Кожен знайде а Абабі «свою» книгу!
  10. ВРАЖЕННЯ UA — канал від найбільшої спільноти книголюбів в українськомовному facebook (більше 80 тис.). Канал створив і модерує Олександр Гнатюк. Його примушували читати в дитинстві, чим відбили бажання на довгі роки. І вже після 25-ти він відкриває для себе і підписників книги заново.
    Канал досить націє-центричний і ведеться в своє задоволення. 90% інфо каналу складають відгуки на книги, анонси новинок та посилання на знижки, 10% власник каналу залишив власним читацьким оглядам і цікавинкам.
    Після 24 лютого проєкт ВРАЖЕННЯ UA зібрав (і продовжує) більше 1,2 млн. грн на потреби ЗСУ завдяки книжковим аукціонам, суть якого полягає у тому, що книголюби безкоштовно надсилають свої вживані книги, а далі вони перепродаються. Долучайтесь!
  11. Найкращі книги з саморозвитку — канал в якому ви знайдете книги з мотивації, психології, фінансів і розвитку бізнесу та багато інших. 
    Хочете щось почитати для свого саморозвитку, але не знаєте яку книгу вибрати? Тоді цей канал ідеально вам підійде, адже тут зібрані найкращі книги які обов'язково має прочитати кожен!
    Особливо цей канал буде актуальний для підприємців, бізнесменів та прогресивних верств населення, які слідкують за новинками нон-фікшену та шукають практичні книги по бізнесу та саморозвитку.

 

InVenture — на нашому каналі висвітлюються питання, пов'язані з венчурним капіталом та прямими інвестиціями, які знаходять актуальність у широкого кола інвесторів, бізнесменів та підприємців в Україні. Щодня лише свіжі новини ринку інвестицій, аналітичні матеріали, статті та інтерв'ю, а також актуальні пропозиції щодо продажу бізнесу та інвестиційних проектів.

Читайте також