Дубай зміцнює статус найжвавішого ринку елітної нерухомості у світі

Дубай зміцнює статус найжвавішого ринку елітної нерухомості у світі

У третьому кварталі покупці вклали в елітну нерухомість Дубая $1,59 млрд

За даними Knight Frank LLP, Дубай зміцнив свій статус найжвавішого у світі ринку елітного житла. Кількість продажів будинків вартістю $10 млн і більше досягла рекордних 277 за перші дев'ять місяців року з транзакціями на $4,91 млрд, що дозволило емірату впевнено випередити такі міста, як Нью-Йорк та Гонконг.

«Попит на розкішні будинки в Дубаї залишається стійким, а пропозиція продовжує відставати від попиту», — сказав Фейсал Дуррані, керівник відділу досліджень Близького Сходу в Knight Frank. «Надзвичайне зростання цін у цьому третьому ринковому циклі призвело до зростання цін протягом дев'яти кварталів поспіль».

Сектор нерухомості Дубая знаходиться на підйомі, оскільки заходи уряду щодо боротьби з пандемією та його ліберальна візова політика залучають дедалі більше іноземних покупців. Розкішний сегмент ринку, у тому числі вілли на набережній на штучних островах міста у формі пальм, має вигоду з притоку багатих інвесторів, таких як росіяни, які прагнуть захистити свої активи, криптомільйонери та багаті індійці, які шукають другий будинок.

Тим не менш, Дубай вже давно відомий різкими злетами і падіннями на ринку нерухомості, причому один із найдраматичніших спадів стався в 2008 році, коли крах нерухомості, спричинений боргами, поставив деяких із найбільших забудовників на межу банкрутства. На цей раз забудовники намагаються більше хеджувати свої ставки, вимагаючи великих початкових внесків, перш ніж вони почнуть будівництво, але багаті покупці житла також беруть на себе більший ризик, сплачуючи великі суми готівки авансом. 

Читайте також