ФДМУ виставив на продаж останній із найбільших державних спиртзаводів

ФДМУ виставив на продаж останній із найбільших державних спиртзаводів

На приватизацію виставлено Лохвицький спиртовий комбінат у Полтавській області зі стартовою ціною 11,22 млн грн

Фонд держмайна 23 травня проведе онлайн-аукціон із приватизації єдиного майнового комплексу ДП "Лохвицький спиртовий комбінат". Стартова ціна лоту складає 11,22 млн грн.

Це вже друга спроба провести аукціон, оскільки перша виявилася невдалою – у березні аукціон довелося скасувати через відсутність учасників.

Підприємство займається дистиляцією, ректифікацією та змішуванням спиртних напоїв. Потужності підприємства дозволяють виробляти 6 тис. декалітрів ректифікату на добу. Підприємство не працює із 2009 року.

На 31 березня 2024 року прострочена кредиторська заборгованість ДП становить 55,68 млн грн. Середньооблікова чисельність працівників – три особи.

ЄМК ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" введено в експлуатацію у 1934 році, у 1937 році – перетворено на спиртовий комбінат. У радянські часи комбінат входив до числа найбільших промислових підприємств міста, на балансі знаходилися об'єкти соціальної інфраструктури та будинки. Вже у незалежній Україні спирткомбінат став найбільшим підприємством спиртової промисловості в Україні.

Наразі підприємство є одним із найбільших боржників із заробітної плати серед підприємств Полтавської області.

До складу лоту входить 139 об'єктів нерухомості та споруд загальною площею 28 614,4 кв.м. Загальна площа земельних ділянок – 19,72 гектарів (п'ять земельних ділянок на праві постійного користування).

Також у підприємства є 21 одиниця транспорту та спецтехніки, у тому числі вантажні автомобілі, трактори, причіп та тепловоз.

Читайте також