TotalEnergies продасть частку в російському газовому родовищі через зв

TotalEnergies продасть частку в російському газовому родовищі через зв'язок з війною в Україні

Продукція французького енергетичного гіганта використовувалася для заправки російських винищувачів

Французький нафтогазовий гігант TotalEnergies заявив, що він продає свою частку в російському газовому родовищі, яке за даними Le Monde забезпечує паливом російських винищувачів. Компанія повідомила, що вона підписала угоду зі своїм місцевим російським партнером «Новатеком» про продаж належних їй 49% у Термокарстовому газовому родовищі «на економічних умовах, що дозволяють TotalEnergies відшкодувати непогашені суми, вкладені у родовище».

Продаж був узгоджений у липні і переданий російській владі на початку серпня, а схвалення очікується 25 серпня. Це сталося наступного дня після публікації розслідування Le Monde, яке показує видобуток російської компанії «Тернафтогаз», співвласником якої є TotalEnergies, яка використовувалася російською армією для бомбардувань України.

За допомогою розслідування, проведеного Global Witness та фінансової бази даних Refinitiv, Le Monde простежила ланцюжок постачання гасу з двох військових баз (Морозівська та Мальшево) до Термокарстового газового родовища в Сибіру, співвласником якого є TotalEnergies. На кожній з цих баз розташована ескадрилья. літаків, які Amnesty International та Х'юман Райтс Вотч звинуватили у завданні ударів по українському цивільному населенню, особливо під час бомбардування Маріупольського театру 16 березня, внаслідок якого загинули сотні людей.

Читайте також