Пентагон оприлюднив документи щодо розподілу між усіма штатами $41,7 млрд на закупівлю, інвестиції та заміну всіх видів систем для підтримки України.
Відповідно до цих даних, штат Пенсільванія отримав найбільше з усіх штатів — $2,52 млрд на виробництво зброї та боєприпасів.
В Аризоні витрати та інвестиції, пов'язані з Україною, становили $2,02 млрд, а в Техасі — $1,85 млрд.
Починаючи з минулого року адміністрація президента США Джо Байдена наголошувала, що багато зброї, надісланої до Києва, буде замінено за рахунок нових контрактів на мільярди доларів, виграних американськими компаніями, які наймають американських працівників.
Такі компанії, як RTX Raytheon в Арізоні, яка виробляє ракетні системи Patriot, і General Dynamics, яка виробляє артилерійські снаряди, які виготовляються в кількох штатах, включаючи Пенсільванію, Огайо та Техас, має мільярдні контракти.
У 2023 році оборонні компанії США з різних штатів минулого року заробили $81 млрд за рахунок військових продажів за кордоном, що на 56% відсотків більше, ніж 2022 року. Укладенню величезних угод посприяло повномасштабне вторгнення Росії до України.
Минулого року продажі американської зброї за кордоном різко зросли, досягнувши рекордних $238 млрд. Уряд США напряму домовився про продажі на суму $81 млрд доларів. Решта – були прямими продажами оборонних компаній США іноземним державам.
Джо Байден та інші офіційні особи наголошували, що допомога США Києву підтримує робочі місця в Америці через виробництво зброї, що додатково підкріплюється переозброєнням інших європейських союзників, які спустошили свої запаси, щоб підтримати Україну.