Редакція The Wall Street Journal наголосила на трендах у сфері високих технологій. Команда експертів пророкує підприємцям наступне:
- Розвиток сервісів у метавсесвіті завдяки появі VR та AR нового покоління не тільки від Meta, а й від HTC та Apple.
- Затягування поясів у галузі технологій, де спостерігається найбільший спад із 2008 року: будуть нові масштабні звільнення та почнеться зростання вартості підписок.
- Жорсткість правил користування підписками: вже з початку 2023 року той же Netflix має намір відслідковувати, щоб платними сервісами користувалися тільки люди, які живуть під одним дахом, і стрімінговий канал може стати першим, за ким будуть і інші з аналогічною примусовою політикою.
- Напруженість з Китаєм: компанії, за прикладом Apple, намагатимуться позбутися залежності за рахунок диверсифікації ланцюжків поставок і переведення виробничих потужностей до інших країн (Індії, В'єтнаму, Мексики та ін.).
- Реальне застосування штучного інтелекту в маркетингу, дослідницьких проектах, веденні баз даних: мова про генерацію текстів та зображень (сервіси типу Dall-E 2, ChatGPT тощо).
- Продовження кризи крипторинка, а також збільшення кількості шахраїв на ньому.
- Розвиток нових ітерацій проектів «розумних будинків», де програми від Apple, Samsung, Google, Amazon та інших розробників могли б бути інтегровані один з одним.
- Жорсткий вплив на ринок технологій з боку регуляторів: знову про антимонопольну політику як при випуску продукції, так і при веденні бізнесу в онлайн-просторі.
Прогнози Financial Times є тісним сплавом економічної та політичної інформації. Видання передбачає:
- Віялові відключення електроенергії та криза енергоносіїв, що триває в Європі.
- Відмова ЄЦБ підтримувати ринки облігацій Італії чи інших країн ЄС.
- Зростання ключової процентної ставки на тлі президентських перегонів в Америці.
- Зростання економіки Китаю на 5+%, незважаючи на напруженість у відносинах із США.
- Зростання глобального потепління, яке не перевищує допустимі прогнози (не більше 1,5 градуси до кінця 2023 року).
- Відсутність нових осередків воєнних конфліктів.
- Продовження діяльності Twitter, незважаючи на внутрішні складнощі.
Business Insider взагалі обмежився трьома ключовими трендами:
- Напруженість із Китаєм.
- «Програма достатку»: у США за рік помітили різке зростання витрат на освіту, охорону здоров'я, витрати на житло, догляд за дітьми, електроенергію та продукти харчування, і тепер мають намір інвестувати в навчання більшої кількості лікарів, будувати більше будинків та розвивати відновлювані джерела енергії.
- Посилення дисципліни в технологічному секторі: на тлі кризи, компанії вимагатимуть від персоналу підвищеної ефективності, можуть займати жорсткі позиції (на зразок Ілона Маска) щодо звільнень і внутрішньої політики, а також можна чекати банкрутства багатьох стартапів, більшої консолідації бізнесу та зростання кількості приватних угод M&A.