ТОП-100 бізнес ідеї для малого бізнесу в Україні: який розпочати бізнес у 2024 році

ТОП-100 бізнес ідеї для малого бізнесу в Україні: який розпочати бізнес у 2024 році

ТОП-100 бізнес ідей в Україні на любий смак - актуальні, нові, популярні та перспективні бізнес ідеї для створення прибуткового бізнесу з нуля в Україні. Оригінальні та незвичайні ідеї бізнесу, ...

Повномасштабне російське вторгнення змусило багатьох підприємців в Україні змінити звичний темп роботи, місце розташування, а то й взагалі переорієнтуватися на інші сфери та ринки. Дехто тимчасово, або назавжди зупинив діяльність, а інші, вимушено переїхавши, підлаштовують свій бізнес під нові виклики. Ведення бізнесу в умовах війни в Україні – це надскладна задача, але реальна.

Зараз мотивацією є не тільки самозбереження, але й більш глобальні завдання, серед яких допомога нашим захисникам та необхідність надати робочі місця населенню. Життя не стоїть на місці й завдяки різноманітним бізнес-ідеям можна спостерігати перезавантаження економіки. У цій збірці об’єднані актуальні ідеї для бізнесу у 2024 році.

Основний акцент у наведених бізнес-проєктах зроблений на невеликих форматах і відносно малих початкових вкладеннях (хоча і грандіозних проєктів у нашому переліку чимало). Не менш важливий знаменник – фактор війни, яка диктує свої умови. Тож актуальним буде виробництво тканин, пошиття одягу та взуття, чохлів для аптечок, медичних нош, розкладачок тощо. Деякі з бізнес-ідей ви зможете легко реалізувати вдома, а після хороших прибутків розширити свій бізнес.

Ще один перспективний напрям – будівельні матеріали та послуги. Ціни на будівельні матеріали вже зараз сягнули космосу. З урахуванням того, що пошкоджені міста та містечка ще не почали активно відбудовуватися, цей тренд вже варто враховувати.

Також доволі перспективи виглядають бізнес-ідеї з відкриття реабілітаційних центрів, страхових компаній, магазинів туристичного спорядження, агенцій ритуальних послуг та все, що пов’язано з вирощуванням й виробництвом продуктів харчування. Особливу увагу рекомендуємо звернути на проєкти, націлені на започаткування власної справи на використанні альтернативної енергетики – за зеленою енергією майбутнє. А також в фаворі зараз self-бізнес з надання індивідуальних послуг населенню.

ТОП-100 бізнес ідеї для малого бізнесу в Україні: який розпочати бізнес у 2024 році

Актуальні ідеї для малого бізнесу в Україні у 2024 році:

Бізнес-ідея №1 - Military and Defense tech — дрони та багато іншого

Одна з найнеобхідніших і найперспективніших ніш в Україні й за її межами з огляду на реалії. Самі військові стверджують, що перебіг сучасної війни багато в чому визначається діями дронів. Крім того, в умовах обмеженої кількості артилерійських снарядів на перший план виходять ударні дрони. Ці безпілотники вирішують одразу дві задачі — снарядного голоду та точкового ураження ворога.

Вже зараз в Україні налічується понад 100 виробників дронів різного призначення. При цьому попит на робототехніку залишається, як і раніше, високим, а сектор продовжує стрімко зростати. Адже завдяки розробкам у сфері Defence Tech військові зможуть вирішити багато нагальних завдань: розвідка та навігація; знищення противника; розмінування територій для наступу; захист та убезпечення своїх позицій та обєктів; постачання та логістика.

Головний плюс застосування безпілотних технологій, крім усіх перелічених вище, — це збереження життя воїнів, які зможуть зосередитися на роботі, перебуваючи у відносній безпеці.

Зараз виробники дронів найбільше потребують комплектуючих для побудови роботів. Локальне виробництво деталей стало б вигідною та корисною ініціативою як для підприємця, так і для галузі та країни загалом. Поки що виробникам доводиться закуповувати іноземні деталі, що сповільняє логістику та випуск нових моделей.

Бізнес-ідея №2 - Заміщення товарів російського виробництва

Необхідність відмовитись від російських товарів назрівала в Україні ще з 2013 року. 2022 ще раз нагадав, що не варто мати справу з цією країною в жодному її прояві. Незважаючи на солідарність суспільства з такою позицією, між країнами 2022 року товарообіг зберігався. З Росії в Україну поставляються переважно продовольчі товари, яких легко замінити на вітчизняні.

Зокрема, російські компанії постачали металеві вироби, дроти, пластикові деталі та деякі види продуктів харчування. У 2022 році попит на російські товари різко впав по всій країні і навряд чи з’явиться знову. Ідеї ​​для малого бізнесу у 2024 році мають торкатися цих товарів. Вітчизняні підприємці займуть звільнені ніші. Окрім цього актувальним є перехід з російсьского ПО, наприклад 1С, що зумовлює попити на українські ІТ продукти.

Бізнес-ідея №3 - Автомийка

З кожним роком кількість автомобілів на вулицях зростає. Відповідно, автомийка як бізнес приймає з кожним роком все більше клієнтів! Суть бізнесу проста – вимити брудне авто і отримати за це кошти. Це можуть бути послуги з очищення від бруду частин машини, хімчистка та прибирання в салоні, миття двигуна та полірування кузова тощо. При грамотному плануванні цей бізнес принесе вам хороший прибуток за доволі короткий період часу. Перед тим, як відкрити автомийку – складіть грамотний бізнес план!

До слова, на ринку представлений широкий спектр різних автомийок, які відрізняються як за технологією, так і за ціною. Можна виділити чотири основні типи мийок: ручні контактні мийки, безконтактні, автоматичні щіткові мийки та автомийки з самообслуговуванням. Вони відрізняються в першу чергу ціною. В цілому ринок автомийок в Україні оцінюється в 7,2 млрд грн.

Бізнес-ідея №4 - Сонячні батареї

На початок 2022 року за темпами зростання сонячної генерації Україна впевнено входила у світовий ТОП-3. Бойові дії, анексія південних сонячних територій, масові руйнування інфраструктури сильно вплинули на розвиток як сонячної генерації, так і всього бізнесу загалом. І нехай сумарна потужність українських станцій поки не вражає, але бізнес на сонячних батареях в Україні – вже цілком реальне явище.

Сонячна енергетика з кожним роком розвивається все активніше. Частіше встановлюють сонячні батареї в тих регіонах, де люди часто бувають закордоном та мають можливість на власні очі побачити, як це працює, а також ті регіони, де запускають вигідні програми підтримки. Складніше за все відповісти на питання, наскільки бізнес на сонячних батареях в Україні буде вигідніше в залежності від часу запуску СЕС. З одного боку, більш рання установка дає перевагу в розцінках за «зеленим тарифом». З іншого – існує ненульова ймовірність, що швидкість росту ККД нових поколінь панелей (при одночасному зниженні їх вартості) зробить покупку станції, наприклад, через 5 років вигідніше, ніж сьогодні.

Бізнес-ідея №5 - Пекарня

Міні-пекарні – це трендовий бізнес, який росте як на дріжджах. Такий інтерес викликаний відразу декількома факторами: високим і стабільним попитом на вироблену продукцію, високою рентабельністю та відносно невеликими витратами на відкриття.

Ідеї для бізнесу: Пекарня
Можна виділити основну тенденцію ринку хлібобулочних виробів: все більшим попитом користується нетрадиційний хліб, який часто позиціонується як «здоровий продукт». Тому, щоб успішно функціонувати на ринку, необхідно формувати широкий асортимент продукції і враховувати смаки споживачів. А ці смаки настільки різноманітні, що підприємець легко може знайти свою нішу в хлібопекарській справі. Бізнес на випічці – це вигідний і перспективний напрям, який може приносити стабільний прибуток.

Бізнес-ідея №6 - Броу-бар

Індустрія краси переживає явну тенденцію до спеціалізації. Поступово відходять у минуле універсальні майстри, які включають в свій асортимент майже всі існуючі б’юті-послуги. Професіонали воліють відточувати свою майстерність в якій-небудь одній області.

Рентабельність броу-бізнесу досить висока – експерти відзначають, що він окупає і починає повертати вкладені кошти приблизно за 1 рік (при сприятливих умовах за 6-8 міс.).

Бізнес-ідея №7 Мережа електрозаправок

Електрозаправки в Україні і до війни зустрічалися не так часто, як хотілося б. Війна, руйнування об’єктів критичної електричної інфраструктури ще більше вплинули на цей ринок. Однак світ стрімко рухається саме в напрямку переходу на електротранспорт – після завершення війни бізнес на електрозаправках в Україні стрімко піде вгору. Тому не тільки мережі АЗК встановлюють зарядки для електромобілів, але і все більше мереж готелів і ресторанів ідуть схожим шляхом.

Відкривати електрозаправку з метою заробити на ній тут і зараз – справа неоднозначна. Потрібно бути готовим до невеликого доходу і довгого періоду окупності. Однак не варто забувати про те, що парк електромобілів до війни зростав з року в рік (майже 30 000 на кінець 2021 року), і далеко не всі новоспечені власники машин на альтернативному паливі в перспективі будуть заправлятися тільки у себе вдома в гаражі.

Бізнес-ідея №8 - Кабінет шугарінга / кабінет епіляції та депіляції

Шугарінг як бізнес – відносно нове явище в б’юті-індустрії, яке вже встигло завоювати свого споживача. Ця послуга користується попитом, тому в студії з якісним сервісом і хорошою рекламою проблем із замовленнями не буде. Щоб стати тією самою успішною студією, необхідно налагодити бізнес-процеси і сформувати свої конкурентні переваги. На початковому етапі не варто чекати від студії великого прибутку. Формування клієнтської бази вимагає часу. Але невеликі стартові вкладення здатні окупитися протягом півроку. Для бізнесу в б’юті-сфері це дуже хороший показник.

У перші три роки роботи закриваються майже 70% студій шугарінга. В основному, причина у відсутності планування. Майстри просто відкривають бізнес, але не розуміють, як залучати клієнтів, мінімізувати витрати тощо. Решта 30% досягають успіху і заробляють від 20 до 120 тис. гривень в місяць (обсяг прибутку залежить від міста і цінової політики). Тому перспективи у бізнесу є. Головне, ретельно продумати всі нюанси.

Пропонується до продажу прибутковий діючий бізнес - студія епіляції (лазерна, цукрова і воскова) у м. Києві з обладнанням та штатом співробітників

Бізнес-ідея №9 - Кава на колесах

Пересувні кав’ярні користуються великим попитом. Кава на колесах встановлюється на центральних вулицях, у великих торгових центрах і на міських ринках. Всі ці місця мають високу прохідність. Мобільна кав’ярня мало чим відрізняється від звичайної: широкий асортимент з кількох десятків сортів кави, приготування напоїв відповідно до класичних рецептів, досвідчений бариста.

Досвідчені власники мобільних кав’ярень попереджають: розраховувати на прибуток в перші півроку роботи не варто. Потрібен час, щоб покупці помітили ваші кав’ярні, «розсмакували» каву і стали постійними клієнтами. Але при належному рівні і якості вашої продукції, обслуговування кількість лояльних клієнтів буде рости з кожним місяцем.

Бізнес-ідея №10 - Власний бренд одягу

Як створити бренд одягу, якщо ти не всесвітньо відомий дизайнер? Все просто – дизайнерський одяг не обов’язково повинен бути от-кутюр. У наш час багато талановитих майстрів, здатних створити свою лінію одягу – креативну, футуристичну, або вінтажну. При цьому вона не буде коштувати десятки тисяч доларів і буде доступна широкому колу споживачів.

Розробити бренд складно, але ще складніше пройти весь шлях – знайти фінансування, зареєструвати вашу марку, пошити одяг і випустити в світ. Перед тим як створити бренд одягу, добре продумайте наскільки далеко ви готові зайти і часу приділити цій справі. Варто врахувати, що більшість дизайнерів роблять акцент на виробництві жіночого одягу, або вуличного одягу для молоді – і не програють. При грамотній рекламі такий бізнес окупиться приблизно протягом року з дня запуску.

Пропонується до продажу бізнес - дизайнерське ательє з пошиття взуття, сумок та аксесуарів за італійською технологією з авторським брендом «DIANA ANIPKO» у м. Київ

Бізнес-ідея №11 - Миловаріння

Виготовлення мила ручної роботи – ідеальний варіант для домашнього бізнесу. Якщо ви хочете розпочати свою справу, але в підприємництві ще новачок, то ця ідея буде дуже доречною. Виробництво мила ручної роботи не вимагає специфічних знань і великих вкладень, а освоїти технологію миловаріння під силу кожному. Вам не буде потрібно купувати складне устаткування, але точно стане в нагоді творча жилка і розвинена фантазія.

Популярність мила ручної роботи обумовлена ексклюзивністю і натуральністю компонентів. Тому все будується на вашій здатності зробити не звичайний шматок мила, але оригінальний товар, який сподобається покупцеві. Якщо ви грамотно сплануєте всі бізнес-процеси, то миловаріння як бізнес принесе вам чималий успіх в вигляді хороших прибутків від творчої діяльності.

Бізнес-ідея №12 - Квітковий бізнес

Для багатьох квіти є незмінним атрибутом урочистостей і свят. Проте це не лише краса, але і бізнес. Особливість українського квіткового роздрібу в тому, що близько 60% обсягів реалізації належить кіоскам і лоткам. Інші 30% приблизно в рівній пропорції розподілені між квітковими магазинами середнього класу, що пропонують послуги професійних флористів, і магазинами великих торгових мереж.

Бізнес на квітах – перспективний напрямок для власної справи на українському ринку. Квіти завжди купували, купують і будуть купувати. Бізнес на квітах дозволяє отримувати стабільний прибуток протягом усього року. Однак для рентабельності ваш квітковий бізнес має бути грамотно організований! Квіти можна збувати різними способами, але при цьому завжди потрібно орієнтуватися в цінах на ринку і пам’ятати, що квіти потрібно продати якомога швидше. Організувати продаж можна через: салон квітів, оптові продажі, інтернет-магазин квітів та вендингові апарати.

Бізнес-ідея №13 - Студія манікюру

Кількість охочих відкрити манікюрний бізнес щороку зростає.Незважаючи на високий рівень конкуренції, який спостерігається на ринку, ніша спеціалізованих манікюрних салонів заповнена не до кінця. Тому для новачка в цьому бізнесі ще знайдеться місце. Важливо відзначити, що манікюрні послуги користуються стабільним попитом навіть в умовах економічної кризи та війни.

В даний час український ринок індустрії краси перебуває у фазі активного розвитку. Поруч з масажними кабінетами та броу барами як гриби після дощу масово з’являються різноманітні формати манікюрного сервісу. І не дивно, бо у структурі попиту на послуги салонів краси манікюрні послуги займають майже 40%. В останні роки на ринку індустрії краси відзначається виникнення безлічі вузькоспеціалізованих салонів, які акцентують свою діяльність якраз на наданні манікюрних послуг. Концепція невеликого манікюрного салону-студії стала популярна в умовах дефіциту приміщень для оренди і через те, що жінкам процедура потрібна терміново.

Бізнес-ідея №14 - Виготовлення декоративних свічок

Організація бізнесу з виготовлення декоративних свічок на дому – справа досить перспективна і прибуткова. Собівартість свічок невисока, а ціна готової продукції залежить від унікальності та складності роботи. Оскільки працювати ви будете самостійно, або з допомогою членів родини, то основні ваші початкові затрати підуть виключно на закупку необхідних матеріалів. Варто наголосити, що на самих початках варто сприймати виготовлення декоративних свічок як хобі та додатковий заробіток, а вже з часом, напрацювавши солідну базу постійних клієнтів та точок збуту, ваше захоплення можна перевести у стабільно прибутковий повноцінний бізнес.

Декоративні свічки – товар надзвичайно популярний. Рентабельність започаткування власної справи на свічках вдома досягає 300-400%, а якщо до справи підійти більш творчо та з певними маркетинговими знаннями при реалізації – то можна витиснути і всі 700-800%. Стартовий капітал для відкриття цього прибуткового бізнесу на дому мінімальний.

Бізнес-ідея №15 - Розведення курей-несучок

Розведення курей-несучок як бізнес може приносити непогані гроші. Птахи швидко ростуть і вже через 4 місяці починають приносити прибуток. Несучки відрізняються від своїх родичів-бройлерів тим, що можуть нести яйця круглий рік. Почати займатися такою діяльністю може кожен, головне – мати бажання і трохи терпіння. Детальний бізнес-план з розведення курей-несучок з розрахунками допоможе вам побудувати правильну стратегію!

Розведення курей-несучок як бізнес в домашніх умовах – ідеальний варіант для сільського поселення. Реалізувати задум в місті буде дещо проблематичніше, але якщо підшукати привабливу місцину на околицях, то реалізація матиме успіх. Однак при відкритті не забувайте про природні ризики: спалахи захворювань в поголів’я і необхідність швидко реалізовувати продукцію. Вийти на високу рентабельність і отримати великі доходи від кількох десятків курей буде вкрай важко. Якщо ви вже вирішили займатися фермерським господарством, то краще відразу розширити ідею до масштабів птахофабрики.

Бізнес-ідея №16 - Зоомагазин

Зоомагазини були і залишаються однією з найбільш популярних ідей для малого бізнесу. Це фактично єдиний бізнес, в якому невеликі торгові точки ще можуть конкурувати з великими мережами. Відкриття невеликого зоомагазину вимагає порівняно невеликих вкладень, а сам бізнес видається простим в організації і веденні в порівнянні з багатьма іншими видами малого бізнесу.

Відкриття магазину за франшизою може бути корисним кроком не тільки для підприємців-початківців, а й для тих, хто прагне заощадити на закупівлях. Одна з ключових переваг купівлі франшизи зоомагазину – це можливість отримання знижок та привілеїв мережі. За рахунок того, що мережа закуповує великі обсяги зоотоварів, вона має солідну знижку від постачальників. Нерідко мережі зоомагазинів відкривають і самі дистриб’ютори.

Бізнес-ідея №17 - Розведення бройлерів

Вирощування курей м’ясних порід цікаве як великим комплексам, так і міні-фермам домашнього формату. Термін зростання курей до товарної ваги короткий, що дозволяє фермеру отримувати хороший річний дохід при правильній організації циклу в курнику. Потрібно щомісяця оновлювати поголів’я молодняка, щоб не переривати збут продукції постійним замовникам.

Бройлери – це м’ясна порода курей, яка вирощується виключно на забій. Чим старший птах, тим нижча смакова якість його м’яса. Товарної ваги бройлер досягає у віці 2 місяців. Середня вага випотрошеної тушки – 2-2,5 кг. Вкладення потрібні тільки в корм і підтримання комфортних умов в приміщенні. Розведення бройлерів на м’ясо в форматі СФГ може принести стабільний дохід сім’ї, якщо на початковому етапі правильно зроблений розрахунок майбутніх витрат і потенційних доходів.

Продається діючий сільськогосподарський бізнес (птахокомплекс) у сфері вирощування та реалізації продукції з курки з позитивно-фінансовою та юридичною історією.

Бізнес-ідея №18 - Тепличний бізнес

Вирощування овочів та зелені на невеликих міні-агро-фермах стабільно набирає обертів. Ті, хто ще кілька років тому вирощував базилік чи салат на підвіконні у квартирі для власних потреб, сьогодні вже орендують підвальні приміщення чи кілька соток землі під вирощування екопродукції на продаж. Не зважаючи на війну і спричинені нею економічну, енергетичну кризи, тепличний бізнес залишається трендовим і запит на якісну екопродукцію тільки зростатиме.

Тепличний бізнес, заснований на використанні новітніх технологій і сучасного обладнання з автоматичним зрошенням і обігрівом дозволить істотно скоротити кількість обслуговуючого персоналу. На дохід безпосередньо впливає відразу кілька вагомих чинників: регіон (в одних регіонах цілком можливо отримувати до чотирьох врожаїв на рік, а в інших – не більш двох), віддаленість ферми від міста (від чого безпосередньо залежать транспортні витрати), канали збуту тощо. Найбільш реалістичними представляються терміни окупності бізнесу в теплицях в межах двох-трьох років.

Бізнес-ідея №19 - Бізнес на курячих яйцях

Курячі яйця – це основа раціону доброї половини жителів нашої планети. Крім прямого вживання в вареному і смаженому вигляді, яйця використовують у виготовленні хлібобулочних виробів, соусів, додають у фарш і запіканки. Ринок збуту просто неосяжний: базари, магазини, заклади громадського харчування та виробничі цехи.

Бізнес на курячих яйцях можна реалізувати у двох форматах – закриваючи весь процес на собі (від вирощування курей і до продажу яєць), або продавати курячі яйця з чужих господарств. Вирощувати курей-несучок, які будуть забезпечувати яйцями, можна в будь-якому населеному пункті, який ідеально підійде для цієї мети. Можна відкрити своє міні-підприємство в селі, або за містом. Головне, купити хороших курей, правильно організувати їм перебування на фермі, корм і знайти постійних покупців в прилеглому великому населеному пункті.

Пропонується до купівлі підприємство з виробництва харчових курячих яєць, бройлерного м’яса та вирощування молодняку птиці

Бізнес-ідея №20 - Масажний кабінет

Одним з популярних способів почати бізнес в індустрії краси є відкриття власного масажного кабінету. Це обумовлено порівняно невеликими стартовими вкладеннями, значним купівельним попитом і практично повною відсутністю великих гравців в даному сегменті і, як наслідок, незначний рівень конкуренції.

Масажний кабінет можна позиціонувати на ринку як медичні послуги для поліпшення стану здоров’я, або як підрозділ салону краси, spa-салону, спортивного клубу чи сауни. Масаж як і бізнес на бровах чи студія догляду за нігтями може приносити хороший прибуток при правильній організації діяльності і активній рекламній кампанії.

Бізнес-ідея №21 - Клінінгова компанія

Клінінг – актуальний і перспективний напрям для започаткування власної справи. Діяльність клінінгових компаній є комплексом заходів, спрямованих на забезпечення чистоти в приміщеннях. У Європі бізнес з прибирання квартир і комерційних приміщень існує давно і вважається високоприбутковим, а ніша практично переповнена. На українському ринку перші клінінгові компанії з’явилися близько 25 років тому, а сам напрямок почав активно розвиватися не так вже давно.

Ідеї для бізнесу: Клінінгова компанія
Сучасний комерційний клінінг – це комплекс послуг з підтримки чистоти і порядку на території, що обслуговується, з використанням професійного інструментарію і кваліфікованого персоналу. На сьогоднішній день основними користувачами послуг клінінгових компаній є торгово-розважальні центри. А ось в сегменті фізичних осіб дані послуги тільки починають набувати популярності. Бізнес на прибиранні надзвичайно перспективна та прибуткова справа, яка не потребує великих стартових капіталовкладень.

Бізнес-ідея №22 - Виробництво сиру

Сир є одним з найбільш популярних молочних продуктів. Він має постійний попит на ринку, що робить його виробництво ще більш актуальним. Конкурувати з великими підприємствами з виготовлення сирів у вас не вийде, особливо щодо цінового питання. Але запустити свою власну міні-сироварню цілком реально. Ви зможете легко продавати кілька видів сирів для жителів свого регіону і не тільки, використовуючи інтернет чи інші канали збуту продукції.

Сирний бізнес відзначається свою стабільною популярністю та сформованою аудиторією постійних поціновувачів. Організувати повноформатний бізнес в цьому напрямку справа не з дешевих, але стартувати можна з мінімального. Щоб досягнути успіху, потрібно розробити грамотний бізнес-план і завчасу продумати стабільне постачання якісної сировини. Саме останній фактор гратиме вирішальну роль як в розміщенні вашого сироваріння, так і його успіху на ринку готової продукції.

Бізнес-ідея №23 - Швейне ательє / ательє з ремонту та пошиття одягу

У швейному бізнесі без базових знань не обійтися. І навіть якщо шити самому не хочеться, перш як відкрити ательє, бажано пройти хоча б спецкурси крою та шиття – щоб правильно організувати роботу ательє. Найкраще, коли твоє хобі поступово перетворюється на бізнес. Але якщо хочеться спробувати відкрити свою справу відразу, в швейній справі знадобляться певні знання та навички. Цей базис потрібен як мінімум для того, щоб закупити необхідне обладнання для ательє, сформувати ціни на послуги і пояснити замовнику нюанси крою.

Швейне ательє – хороший варіант для старту малого бізнесу з перспективою на багаторазове масштабування в процесі розвитку. Розпочинати можна з дрібного ремонту та пошиття невибагливих дизайнерських моделей. Стартувати в нинішніх кризових умовах цікаво ще і тому, що ризики, які лякають багатьох підприємців (наприклад, зростання курсу валют), можуть при запуску ательє не перешкодити, а навпаки – допомогти. А все тому, що наші швачки пропонують свої товари та послуги в гривнях. А тому їх ціни не будуть різко зростати для покупців.

Бізнес-ідея №24 - Фотостудія + фотосалон

Відкриття фотосалону – досить простий і недорогий бізнес, з яким може впоратися і новачок. Роботи в фотосалоні буде завжди достатньо. В принципі, для початку роботи знадобиться небагато: приміщення, фотоапарат, стіл, стілець та принтер.Під час кризи люди економлять на розвагах, відмовляються від відвідувань кафе і ресторанів. Однак навіть в ці важкі часи фотобізнес залишається на плаву. Щодня жителям і гостям міста необхідні фотознімки для документів.

Мистецтво фотографії розвивається сьогодні високими темпами. Перш за все, це пов’язано з появою нової техніки, а, значить, нових можливостей. Для фотостудії устаткування завжди вибирається тільки професійне. Крім техніки в студії має бути кілька варіантів інтер’єрів. Ідеї з його облаштування повинні бути свіжими і ексклюзивними. Творчі люди можуть зробити його своїми руками.

Бізнес-ідея №25 - Магазин свіжої риби / рибний магазин

В Україні риба відноситься до популярних продуктів. Страви з риби та морепродуктів радують любителів як в повсякденному житті, так і в свята. Шанувальники здорового способу життя надають перевагу рибі завдяки її корисності і низькому вмісту калорій. В звичайних продуктових магазинах риба часто переморожена, а асортимент не дуже різноманітний. Щоб у споживача був великий вибір продукції високої якості, якраз можна відкрити спеціалізований рибний магазин.

Рибний магазин – це стабільний бізнес при невеликих вкладеннях. Але потрібно багато сил і часу, щоб витрати окупилися, а бізнес став приносити прибуток. Перш як відкрити рибний магазин, потрібно скласти бізнес-план і намагатися слідувати йому. Дуже важливо ретельно прорахувати витрати, проаналізувати можливі доходи і продумати всі можливі ризики. Залучити покупця допоможе яскрава вивіска і добре організована реклама. Але найголовніше для покупця – це якісна продукція і прийнятні ціни.

Бізнес-ідея №26 - Кав’ярня

Відкрити кав’ярню не так вже складно, як може здатися на перший погляд. Звичайно, потрібна чималенька сума для старту, але рентабельність кавового бізнесу зробить свою справу і вже через деякий час ви отримуватимете пристойні прибутки. Щоб кавовий бізнес став успішним, потрібно чимало зусиль докласти для підбору оптимального приміщення та підбору професійного персоналу. Не забувайте і про особливу атмосферу для свого закладу. Ну і щоб усе не летіло шкереберть, купуйте тільки якісну і надійну техніку! Вишенькою на торті повинно стати ваше унікальне меню!

Починайте рекламувати кав’ярню в соціальних мережах ще до відкриття. Робіть анонси, розповідайте про етапи підготовки, проводьте конкурси та розіграші. Ваше завдання – підготувати аудиторію ще до відкриття кав’ярні та зацікавити клієнтів заздалегідь.

Бізнес-ідея №27 - Тютюнова плантація / вирощування тютюну

Вирощування тютюну як бізнес – прибуткова справа, яка вимагає уважного ставлення і ретельного догляду за рослиною. Якщо ви зможете грамотно організувати робочий процес і навчитеся правильно вирощувати тютюн, а також знайдете канали збуту, то зможете побудувати бізнес на продукції, що має постійний і стабільний попит.

До популярних сортів для вирощування в Україні відносяться кілька видів махорки і тютюну. Перед закупівлею насіння потрібно визначитися, який саме сорт ви збираєтеся вирощувати. Від цього залежить, кому ви їх будете збувати і для яких тютюнових виробів можна буде використовувати вирощений тютюн. Високий сорт рослини використовують у виробництві сигар, а найнижчий – звичайних сигарет.

Бізнес-ідея №28 - Ракова ферма / вирощування та розведення раків на продаж

Вирощування раків може приносити стабільний прибуток протягом шести місяців – з травня по жовтень. Сезонність – єдиний недолік цього бізнесу. Раків розводять в штучних ставках і акваріумах. Звичайно ж, перед тим як зайнятися цією справою, необхідно вивчити попит на ринку, чи існує він у принципі, і якщо існує, то наскільки він великий.

Ідеї для бізнесу: Вирощування раків
Раки – делікатесний продукт, який в Україні надзвичайно популярний. Оскільки попит на ці ласощі залишається незмінним, штучне розведення раків виявляється доволі прибутковим бізнесом. Можна під розведення раків підв’язати ще один бізнес. Як правило, вони добре йдуть в пивних, різних ресторанах і кафе. Можете розглянути варіант відкриття невеликих рибних магазинчиків, де серед іншої продукції будуть і раки. Повірте, серед населення вони завжди користуються попитом, і не будуть залежуватися на прилавках.

Бізнес-ідея №29 - Брендовий журнал / видавництво глянцевого журналу

Журнал – це прибутковий бізнес. В умілих руках реалізована бізнес ідея спроможна генерувати колосальні прибутки. Проблема в тому, що не кожен знає як розпочати свій бізнес на видавництві модного глянцю. До 60% потенційного прибутку від продажу кожного випуску залежить від місця та області розповсюдження.

Ринок журналів настільки насичений, що якось виділитись серед уже наявних видань на прилавку для нового глянцю величезна проблема. В такій ситуації вам потрібно попередньо продумати грамотну рекламну кампанію. Вона має чітко апелювати до вашої цільової аудиторії: журнал повинен виступати вирішенням певної проблеми чи задоволенням певної потреби вашого читача.

Бізнес-ідея №30 - Вирощування мікрозелені

Якщо ви стежите за світовими тенденціями, то, напевно, помітили, що здоровий спосіб життя стає все більш популярним. Головне правило здорового способу життя – це правильне харчування. Тому усе більшої популярності набуває ще донедавна невідомий в Україні, проте доволі популярний у Європі, бізнес-тренд – вирощування мікрозелені. Фермери-початківці стверджують, що на ній можна заробити в рази більше, ніж на звичайних петрушці та кропі.

У додаток з вирощуванням мікрозелені можна запустити вирощування ще одного незвичного для українського споживача продукту – їстівні квіти. У вирощуванні їстівних квітів немає ніяких особливостей – вони вирощуються як звичайні квіти. Варто вирощувати те, що швидко розквітає. Види їстівних квітів можна змінювати в залежності від сезону. Основні робочі види – це бегонія, віола, красоля, фуксія. Гвоздика в залежності від періоду.

Бізнес-ідея №31 - Виробництво меблів / цех з виробництва меблів

Виробництво меблів – затребуваний бізнес, оскільки меблями користуються абсолютно всі. Щоб запустити проект з нуля, не потрібно мати профільну освіту, але знадобляться базові знання, практичний досвід, терпіння і бажання працювати. Виробництво меблів не прив’язане до сезону, тому цей бізнес має всі шанси на активний розвиток.

Такий бізнес особливо затребуваний під час війни і буде популярним ще тривалий час після її закінчення. Зруйновано багато міст, люди втратили будинки та квартири. Зявляються нові притулки, гуртожитки, центри для біженців, створюються модульні містечка. Для облаштування житла необхідні меблі, тому на ринку особливий попит на доступні та якісні варіанти від українських виробників.

Отримувати прибуток зможуть не лише великі компанії, а й дрібні підприємства, які орієнтуватимуться на індивідуальні замовлення та вузькі сегменти ринку. При відкритті бізнесу потрібні постачальники сировини та фурнітури у різних цінових категоріях, щоб задовольнити прості та ексклюзивні запити. Для старту знадобиться приміщення для виробництва та зберігання виробів, набір необхідних інструментів і пристроїв, а також реклама, наприклад, на дошках оголошень і в соцмережах.

Бізнес-ідея №32 - Ресторанний бізнес / ресторан під власною маркою

Перед тим як відкрити ресторан, важливо зрозуміти своє позиціонування й відповісти на питання: хто ми і для кого? Позиціонування «ресторан для того, щоб годувати» не спрацює. Тому детально намалюйте портрет свого цільового споживача. Не забувайте, що вам доведеться дофінансовувати проєкт найближчі півроку після відкриття, тому варто закласти зарплати, оренду та інші витрати на шість місяців. Якщо за півроку заклад не виходить у «плюс», він помирає.

Ще за довго до відкриття ресторану створіть навколо закладу інформаційний шум – використовуйте усі можливі канали маркетингу та реклами, формуйте попередній резерв столиків тощо. Життєвий цикл ресторану – п’ять років. Природно, що кризи й переломні моменти будуть. І в цей час ви повинні проаналізувати показники відвідуваності, фінансові показники. Важливо зрозуміти, що потрібно змінити: зробити чи то ребрендинг, чи то нове меню, найняти новий персонал, або взагалі закритися й забути.

Бізнес-ідея №33 - Виробництво взуття / цех з виробництва взуття

Виробництво взуття – кропіткий і нелегкий процес. Щоб випускати конкурентоспроможну продукцію, доведеться детально вивчити особливості цього ринку. Але при правильній організації та розумній стратегії розвитку і просування бізнес може приносити стабільний високий дохід навіть в маленькому місті.

Обсяг вкладень залежить від того, наскільки велике виробництво взуття ви плануєте і якою продукцією займетеся. Для малого бізнесу найвагомішою статтею витрат буде обладнання. Решта витрат (комунальні послуги, оплата роботи персоналу, матеріали) будуть залежати від того, наскільки дорогі матеріали ви будете використовувати, як багато взуття плануєте випускати і де розміщувати виробництво. При правильному підході всі вкладення повинні окупитися за рік.

Пропонується до продажу бізнес - дизайнерське ательє з пошиття взуття, сумок та аксесуарів за італійською технологією з авторським брендом «DIANA ANIPKO» у м. Київ

Бізнес-ідея №34 - Прокат дитячих електромобілів

Відкрити прокат дитячих електромобілів можна в будь-якому місті. Цей простий атракціон буде користуватися попитом у дітей молодшого та дошкільного віку всюди. Так що навіть при невисокій ціні прокату можна непогано заробляти. Сама концепція бізнесу проста в управлінні і підійде підприємцям-початківцям. Досить закупити дитячі електромобілі і зайняти вигідне місце – і можна працювати.

Головний критерій відбору розташування – скупчення батьків з дітьми. Від локації залежить прибуток самого бізнесу. Тому заздалегідь оцініть всі потенційні точки для прокату, враховуючи різні фактори: великий потік цільової аудиторії, наявність конкурентів, зручність локації, можливість орендувати поруч місце для зберігання, вигідне сусідство. Щоб сусідство було вигідним, вибирайте точки, які продають суміжні товари, або послуги. Наприклад, візок з морозивом, солодкою ватою, або повітряними кульками. Також нові атракціони часто розміщують по сусідству з діючими. Такі майданчики більш помітні, а значить, привернуть більшу кількість відвідувачів.

Бізнес-ідея №35 - Будівельний магазин

«Ремонт неможливо закінчити, його можна тільки призупинити» – ця життєва мудрість вказує на одну з причин, чому варто відкрити будівельний магазин. Попит на будівельні матеріали буде завжди: поки одні будують, інші ремонтують і навпаки. Навіть якщо в житлі не потрібно проводити ремонтні роботи, в побуті знадобляться цвяхи, молоток, шуруповерт та інше. Тому відкрити будівельний магазин з нуля – це відмінна ідея для свого бізнесу.

Бізнес-ідея №36 - Будівельний магазин

На просування будівельного магазина і вихід на бажані обсяги продажів буде потрібно в середньому від 3 до 6 місяців – за цей час покупці встигають дізнатися і звикнути до нової торгової точки. У перспективі можна відкрити інтернет-магазин, або створити в групу в соціальних мережах. Однак для сфери будматеріалів повний перехід в онлайн не завжди доцільний, оскільки деякі категорії клієнтів вважають за краще купувати товари наживо, або не мають можливості чекати доставки.

Бізнес-ідея №37 - Шиномонтаж

Попит на заміну шин має яскраво виражений сезонний характер, а заробити можна більше, якщо в сезон перевзування забезпечити максимальну продуктивність і максимальну пропускну здатність. Прийняти більшу кількість клієнтів можливо як за рахунок збільшення часу роботи в 2 зміни, так і за рахунок «швидшого» і продуктивного автоматичного шиномонтажного обладнання.

Для забезпечення ефективної роботи шиномонтажної майстерні дуже важливо правильно вибрати її розташування. Перш за все, бажаний хороший транспортний потік, який проходить поблизу шиномонтажної майстерні. Оптимально вибирати місце поблизу великих проспектів, заправних станцій, або великих автостоянок. Такий вибір допоможе вам знизити негативні впливи такого фактора, як сезонність, оскільки ви будете завжди на виду. Небажано розташовувати шиномонтаж поруч з конкурентами. Як правило, вдалі місця для розташування шиномонтажу пустують рідко, але варіанти розташування нової майстерні завжди можна знайти.

Бізнес-ідея №38 - SMM агентство

SMM одне з необхідних завдань для сучасного розвитку бізнесу будь-якого масштабу. В цій ситуації бізнес потребує якісних послуг з роботи в соціальних мережах. А це хороша можливість започаткувати власну справу і вийти на хороший рівень прибутків. Одним із форматів організації такого бізнесу якраз і є міні SMM агентство. Для старту вам потрібен ноутбук та велике бажання заробляти!

Перші прибутки можна рахувати відразу ж після виконання замовлення від першого клієнта. Оплата праці smm спеціаліста в регіонах становить в середньому $300-400, в Києві – $600-700. Все залежить від величини компанії-замовника і поставлених завдань перед smm-спеціалістом, його компетентності та результатів роботи. Тобто, чим більше досвіду і успішних кейсів, тим ваш цінник як фахівця зростає.

Бізнес-ідея №39 - Виробництво медичних масок

Традиційно виробництво медичних масок – сезонний бізнес: в теплу пору року обсяги продажу йдуть на спад. Ситуація значно змінилася під час епідемії коронавірусу і присвоєння їй статусу пандемії. Обсяг виробництва медичних масок значно виріс і наблизився до позначки 1 млн. штук на добу. Попит значно зріс, а разом з ним виросла й потреба. Під час пандемії виробництво медичних масок – один з небагатьох бізнесів з стабільно зростаючим попитом на кінцеву продукцію.

Війна в Україні проблему коронавірусної епідемії хоч і засунула десь далеко на задній план, але вона нікуди не ділась – вже зараз окремі країни б’ють рекорди щоденних заражень мутованим вірусом. Після завершення активних бойових дій корона вірусна проблема знову буде однією з топових.

Бізнес-ідея №40 - Приватний крематорій

Похоронним бізнесом зазвичай займаються підприємці, які не вірять в забобони. Усталена громадська думка, на жаль, засуджує заробіток на ритуальних послугах, але попит на них був і залишається стабільно високим. Кремація є універсальним рішенням багатьох проблем, пов’язаних з похованням. Кремація є найекологічнішим і найекономічнішим способом поховання і з кожним роком завойовує все більшу популярність в Україні, особливо у великих містах.

У бізнесу з відкриття крематорію досить висока рентабельність, і при веденні грамотної маркетингової політики окупність його настане протягом 3-4 років. Тому, не зважаючи на чималі труднощі, з якими пов’язане відкриття крематорію, питання про те, чи вигідно організовувати цей малий бізнес, відпадає саме собою. На жаль, для деяких міст відкриття крематорію з кожним роком стає буквально життєво необхідним, оскільки вартість місць на кладовищах зростає в геометричній прогресії.

Бізнес-ідея №45 - Перепелиний бізнес

Бізнес на перепілках відрізняється високою рентабельністю і швидкою окупністю. На сьогоднішній день розведення перепілок в нашій країні не має такого масштабу, як розведення курей, індиків, качок чи гусей. На полицях магазинів періодично можна побачити тільки перепелині яйця, а за тушкою птиці приходиться іти на ринок. Все це створює чудові умови для започаткування власної справи з вирощування перепілок та захоплення як мінімум місцевого ринку в цьому сегменті.

Бізнес на перепілках має два основні напрямки реалізації. До першого відноситься безпосередньо вирощування перепілок-несучок, кожна з яких за рік може відкласти до 300 яєць (в середньому 250), а до другого – виробництво дієтичного перепелиного м’яса. Як правило, в рамках одного фермерського господарства поєднуються обидва ці напрями. Перепелине м’ясо багате легкозасвоюваним білком, володіє хорошими антиоксидантними властивостями і високими смаковими якостями. Незважаючи на всі плюси, при наявності стабільного попиту конкуренція в цій галузі поки що не дуже висока, що відкриває перед початківцями фермерами великі можливості.

Бізнес-ідея №46 - Столярний бізнес

Столярний бізнес найкраще підійде для тих підприємців, які вміють і хочуть працювати руками. Постійно потрібно розвивати свої навички і поступово розширювати асортимент товарів, підвищувати якість їх виготовлення. Найголовніше – зрозуміти для себе наскільки це може бути вигідно з фінансової точки зору. Прояснити ситуацію дасть чітко прописаний бізнес-план з усіма прорахунками. Тільки після цього можна обирати напрямок спеціалізації і маркетингову стратегію популяризації своєї продукції.

Рентабельність столярної майстерні складає 25%. Ваші заробітки будуть напряму залежати від ефективності реклами, унікальності і якості ваших виробів і конкуренції в ніші, в якій ви плануєте працювати. Окупність вкладень в столярному бізнесі – 17-20 місяців.

Бізнес-ідея №47 - Пасіка / власна пасіка і продаж меду

Ще до початку війни вітчизняне бджільництво після стрімкого злету попередніх років переживало не найкращі часи. Головна причина кризи експортно-орієнтованої нішевої галузі — погіршення кон’юнктури світового ринку меду, падіння ціни на продукт. Криза відсіює неефективних виробників, які змушені йти з ринку, продаючи власні пасіки. Разом з тим криза — це нові можливості для нових гравців.

Перед заняттям бджільництвом настійно рекомендується почитати спеціальну літературу по розведенню бджіл, ознайомитися з азами бджільництва у досвідчених пасічників. Упущення важливих моментів у бджолиному господарстві вкрай негативно позначиться на всьому бізнесі. Бізнес цей сезонний. Якщо у вас є наймані працівники, подумайте, чим вони займуться в період бджолиного спокою.

Бізнес-ідея №48 - Нічний клуб

Відкривати нічний клуб найбільш доцільно у великому місті, де чисельність населення перевищує 200-300 тисяч чоловік. Пошук місця під заклад краще почати в центрі міста, де життя б’є ключем навіть вночі. Але це не обов’язкова умова: важливо, щоб клуб було легко знайти і дістатися до нього з будь-якої частини міста. Краще уникати спальні райони. Близьке розташування до житлових будинків призведе до постійних конфліктів з мешканцями через шум.

Відкриття нічного клубу – це безумовно прибутковий проєкт, але вимагає великих вкладень і сил. Для того, щоб утриматися на ринку, слід запропонувати відвідувачам унікальну концепцію і високий рівень обслуговування. Такий бізнес підходить для підприємців, які готові грати по-крупному.

Бізнес-ідея №49 - Ломбард

Відкриття ломбарду – надзвичайно прибуткова справа. Як відкрити ломбард в Україні і побудувати свою мережу фінансових установ цікавився не один десяток підприємців. І тут немає нічого дивного, бо послуги ломбардів були і залишаються надзвичайно популярними. Відкриття ломбарду може окупитися протягом року. Середній відсоток доходу становить 20-30% на місяць від суми інвестицій.

Особливо затребуваними ломбарди стають в періоди економічних спадів, коли людям стає важко прожити місяць на одну зарплату. Але й у відносно спокійні часи число клієнтів таких кредитних установ залишається стабільно високим. Ломбард — дійсно вигідний бізнес, хоча і несе в собі ризики.

Бізнес-ідея №50 - Кавовий вендинг

Не дивлячись на зовнішню простоту, бізнес на кавових автоматах вимагає великої уваги, особливо на початковому етапі. Щоб організувати вендингову торгівлю, потрібно знайти площу, підібрати техніку, вирішити проблему з обслуговуванням і ремонтом, забезпечити регулярну закупівлю інгредієнтів. Для перетворення вендингу в справжній бізнес ви повинні створити мережу як мінімум з чотирьох апаратів – тоді можна розраховувати на високі доходи.

Основний спосіб прорекламувати кавомат – це розташувати його в правильному місці. Пішохідний трафік повинен бути не менше 1,5 тисячі осіб на годину протягом світлового дня. Зверніть увагу, що пішохідний трафік – не найважливіша характеристика для торгової точки. Повз кавомат може проходити 2 тисячі осіб на годину, з яких каву куплять тільки 10 чоловік (бо серед них не буде вашої цільової аудиторії). А кавомат, встановлений в офісі з 50 співробітниками, заробить більше, тому що всі 50 співробітників куплять каву.

Бізнес-ідея №51 - Будівництво модульних будинків

Тема будівництва модульного житла набула розголосу в Україні ще задовго до війни. Модульний будинок — це каркасні будинки, що складаються з окремих модулів, які виготовляють на заводі та збирають на ділянці за декілька тижнів. Будинок здається повністю готовим до проживання: зі стінами, підлогою, розведеною електрикою та трубами, вікнами, навіть із міжкімнатними дверима. Достатньо поставити меблі — й можна заїжджати. Середня вартість будинку 80 м² із двома спальнями та кухнею-студією у січні 2022 року складала — 30 000 доларів. Зазвичай модульні конструктори виготовляють зі стандартним плануванням, однак доплативши певну суму, можна замовити будинок за індивідуальним планом. В умовах війни та через постійне переміщення громадян з небезпечних територій країни виникла необхідність у будівництві компактних містечок, які б могли закривати базові потреби у тимчасовому житлі. Ці потреби переселенців якнайкраще реалізують модульні будинки, які зводяться в рази швидше за звичайні об’єкти нерухомості.

Бізнес-ідея №52 - Готелі для тварин

Поки що зооготелі — малозайнята ніша для українського бізнесу, однак доволі перспективна — попит на тимчасове розміщення домашніх улюбленців на час відсутності господарів є постійним. Здебільшого функцію готелю виконують або ветеринарні клініки, або притулки, але повноцінне тимчасове житло зі всіма необхідними зручностями для домашніх тварин надають одиниці. Зокрема, послуги проживання, харчування і нагляду за тваринами надає київський готель для собак та котів DogHotel та ветеринарний центр «Звірополіс».

Бізнес-ідея №53 - Коворкінг для домашніх улюбленців

Незвичайні бізнес ідеї світу, які можна втілити й в Україні, — це створення коворкінгів для чотирилапих. У такому місці люди можуть приводити своїх вихованців і працювати, не залишаючи їх удома самих. Коворкінг може бути обладнаний спеціальними ігровими зонами для тварин, снарядами для тренувань та іншими зручностями. Хоча ця ідея доволі перспективна, насправді коворкінги, де дозволено відвідування із собаками, підходять не всім. Деяким людям важко налаштуватися на роботу у присутності собак, а декотрі собаки надто активні, щоб лежати біля ніг господаря, коли він працює, тим паче у компанії інших тварин. Можливо є сенс відкрити робочі простори, які б містили окремі мінікімнати для тварин різних видів. 

Бізнес-ідея №54 - Агро дрони: послуги БПЛА для оприскування полів у сільському господарстві

Завдяки постійному розвитку технологій, аграрний сектор також не залишається осторонь. Використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для оприскування полів у сільському господарстві є ефективним інструментом для збільшення врожайності. Розгляньте можливість надання послуг агро дронів фермерам та сільськогосподарським підприємствам.

Бізнес-ідея №55- Свиноферма на 200-1000 голів: розведення свиней для подальшої переробки

Попит на мясні продукти постійно зростає, і розведення свиней може бути вигідним бізнесом. Розгляньте можливість створення свиноферми зі стабільним поголівям від 200 до 1000 голів для отримання мясної продукції і подальшої переробки.

Бізнес-ідея №56 - Онлайн-школа

Активні користувачі інтернету, можливо, погодяться з нами, що онлайн-шкіл за останні два роки зявилися багато. Їх багато, вони мають різну спрямованість і цільову аудиторію. Найголовніше - мережеві школи затребувані, а послуги онлайн-інструкторів високооплачувані. Реальність така, що сучасні вузи мають класичний підхід до навчання, а потреба учнів у нових знаннях зростає. Звичайно, ніщо не замінить основи та історію економіки, але не менш корисно сходити на бізнес-тренінги під керівництвом успішних і знаменитих вчителів. Онлайн-школи дозволяють отримати додаткові знання і заповнити прогалини. Майте на увазі, що конкуренція в даній галузі висока, новачкам не так легко пробитися і «урвати» частину аудиторії. Задайтеся метою створити якісний контент, опрацюйте наявні матеріали, займіться технічними питаннями і просуванням, тоді є всі шанси почати пристойно заробляти.

Бізнес-ідея №57 - Виробництво пелет і паливних брикетів

Пелети та брикети — це дешево та практично. Це можливість підключити паралельно другий котел без заміни чи модифікації системи опалення. В умовах воєнного часу твердопаливні котли допомогли зігріти приватні будинки, школи та підприємства. У майбутньому попит на біоенергетичні опалювальні системи тільки зростатиме, як і попит на сировину. За даними Біоенергетичної асоціації України, на частку біомаси припадає понад 56% всього ринку виробництва енергії з відновлюваних джерел. Така бізнес-ідея у тренді, але потрібен стартовий капітал. Хороша новина — для стартапу можна знайти інвесторів, бо це приваблива ніша зі стабільним зростанням. Середня окупність інвестицій у розмірі 200 000 євро — 3,5 роки з 12% річних для партнерів. Щодо ринку збуту, можна постачати продукцію на внутрішній ринок або до Європи. Другий варіант вигідніший — експортна ціна за тонну на 20 євро вища, ніж в Україні.

Бізнес-ідея №58 - Вирощування грибів

Продуктовий ринок не втрачає актуальності. При вирощуванні грибів відсутня потреба у великих площах — в одному приміщенні можна спорудити 3-4 яруси з грибними полицями. З одного квадратного метра можна зібрати близько 15 кг печериць за три місяці. Зараз користуються попитом екзотичні гриби ерінги (королівські гливи) та еноки (зимові опеньки). Можна вирощувати різні сорти печериць і звичайні гливи, доступніші за ціною. Весь процес не можна назвати складним, але на початку необхідний чіткий бізнес-план і стартовий капітал, розмір якого залежить від обсягів виробництва. Потрібне приміщення з певною температурою (14-28°С) та вологістю (80-95%), без радіаторів опалення та вікон. Для вирощування грибів знадобиться закупити субстрат і міцелій. Із ринком збуту проблем немає. Можна організувати роздрібний і гуртовий продаж, постачати продукцію до супермаркетів, ресторанів, консервних заводів і приватних підприємців. Як правило, за грибами, особливо екзотичними, вишиковується черга. Щоб працювати безперервно, потрібно продумати поетапність вирощування так, щоби продукція завжди була в наявності. Тобто висаджувати міцелій у 3-4 різні періоди. Наприклад, цикл дозрівання простих глив — 20-25 днів, а ерінгів — близько 50 днів, тому необхідно підлаштовуватися так, щоб збирати врожай кожні 5-10 днів. Проте зверніть увагу на важливий момент — при роботі з органічними речовинами є ризик зіткнутися з алергічними реакціями, тому заздалегідь подбайте про здоровя всіх працівників.

Бізнес-ідея №59 - Прокат будівельних інструментів

Якісні будівельні інструменти коштують дорого, тому купувати їх для разового використання невигідно, та й не всі знайдуть зайві гроші. З огляду на це прокат будівельних інструментів — прибуткова та перспективна бізнес-ідея. Для відкриття бізнесу необовязково орендувати велике приміщення, особливо якщо ви починаєте справу або мешкаєте в невеликому населеному пункті. Пошук клієнтів також не потребує великих витрат — є соцмережі, дошки оголошень і сарафанне радіо. Знадобляться шаблони договорів оренди, повернення та прийому застави, розмір якої становить близько 30-50% ринкової вартості інструменту. Для відкриття власної справи необхідно визначитися з набором інструментів і закупити все необхідне. Оскільки ними користуватимуться часто, потрібні якісні електроінструменти топових брендів із великим запасом міцності та гарантією. Спрогнозувати, які апарати будуть популярними, складно, тому на старті можна обмежитися найбільш ходовими варіантами: шуруповерти, дрилі, перфоратори, болгарки, електролобзики та шліфувальні машини.

Бізнес-ідея №60 - Продаж, прокат і ремонт електротранспорту

Бізнес-ідея — створення компанії з продажу, прокату та обслуговування самокатів, скутерів, сигвеїв і моноколіс. Електротранспорт популярний завдяки відсутності витрат на паливо, маневреності та екологічності. Якщо врахувати, що такі девайси можна заряджати від сонячних батарей, зростання їх популярності цілком очікуване. За словами засновників одного із шерингів в інтервю Форбс, ринок електротранспорту в Україні заповнено лише на 5%. Тобто ніша все ще вільна і доступна для швидкої окупності вкладень. Обєднавши продаж, прокат й ремонт, фірма забезпечить себе клієнтами на роки, а покупцям надасть гарантії якісного обслуговування. Для відкриття бізнесу необхідні приміщення, парк транспортних засобів і досвідчений майстер з ремонту. Залежно від площі міста, вам може знадобитися до 5 000 одиниць техніки, наприклад, як для Києва. Просувати бізнес можна в соцмережах і на дошках оголошень. Рекламуючи компанію, бажано запропонувати вигоду. Це можуть бути знижки, гарантії, кешбек або безкоштовне обслуговування протягом певного періоду.

Бізнес-ідея №61 - Виробництво продуктів тривалого зберігання

Це хороша бізнес-ідея під час війни, коли не лише захисники України, а й багато мешканців окупованих і прифронтових районів позбавлені доступу до свіжих продуктів. Після закінчення війни попит на таку продукцію не зникне, бо багато людей запасатиметься на випадок непередбачуваних ситуацій. Також різні консерви та сухпайки швидкого приготування знайдуть своїх покупців серед туристів, дослідників і далекобійників. Це не просто консерви, а повноцінні страви, які достатньо розігріти чи залити окропом. Для реалізації ідеї необхідні цех, обладнання та грамотний технолог. Якщо обсяги промислові, знадобляться постійні постачальники продуктів і великий штат співробітників.

На вітчизняному ринку під час війни вже почали зявлятися компанії з виробництва сублімованих продуктів, але їх поки що мало. Вони випускають не тільки борщ, гречку з мясом або макарони по-флотськи. В асортименті є паста карбонару, тайський суп Том Ям, гаспачо, багато інших смачних страв і десертів. Технологічний процес нескладний, але дорогий. У виробництві використовується натуральна сировина високої якості, задіяне спецобладнання для виготовлення та упаковки. Роздрібна ціна основних страв близько 120-150 гривень, тож незайвим буде при складанні бізнес-плану заздалегідь обрахувати конкурентоспроможність нового товару, досліджувати потенційні ринки збуту.

Бізнес-ідея №62 - Стрілецький клуб

Всупереч поширеній думці, постріляти люблять не лише чоловіки, а й жінки. У тирі можна навчитися поводитися зі зброєю та зняти психоемоційну напругу.

Тири бувають стаціонарними та пересувними, які використовуються під час різних масових заходів. Також це може бути клуб для професіоналів, розваг чи два в одному. Для розваг знадобиться придбати достатньо одиниць пневматичної, лазерної, інтерактивної зброї, залежно від можливостей та спеціалізації вашої компанії.

З урахуванням спрямованості стрілецького клубу слід дотримуватися санітарних і пожежних норм, придбати ліцензії, правильно облаштувати приміщення відповідно до вимог безпеки.

Бізнес-ідея №63 - Ремонт квартир та офісів

Ремонт квартир та офісів в Україні завжди була актуальною, але у воєнний час ця сфера стала особливо популярною. Потрібно будувати нове житло, створювати тимчасові притулки для переселенців, ремонтувати будинки, які постраждали від ворожих атак. Зараз саме час влитися у цей бізнес через перспективу майбутнього масштабування. Після війни попит на послуги ремонту лише зростатиме. У таких умовах навіть нова компанія зможе досягти стабільного прибутку та економічного зростання.

Плюс такої ідеї для бізнесу полягає у невеликому стартовому капіталі. Потрібен професійний інструмент, а всі матеріали та розхідники надає замовник або ж він оплачує рахунки на купівлю. Багато майстрів і бригад, за рахунок постійних замовлень, отримують персональну знижку у постачальників матеріалів і в такий спосіб ще більше збільшують свій прибуток. Шукати клієнтів можна в соціальних мережах, розміщувати таргетовану рекламу з показами для цільової аудиторії в пошукових сервісах.

Бізнес-ідея №64 - Бюро перекладів

При реалізації такої бізнес-ідеї варто враховувати перспективи України у найближчому майбутньому стати членом ЄС. Це означає, що буде ще більше можливостей ведення бізнесу в Європі. Також не виключено, що після закінчення війни до країни прийдуть іноземні інвестори. За таких умов запити на ділове листування, укладання договорів та оформлення різних документів зростуть у кілька разів.

Крім цього, до бюро перекладів звертаються ті, хто планує виїжджати за кордон на роботу, навчання, оформляє дозвіл на тимчасове чи постійне проживання та громадянство. Усі документи подають державною мовою та засвідчують апостилем. Просто володіти іноземною мовою недостатньо, бо йдеться про юридичну термінологію і потрібно знати загальноприйняті стандарти. Для відкриття такого бізнесу знадобляться висококваліфіковані перекладачі та офісне приміщення з необхідною оргтехнікою. Непогано було б налагодити співпрацю з імміграційними юристами та компаніями, які допомагають збирати портфель документів для мігрантів. Вони можуть залучати додаткових клієнтів, наприклад, за невеликий відсоток прибутку. Така ідея для бізнесу в Україні є перспективною, але слід бути готовим докладати чимало зусиль для створення репутації та пошуку шляхів залучення замовників. Знадобиться хороша реклама на спеціалізованих ресурсах, сайт, сторінки в соцмережах і рекомендації клієнтів.

Бізнес-ідея №65 - Автомобільні вантажоперевезення

Бізнес-ідея вантажоперевезень популярна завжди за рахунок затребуваності та рентабельності. На ринку багато великих і середніх логістичних операторів, тому шукати замовлення водієві зі своїм транспортом досить просто.

Насамперед необхідно визначитися з автомобілями та спеціалізацією, наприклад: транспортування містом, країною або за кордон. Зазвичай при міжнародних перевезеннях вигідніше використовувати фури та тягачі з причепами. По місту та в межах України — мікроавтобуси та невеликі вантажні автомобілі.

У компаній, які займаються вантажоперевезеннями, зазвичай є свій сайт, де клієнти можуть ознайомитися з автомобілями та прайсом. Також рекомендовано створити сторінки у соціальних мережах, щоб завжди оперативно відповідати на запитання потенційних замовників.

Бізнес-ідея №66 - Сервіси СТО / ремонт авто

Одна з найпопулярніших бізнес-ідей 2024 року — відкриття автосервісу. Це необовязково має бути універсальна станція техобслуговування. Можна надавати окремі види послуг, наприклад автомийку та шиномонтаж.

Хоча однією заміною шин все одно не обійтися, бо ця послуга актуальна протягом короткого часу та лише двічі на рік. Рекомендовано доповнити її, наприклад, регулюванням кутів встановлення коліс автомобіля, розвал-сходженням та іншими видами робіт залежно від навичок і можливостей.

Конкуренція у цьому сегменті висока, але до кваліфікованих фахівців завжди вишиковується черга автовласників. Дуже важливо напрацювати хорошу репутацію щодоі майстрів і компанії загалом.

Для такого бізнесу найкраща реклама — сарафанне радіо. Як правило, в оточенні будь-якої людини є автомобілісти з досвідом, які порадять досвідченого професіонала. Саме таким і потрібно стати, щоб не думати, як знайти клієнтів, а зосереджуватися на масштабуванні бізнесу.

Розмір стартового капіталу залежить від розмаху автосервісу. Потрібно платити за оренду приміщення, купувати необхідні інструменти та обладнання. Залежно від спеціалізації рекомендується мати в наявності необхідні розхідники та автохімію, наприклад, моторне мастило, гальмівну рідину та антифриз.

Бізнес-ідея №67 - Стріт-фуд

Популярність стріт-фуду постійно зростає. Багато в чому це відбувається завдяки великій різноманітності закусок, десертів і напоїв. Є багато різних бізнес-ідей, але спочатку слід приділити увагу якості обслуговування, свіжості продуктів, стерильній чистоті та створенню впізнаваного бренду. З таким підходом можна не боятися конкуренції та встановлювати ціни, вищі за середньоринкові.

Можна відкрити точку з продажу класичних хот-догів, шаурми, чебуреків, бургерів або придумати щось цікаве й незвичайне. Наприклад, продавати сувлаки (мясо на шпажках), чевапчічі (аналог кебабу), суші-сендвічі або організувати бар-салат для прихильників дієтичного харчування. Перед реалізацією ідеї потрібно визначитися з форматом точки та скласти бізнес-план з урахуванням витрат на купівлю чи оренду кіоску, фуд-траку чи намету. Також необхідно продумати, яке обладнання знадобиться та де вигідно купувати продукти.

Розташування торгової точки впливає на прибутковість, тому бажано вибирати місця з високою прохідністю людей: центр міста, бізнес-містечка, вокзали, парки розваг. Від розташування залежить і асортимент страв. Наприклад, якщо точка розташована поблизу студмістечка, швидше за все попитом користуватиметься бюджетний обід. Якщо поблизу бізнес-центр, можна готувати дорожчі страви, наприклад, з морепродуктами та екзотичними інгредієнтами. У дитячих парках добре продається попкорн, солодка вата, десерти та морозиво.

Бізнес-ідея №68 - Інтернет-магазин на маркетплейсі

Ця ідея для бізнесу в інтернеті є вигідною з усіх точок зору. Не потрібно платити за оренду приміщення, воду, тепло та електроенергію. Також немає потреби у великому штаті співробітників і купівлі торгового обладнання.

Маркетплейсу вигідно просувати товари клієнтів і залучати трафік на ресурс. Заробіток таких майданчиків складається в основному з роялті, тому чим більше продасть клієнт, тим більше заробить маркетплейс. Такі майданчики — ідеальні посередники між продавцями та покупцями, а їхня робота побудована на турботі та гарантіях вигідної взаємодії всіх сторін.

Бізнес-ідея №69 - Зелений туризм: як заробити на сільській садибі

Погіршення екологічної ситуації в містах, карантин через пандемію коронавірусу, а зараз ще й воєнні дії збільшують попит на відпочинок у селі. Крім того, він доступніший за ціною, як порівняти із закордонними турами.

За приблизними підрахунками стартові витрати на облаштування оселі на 8–10 номерів становитимуть 300–500 тис. грн. Окупляться вони на третій сезон роботи. Щоб пришвидшити цей процес, можна пропонувати гостям додаткові послуги, як-от риболовля, кінні прогулянки, «тихе полювання» тощо.

Бізнес-ідея №70 - Власне виробництво рослинного мяса, веганської альтернативи мясним продуктам

Зростаючий інтерес до здорового способу життя та стійкого розвитку спричиняє зростання популярності рослинного харчування. Розгляньте можливість власного виробництва рослинного мяса та веганських альтернатив з формуванням ринку збуту через супермаркети.

Бізнес-ідея №71 - Інтер’єрна фотостудія

Даний варіант бізнесу має дуже хороші перспективи та частку клієнтів. Дуже активно почали розвивати в регіонах ці напрямки, але клієнтів вистачає на всіх. Ви можете здобути велику кількість клієнтів не тільки шляхом реклами, але і креативного оформлення фотостудії. Співробітників можна спочатку не наймати (маю на увазі адміністратора), а зекономлені кошти використати для рекламації. Використовувати краще всього соціальні мережі із красивими фото: Facebook, Instagram тощо. Далі «сарафанне радіо» зробить цю роботу за Вас.

Для вибору приміщення також потрібно підійти відповідально. Враховує технічний стан, розмір вікон, висоту стелі тощо. Територіально краще розміщення в центрі або ближніх районах, щоб потенційні клієнти могли добратись як на авто так і громадським транспортом. Економічна сторона по розподілу клієнтів має важливе значення. Відвідуваність для фотостудії потрібно розділити по всіх днях тижня рівномірно. Для прикладу заповнити графік у вихідні можна швидко, але у будні це складніше (багато хто працює тому потрібно відпрошуватись). Можна використати знижки та отримати прибуток вже від кількості клієнтів.

Бізнес-ідея №72 - Заклад приватної дошкільної освіти

Всі батьки бажають кращого для своєї дитини не тільки із шкільних років, але і в період дошкільної освіти. Зважаючи на свій, подекуди не кращий рівень освіченості, розуміють важливість цього дня дитини – «дати те, чого не було у нас».

Підібрати варіантів можна безліч для організації занять. Головне добре все прорахувати для майбутньої справи. Наприклад, велика частина технічного забезпечення може нести чималі фінансові витрати. Розвиваючі ігри та навчання потребують додаткового персоналу (педагогів).

Правильно для початку почати із одного напрямку, а далі дивитись, що краще виходить. Чудово підійде так звана «група продовженого дня» де діти разом проводять час із ігровими забавами. Для приміщення можна розглянути перші поверхи новобудов. Наразі більшість таких споруд розраховуються для оренди під офісні приміщення, магазини тощо. Та й у багатоповерховому будинку можна знайти Вашу «цільову аудиторію».

Бізнес-ідея №73 - Бізнес за франшизою

Ми вже не одноразово розповідали про варіанти відкриття бізнесу на франшизі. Охопити всі напрямки просто нереально, кожного року з’являється щось нове. Та й напрямки різні, від відділення «Нова Пошта» до французької випічки «Франсуа», тут уже обирайте по можливостях.

Вся суть моделі однакова: особа (франчайзер) яка надає право працювати під своїм брендом (франчайзі) за певні дивіденди. Наприклад, Ви можете обрати бренд фастфуду та відкрити таких заклад у своєму місті, використовуючи бонуси розкрученого бренду. Вам надається повне забезпечення необхідним документами для початку роботи, інструкції для бізнесу та особливості справи: яке потрібно обладнання, контакти постачальників, як правильно шукати співробітників та правильна організація їх роботи. Умови співпраці можуть відрізнятись в кожному випадку. Здебільшого виплачуються відсотки від прибутку (2-6%) для власника франшизи. Знайти список доступних пропозицій можна у google із запитом «каталог франшиз в Україні».

Бізнес-ідея №74 - Бізнес на Амазон

Уявіть собі, Амазон визнаний самим рентабельним сайтом в світі, він приносить творцям шалені гонорари і являє собою унікальний майданчик для заробітку. Багато відомих і нині успішних бізнесменів стартували саме там, завдяки продажам через Амазон. Хочете поповнити їх ряди, тоді сміливо реєструйтеся і вибирайте нішу для заробітку! Ведення бізнесу через Амазон дистанційно - це даність, в системі працює понад 2 млн. резидентів з різних країн світу. Головна особливість продажів через сайт полягає в тому, що він реально працює, перевірений часом і має тисячі позитивних відгуків. Кожен день Амазон робить відправку не менше 3 млн. товарів. Амазон виступає посередником між вами і тим партнером, з яким ви вирішили співпрацювати. Українці головним своїм партнером бачать Китай, завдяки гнучкій системі продажів, невисоким цінам і знижкам для оптових клієнтів.

Бізнес-ідея №75 - Буріння свердловин

Мати власну свердловину - дійсно актуальний бізнес, здатний "озолотити" бізнесмена. Артезіанська вода, здобута зі свердловин, стане рентабельним продуктом, який вимагає чимало витрат. На облаштування і буріння свердловини необхідно виділити від 80 000 грн. Бізнес ідеально підійде тим, хто має терпіння і не націлений на блискавичний результат. У такому бізнесі важливо вкрай грамотно провести роботи з геодезії. Необхідно досліджувати грунт і місцевість, після чого починати всі роботи з облаштування свердловини.

Бізнес-ідея №76 - Доставка продуктів

Самоізоляція привчила людей користуватися доставкою продуктів додому. Магазини відкрилися, обмеження зняті, а шанувальників віддаленого шопінгу все одно залишилося чимало. Це зрозуміло: навіщо самим витрачати час на ходіння по рядах і тягати важкі пакети, якщо можна за 10 хвилин замовити все необхідне, і продукти привезуть до дверей? Популярність такої послуги напевно буде рости і в 2024 році, кажуть експерти. У великих містах ніша поки зайнята великими компаніями на зразок супермаркету, а у віддалених населених пунктах війна за покупця тільки розгорається.

Бізнес-ідея №77 - Телемедицина

Оптимізація медицини укупі з підвищеним навантаженням на установи, що залишилися привела до того, що людині не завжди просто потрапити до потрібного фахівця. Запит на віддалені медичні консультації за рік, що минає, зріс. Наприклад, навесні, на піку карантинних заходів, телемедичний сервіс "Доктор поруч" проводив до 2000 консультацій в день. Оскільки ніщо не віщує поліпшення ситуації з доступністю медичної допомоги в 2024 році, дистанційні консультації можуть стати прибутковим бізнесом для приватного лікаря.

Бізнес-ідея №78 - Дитячі секції та індивідуальні заняття

В Україні зроатсає попит на послуги репетиторів з шкільних предметів, вчителів музики та спортивних тренерів. Так, охочих займатися музикою стало, за даними аналітиків, більше на 56%, а спортом — на 184%. Це повязано з дистанційним навчанням, в якості якого багато батьків сумніваються. І з тим, що дорослих турбує малорухливий спосіб життя дітей, вимушених проводити дні безперервно перед екранами гаджетів. Якщо ваша спеціальність дозволяє займатися з дітьми, розгляньте для себе цю бізнес-можливість.

Бізнес-ідея №79 - Готова їжа з доставкою

За даними аналітичного агентства INFOLine, ринок готової їжі з доставкою в цьому році виріс на 70 %. Це не дивно: Ресторани довгий час були закриті, а люди, які не звикли готувати, не стали освоювати премудрості кулінарного мистецтва. Багато точок громадського харчування в терміновому порядку перейшли на режим доставки, але навіть у великих містах не на всі адреси можна замовити бажане. Якщо ви володієте кафе або рестораном, то можете поправити свої справи, розвиваючи доставку. Якщо тільки збираєтеся відкрити-відразу враховуйте цю особливість ринку.

Бізнес-ідея №80 - Млинна або пиріжкова

Якщо розглядати бізнес ідеї 2024 з мінімальними капіталовкладеннями, то фастфуд – це золоте дно при правильному підході. Щоб відкрити власну млинцеву або пиріжкову, вам знадобиться невелике приміщення або окремо стоячий ларьок, а також відповідне обладнання. В асортименті млинцевої або пиріжкової має бути кілька пропозицій: солодка продукція; продукція з мясом; з молочними продуктами;
зі згущеним молоком; з варенням; з ікрою та інше. Зверніть увагу! Попит на національний фастфуд стабільно високий, але головне – правильно вибрати місце для розміщення точки.

Вам підійдуть місця з високою прохідністю: центральні вулиці і площі; великі офісні будівлі; ринки та ін. Млинна може торгувати продукцією на винос або мати свій невеликий зал для перекусу. Другий варіант вийде дорожче в оренді, але його можна поєднати з продажем гарячої випічки, кави, чаю та інших напоїв. Середній термін окупності такого бізнесу – близько 6 місяців.

Бізнес-ідея №81 - Магазин спортивного харчування

У категорію кращі бізнес ідеї 2024 року однозначно входять магазини, що реалізують спортивне харчування. Сьогодні все більше україців замислюються про своє здоровя і починають займатися спортом, відвідувати зали і різноманітні секції. Здорове харчування входить в моду, а разом з ним і спортивне, яке дозволяє швидко набрати мязову масу і забезпечити тіло необхідною для тренувань енергією. Відкривати магазин спортивного харчування найкраще біля: спортклубів; тренажерних залів; або просто в прохідному місці.

Для старту вам знадобиться приміщення площею не менше 20 квадратних метрів, торгівельне обладнання (стійки), касовий апарат і ноутбук з відповідним ПЗ для обліку, а також продукція для продажу. Розширити асортимент можна за рахунок спортивного обладнання, що дозволить збільшити прибуток. Середня націнка в цьому бізнесі становить 50%. Якщо ви будете торгувати самостійно, то зможете заощадити на зарплаті продавця і податках. У цьому випадку зроблені вкладення окупляться приблизно за 5-6 місяців. При наймі працівника окупність настане через 7-9 місяців залежно від обсягу продажів.

Бізнес-ідея №82 - Школа перукарського мистецтва, макіяжу та нігтьового сервісу

Створення такої школи не потрапляє в категорію бізнес ідеї 2024 з мінімальними вкладеннями: стартовий капітал для відкриття необхідний досить значний. Але цей бізнес може стати хорошим джерелом прибутку на тривалий термін і відкриє перед вами широкі перспективи. Це оптимальний варіант для підприємців, які вже мають свій салон краси або надають подібні послуги населенню.

У школі ви будете проводити курси, навчаючи всіх бажаючих мистецтву манікюру, макіяжу і стрижки. Середня вартість навчання становить 2-4 тисячі грн за курс, зазвичай в групі займається 8-10 чоловік. У хорошій школі групи займаються кожен день в дві зміни, а середній прибуток після вирахування всіх податків і оренди приміщення становить близько 40 тисяч грн на місяць. Підвищити дохід можна різними способами: продаючи косметику, надаючи послуги студії краси, видаючи сертифікати про закінчення курсів та ін.

Бізнес-ідея №83 - служба «Чоловік на годину»

Багато сучасних людей, що живуть в мегаполісах, не мають часу або можливості займатися домашніми справами. Тому служба «Чоловік на годину» користується великою популярністю, особливо у великих містах. Щоб організувати подібну послугу, вам знадобиться мінімум вкладень: зібрати набір інструментів для ремонту, дати рекламу в мережі інтернет і почати виконувати замовлення. В майбутньому ви можете найняти собі помічників, щоб збільшити дохід і обробляти всі наявні заявки.

Які роботи вам доведеться виконувати? Як правило, це дрібний ремонт: повісити картину; полагодити поточний кран; вставити випавшу розетку; поправити карниз та ін.

Збільшити прибуток можна шляхом освоєння нових напрямків: настройка компютерів, ремонт в приміщеннях та інше. Ваш бізнес піде набагато успішніше, якщо у вас буде власний автомобіль. У цьому разі в ньому можна буде тримати весь комплект інструментів, і приїжджати на замовлення максимально швидко, не витрачаючи час на пересування громадським транспортом.

Окупність такого бізнесу дуже швидка: по суті, якщо у вас є інструмент, то ви окупите всі вкладення з одного замовлення. Якщо інструменту немає, то доведеться його купувати, але в будь-якому випадку ви витратите зовсім небагато в порівнянні з одержуваним прибутком.

Бізнес-ідея №84 - Святкове агентство

Якщо ви любите організовувати різні заходи, проводити дні народження і корпоративи, то вам слід замислитися про відкриття свого агентства свят. При цьому на початкових етапах вам практично не знадобляться якісь вкладення. Досить просто продумати кілька сценаріїв і дати рекламу для своїх послуг. Далі все залежить від вашого таланту, організаторських здібностей і наполегливості: сарафанне радіо швидко рознесе чутки про агентство, і вас будуть запрошувати проводити дитячі свята, весілля та інші заходи.

Надалі вкладення все ж знадобляться: потрібно буде орендувати офіс або працювати з дому, закупити інвентар, костюми та інше. Попутно потрібно буде налагодити звязки з місцевими артистами, музикантами, ді-джеями, фотографами, відеооператорами та ін., щоб залучати їх до виступів.

У агентства свят дуже хороші перспективи, тому воно входить в кращі ідеї для бізнесу 2024 року. Ви зможете створити цілу мережу подібних агентств, зможете стати організатором більш великих заходів, наприклад концертів місцевих зірок і ін. Прибутковість бізнесу безпосередньо залежить від ваших навичок – вона може становити 20-40 і більше тисяч грн на місяць.

Бізнес-ідея №85 - Мийка самообслуговування

Мийка самообслуговування – перспективний бізнес, який буде затребуваний у великих і малих містах. Її принцип в тому, що клієнт сам миє автомобіль, вибираючи потрібні йому послуги на табло і оплачуючи тільки їх. Багато людей вважають за краще мити свої машини самостійно, тим більше якщо це можна зробити на професійному обладнанні. Обладнання мийки самообслуговування на 4 боксу коштує близько 2 мільйонів грн. Якщо мийка працює 5 годин в день, чого досягти цілком реально, то всі зроблені витрати окупаються за 16-18 місяців, після чого обєкт приносить стабільний прибуток.

Звичайно, такий напрямок діяльності складно віднести до категорії бізнес ідеї 2024 з мінімальними фінансовими вливаннями, але воно дуже перспективно.

Бізнес-ідея №86 - Бізнес на іграшках

В Україні та інших країнах СНД намітилася тенденція заводити дітей в більш зрілому віці – після 25 років. Більшість міських сімей до народження первістка вже мають середній або високий рівень доходу. Як наслідок, батьки стали більш виборчими у виборі іграшок. Замість китайських пластмасових речей сумнівної якості вони готові купувати такі товари: іграшки з екологічно чистих матеріалів: дерева, натуральних тканин, пряжі; розвиваючі іграшки, в тому числі бизікуби; мякі іграшки ручної роботи, що відтворюють дитячі малюнки; анімаційні костюми на свята.

Для реалізації бізнес ідеї потрібен мінімальний капітал у розмірі 6-8 тис. грн. Гроші знадобляться на закупівлю матеріалів, фурнітури, обладнання, рекламу. Чистий прибуток складе від 4 тис. грн. в місяць.

Бізнес-ідея №87 - Ведення блогу

Блоггерство – це творчий заробіток в Інтернеті без вкладень або з мінімальними вкладеннями. Ви можете створити блог на улюблену тему, в якій добре розбираєтеся, регулярно писати статті і отримувати гроші наступними способами 2: розміщувати рекламу: контекстну, банерну, тизерну, тексти що продають; продавати товари/послуги/інфопродукти партнерів за певний % або власні (наприклад, хендмейд).

Деякі ще заробляють, збираючи пожертвування, але це так собі варіант. Особливо популярними стають останнім часом блоги в Інстаграмі. Прибуток топових блогерів перевалює за 1 млн грн. в місяць. Але навіть маленький блог з корисним контентом і відвідуваністю від 1000 чоловік в добу здатний приносити 7-10 тис. грн. в місяць.

Бізнес-ідея №88 - 3D-друк

Зараз новий 3D-принтер в аматорському сегменті можна купити за 8-20 тис. грн. А потім з його допомогою виготовляти на замовлення такі предмети: стильні прикраси та аксесуари; іграшки, сувеніри; посуд; чохли для мобільних телефонів; медичні вироби.

3D-друк – це ідея бізнесу з швидкою окупністю. Якщо правильно вибрати напрямок і не пошкодувати грошей на рекламу, вкладення повернуться до вас вже через 3-4 місяці.

Бізнес-ідея №89 - Кава на виніс

У 2020 році у зв’язку з світовою пандемією «кава на виніс» захопила мегаполіси і поширилася по всій країні. Непростий для України 2022 рік вніс свої корективи. Однак, у 2024 році тренд відновиться і зберігатиме своє зростання, бо з сучасним ритмом життя це найбільш актуальний для кавового бізнесу формат. Кавові точки приживаються навіть в невеликих прифронтових містечках. Статистика кавового ринку доводить, що «кава на виніс» як бізнес – досить вигідна ідея, яка підійде підприємцю-початківцю. Для старту вам будуть потрібні мінімальні вкладення.

Щоб кавова точка приносила прибуток з перших місяців відкриття, краще відкриватися восени. Продаж кави, все-таки, сезонний бізнес, який популярний в холодну пору року. Але не варто закривати торгову точку на літо. Додайте в меню різні коктейлі на основі кави. Сьогодні сформувалася така культура споживання кавових напоїв, що багато хто п’є її щодня.

Бізнес-ідея №90 - Будівельна фірма і будівництво

Будівництво в цілому і обробка приміщень зокрема – дуже вигідний бізнес. Попит на житлову площу є завжди, як і попит на комфорт. Тому відкриття будівельної фірми – той вид бізнесу, який при правильному розкладі принесе власнику значні доходи. Але перш, як відкрити будівельну фірму, варто врахувати, що в цій сфері дуже серйозна конкуренція.

Будівництво – хоч і складний, але дуже рентабельний бізнес. Головне – поставити собі за мету і, адекватно оцінюючи свої можливості на початку шляху, розвивати масштаб своєї діяльності. Не поспішати і не братися за ту роботу, яка поки що не під силу. Заручитися підтримкою класних фахівців в штаті своєї будівельної фірми і шукати сумлінних партнерів.

Бізнес-ідея №91 - Пошиття постільної білизни

Наперед оберіть цінову категорію, в якій працюватимете - середню, високу або ж низьку. Це впливатиме на вартість пошиття та якість тканини. Найкраще обирати середню категорію. У ній відмінне поєднання якості та ціни. Середня вартість комплекту (на продаж, не собівартість) - від 15 до 50 доларів. Можна розпочинати такий бізнес у власному будинку. В такому випадку на обладнання, запуск реклами та закупівлю тканини доведеться викласти 1500 доларів. Коли справи підуть «вгору», то можна найняти швачок та орендувати приміщення для роботи та зберігання готових комплектів.

Бізнес-ідея №92 - Міні-сироварня

Міні-сироварня — це бізнес з виготовлення сиру. Він підійде фермерським господарствам, які займаються розведенням великої рогатої худоби та мають надлишки молока. Це вигідно, оскільки не потрібно закуповувати сировину чи орендувати додаткове приміщення. Основна перевага — безвідходне виробництво, адже певні види сиру виготовляються з сироватки. Також одне й те саме обладнання можна використовувати для виготовлення різних сирів. Для міні-сироварні не потрібно великої площі — для виробництва достатньо 30 кв. м. Головне — правильно розподілити приміщення: робоча зона, склад для зберігання та сушки, кімната для персоналу.

Міні-сироварня — це перспективний та прибутковий бізнес, адже натуральні продукти цінуються та набувають все більше популярності серед людей, які дбають про власне здоровʼя. Середня націнка на сир з коровʼячого молока становить до 90%, а з козячого — понад 120%.

Бізнес-ідея №93 - Вирощування лікарьских рослин

Успішні ідеї для малого агробізнесу також пов’язують із вирощуванням лікарських рослин. Українські землі пристосовані для цього, а тому рентабельність буде високою. Тож, якщо ви володієте навіть невеликою земельною ділянкою, то зможете отримати високі прибутки. Для початку можна висаджувати лікарські рослини на невеликій території від 10 соток до 10 га.

Ця сфера потребує спеціальних знань і умінь більше, ніж вирощування овочевих культур. Щоб рослина проросла, потрібно правильно підготувати ґрунт і зберегти вологу. Вибір культури залежить від особливостей ґрунту, тому насамперед важливо провести його аналіз.

Рентабельність вирощування лікарських рослин може сягати 122%. Все залежить від площі, особливостей культури та обсягів врожаю. Наприклад, вирощування кропиви дводомної в перший рік дає 44% прибутку, а вже на третій — 122%. Щоб експортувати продукцію, потрібно отримати сертифікати EU Organic Standard, HACCP, USDA NOP та інші.

Бізнес-ідея №94 - Агентство нерухомості

Багато будівельних компаній для розширення свого бізнесу та кращого уявлення про запити потенційних клієнтів на ті чи інші види житла паралельно з будівельною фірмою відкривають і власне агентство нерухомості. Таким чином іде концентрація всього процесу «будівництва-продажу/оренди» в одних руках, що як пришвидшує реалізацію збудованого житла, так і економію на залученні сторонніх агентств. Звичайно, не всі агентства нерухомості мають свої будівельні майданчики – скоріше це позитивний виняток з успішного будівельного бізнесу. Але і відкриття агентства нерухомості як окремого бізнес-проекту надзвичайно перспективна справа, враховуючи насиченість ринку нерухомості нереалізованим житлом. Для успіху вам вкрай необхідними будуть навики переговорів та вміння продавати. Підготуйтесь заздалегідь – пройдіть відповідне навчання та тренінги, попрацюйте деякий час найманим працівником в одному із таких агентств. 

Бізнес-ідея №95 - Виготовлення соусів

Виготовлення соусів – це бізнес для справжніх гурманів. Якщо ви відчуваєте у собі бажання готувати, експериментувати і приносити задоволення іншим незвичними рецептами різноманітних страв, то цей бізнес саме для вас. Розпочати бізнес з виготовлення соусів можна в домашніх умовах, капіталовкладення – мінімальні. Для цього потрібно закупити необхідне обладнання, інгредієнти і почати експериментувати зі смаками. Після напрацювання рецептури приступаємо до реалізації перших пробних партій. Втілення бізнес ідеї у масштабах підприємства потребуватиме вже значно більших початкових капіталовкладень. Більш детальніше про особливості даної бізнес ідеї читайте у матеріалі-інструкції як започаткувати виготовлення соусів під власним брендом в домашніх умовах.

Бізнес-ідея №96 - Кальянна

Кальянний бізнес після зміни українського законодавства в 2014 році про заборону куріння у громадських місцях та в умовах нинішньої ситуації з пандемією коронавірусу переживає свою чергову трансформацію. Деякі експерти вже встигли оприлюднити гучні заяви про те, що епідемія коронавірусу просто знищить даний бізнес і в нього просто немає майбутнього. Однак є і ті, що стверджують що дана ситуація піде ринку кальянних тільки на користь. Мовляв, у небуття підуть підпільні установи з неякісним сервісом та умовами, а професійні кальянні з сертифікованою продукцією та якісним сервісом, що відповідатиме сучасним реаліям, захоплять ринок. І з цим важко не погодитись, бо поціновувачі є і їх попит потрібно задовольняти. Про всі нюанси бізнесу читайте у нашому матеріалі як відкрити кальянну в арабському стилі.

Бізнес-ідея №97 - Магазин біжутерії

Прикраси – те, що не виходить з моди вже тисячі років. Як співалось в одній пісні відомої на пострадянському просторі групи, «Кращі друзі всіх дівчат – це діаманти», і з цим не поспориш. Прекрасна половина людства без тями обожнює прикраси із золота, срібла та коштовного каміння. Бізнес на прикрасах витягує мільйони іноземної валюти з кишень українців і приносить колосальні прибутки своїм власникам. Щоб стартувати з продажу золота чи дорогого каміння, потрібні чималі стартові вливання. Проте, якщо ваші бажання поки що не співпадають з вашими можливостями, то рекомендуємо починати з продажу якісної біжутерії. Детальну інструкцію дізнавайтесь у нашому матеріалі як відкрити магазин біжутерії з нуля.

Бізнес-ідея №98 - Виготовлення еко-продукції – тренд для бізнесу в 2024 році

Тренд на екологічність та найрізноманітніші еко-вироби міцно закріпився та не вщухає останні кілька років. Ось кілька варіантів еко-бізнесу:
біорозкладний посуд; шоппери та авоськи; натуральна косметика без парабенів; еко-канцелярія; редизайн одягу.
Якщо є ресурсна база та навички, можна створювати еко-продукцію або займатись реселлінгом в інтернеті.

Бізнес-ідея №99 - Медичний транспорт

Чи знаєте ви, що в більшості міст не вистачає машин швидкої допомоги? Тому приватний медичний транспорт стає популярним. Послуги надаються інвалідам або хворим людям, яким потрібна машина щоб доїхати з лікарні додому або між закладами охорони здоровя.
Рівень труднощів у бізнесі оцінюється як складний через великі початкові витрати. Правильно підготовлений автомобіль з медичним обладнанням може коштувати сотні тисяч гривень. Однак якщо ви фельдшер або маєте подібну медичну освіту, варто врахувати цю ідею для бізнесу. На ринку не так багато компаній такого типу, що відповідають потребам, і є великі шанси на швидке повернення інвестицій.

Бізнес-ідея №100 - Настольні ігри і все, що з цього виходить

Окрім того, що можна купувати і продавати настольні ігри в соціальних мережах та реальних магазинчиках, ви можете розробити свою настільну гру. А можете створити клуб настільних ігор.

А можете зробити бокс з настільних ігор (в одній коробці – карти, доміно, шахи, нарди, монополія, мафія і т.д.) і продавати його через інтернет. Такі бізнес ідеї під час війни в країні – спосіб трохи відволіктися і тим, хто в казармі, і тим хто на “домашньому” відпочинку.

 

Яка буде найкраща бізнес-ідея у 2024 і 2025 році? Ідеї для бізнесу в Україні 2024. ТОП-100 бізнес-ідей 2024 в Україні. Найкращі ідеї для стартапу та почтку бізнесу в Україні в 2024 році. Найкращі ідеї для бізнесу 2024. Рейтинг бізнес ідеї 2024-2025.  ТОП-100 перспективних ідей для відкриття бізнесу 2024 року. Найкращі ідеї для створення малого і середнього бізнесу. Найприбутковіший бізнес в Україні. Бізнес ідеї в інтернеті. Бізнес-ідеї під час війни.

Читайте також