Чому українці обирають криптовалюти для інвестування: практичний погляд на пасивний заробіток

Чому українці обирають криптовалюти для інвестування: практичний погляд на пасивний заробіток

Цифрові гроші для України – це вже не сенсація, а повсякденність, підтвердженням чого є майже мільйон доларів, зароблений на криптоінвестиціях. Причин ажіотажу навколо криптовалют декілька, ...

За даними Chainalysis, у 2023 році українці заробили $850 млн доларів на криптовалютах та посіли за цим показником 12 місце у світі. Це свідчить про неабиякий інтерес до цифрових грошей та значну обізнаність у цій сфері. Що спонукає українців обирати ці активи для інвестицій та як саме стає можливим примножувати їх, розбирає СЕО криптобіржі EXMO.com Сергій Жданов.

Цифрові гроші для України – це вже не сенсація, а повсякденність, підтвердженням чого є майже мільйон доларів, зароблений на криптоінвестиціях. Причин для такого ажіотажу навколо криптовалют декілька, розберемо 5 із них.

Підвищення рівня прийняття криптовалюти в Україні

За рівнем прийняття криптовалюти Україна посіла 6 місце серед усіх країн світу, повідомляє аналітична компанія Chainalysis.

 Цьому результату посприяла активна участь IT-спільноти та підприємців, які впроваджують блокчейн-технології у бізнес-процеси. Крім того, криптовалюта стала альтернативним способом робити заощадження, перекази та організовувати збори в умовах війни та економічної нестабільності.

Додатково, Мінцифра у співпраці з підприємцями розробила проєкт закону про віртуальні активи № 10225-1, мета якого – створення сприятливих умов для роботи з новим класом активів. Тобто, криптовалюту підтримують вже на державному рівні.

Стійкість до інфляції

На відміну від класичних грошей криптовалюти більш стійкі до знецінення. Інфляція ключових монет на ринку – BTC та ETH – доволі низька: для біткоїна, за даними Woobull, у 2024 році показник становить 1,7%, для ефіру, за даними Binance Research – 0,74%.

Такий низький показник став можливим завдяки тому, що пропозиція багатьох криптовалют, на відміну від класичних валют, обмежена. Наприклад, у протоколі BTC заплановано 21 мільйон монет. Наявність цього обмеження встановлює верхню межу інфляції.

Крім того, у мережі Біткоїн кожні 4 роки проводиться халвінг. У результаті винагородження майнерам – тим, хто видобуває BTC – скорочується вдвічі, отже менше монет та з меншою швидкістю потрапляє в обіг. Таким чином, рідкість монети впливає на її вартість більше, ніж традиційні економічні фактори. До кінця 2030-х років біткоїн може стати повністю рідкісним активом.

Інші криптовалюти, наприклад ethereum, захищені від інфляції за допомогою механізму спалювання, який передбачає безповоротний вивід монет з обігу, скорочуючий загальну пропозицію.

Високий показник довгострокової рентабельності

Незважаючи на високу волатильність криптоактивів, за аналізами вони показують високий рівень прибутковості у довгостроковій перспективі.

За даними New York Digital Investment Group (NYDIG), біткоїн займає вигідне місце  у порівнянні майже з усіма класами активів. За останні 12 місяців золото має вищий коефіцієнт Шарпа, який показує, наскільки прибутковість компенсує рівень ризику, але різниця незначна: 1,94 у цінного металу проти 1,92 у BTC. Тож біткоїн недарма називають «цифровим золотом».

Децентралізація

Багатьох інвесторів приваблює у криптовалютах децентралізована система – відсутність посередників та керуючих органів. Це потенційно знижує витрати на транзакції та покращує безпеку активів, а також дозволяє керувати їми напряму та швидше проводити необхідні грошові операції.

Можливість заробляти навіть без великого досвіду у трейдингу

У криптовалютах можна не тільки зберігати заощадження, але й примножувати їх. При чому, для цього не обовʼязково займатися трейдингом та постійно відстежувати цінові графіки. Примножувати свої криптоактиви можна завдяки програмі Earn від EXMO.com, просто зберігаючи їх у своєму гаманці. 

Наразі доступні 4 терміни підписки – на 30, 60, 90 та 180 днів, а також більше 30 криптовалют, на яких можна заробляти гідні відсотки. На інфографіці нижче – умови для примноження деяких популярних активів.

Чому українці обирають криптовалюти для інвестування: практичний погляд на пасивний заробіток

Відсоткові ставки для деяких криптовалют у програмі Earn.

На провідних криптовалютах BTC та ETH можна заробляти до 5% та 6% на рік відповідно, а на стейблкоїнах USDT та USDC, вартість яких привʼязана до американського долара, до цілих 15%. Це більше, ніж пропонують фінансові установи за доларові депозити! Крім того, кошти інвесторів на EXMO.com захищені провідним рішенням безпеки Ledger Vault, яке робить шахрайство з ними майже неможливим. 

На додаток, на EXMO.com навіть не потрібно вигадувати, які криптовалюти купити та у яких пропорціях – команда вже зібрала криптопортфелі з найкращих активів на ринку. Треба тільки вибрати свій та отримати 5 перспективних криптовалют усього за 1 покупку.

Висновки

Криптовалюти вже займають високе місце серед активів, які українці обирають для інвестування, і тренд на їхнє прийняття буде тільки посилюватися. Зараз найкращий час, щоб долучитися до нього та почати заробляти у криптопросторі.

Читайте також