Э
Інвестування у 2024 році: найкраща інвестиція чи куди вкласти гроші та на чому заробити?

Інвестування у 2024 році: найкраща інвестиція чи куди вкласти гроші та на чому заробити?

Все що необхідно знати інвестору - початківцю, щоб почати інвестувати в Україні. Поради допоможуть визначитися, яка інвестиція принесе успіх, куди вкласти гроші і куди інвестувати ...

Все що необхідно знати інвестору-початківцю, щоб почати інвестувати в Україні. Поради допоможуть визначитися, яка інвестиція принесе успіх, куди вкласти гроші та куди інвестувати.

Добре, коли в гаманці з'являються вільні гроші, що дозволяють замислюватись про вигідність різноманітних шляхів інвестування. Але якщо для інвесторів з великим стажем та величезним капіталом розробляються спеціальні бізнес-плани, розраховуються показники окупності тощо, то для звичайного середньостатистичного громадянина України питання про вигідні капіталовкладення досить складне. Тому що необхідно не просто мати дохід, що теж не просто у сучасних реаліях економіки, а й мінімізувати ризики втрати своїх вкладень.

У цій статті наводимо поради щодо інвестування власних коштів, а також рекомендації, куди можна вкласти гроші з отриманням максимальної віддачі, яка інвестиція принесе максимальну дохід на вкладений капітал.

Правила інвестування

Перш ніж кудись інвестувати гроші, потрібно знати головні правила інвестування. Дотримуючись їх, ви зможете здійснювати капіталовкладення успішно та зі знанням справи. Звичайно, не можна початківцю інвестору відразу виконати всі рекомендації, але постаратися можна, тим більше, що це цілком реально.

 1. Вільні гроші. Як би банально не звучало, але вкладати потрібно лише тоді, коли гроші є. Якщо їх немає, то брати в кредит, позичати у друзів або виводити з обігу іншого успішного бізнесу категорично не можна. Багато хто може здивуватися, адже практика кредитування бізнесу розвинута, але це не в нашому випадку. Якщо йдеться про Україну, де економіка, на жаль, нестабільна, а ризики дуже великі, то позичати для розвитку своєї справи не потрібно. Можна прогоріти і з бізнесом, і ще банку будете винні більше, ніж брали спочатку.
 2. Регулярний прибуток. Замислюватися над тим, куди вкласти гроші в Україні, можна лише в тому випадку, якщо є стабільна робота чи інше джерело доходу. Це одна з найголовніших засад. Не маючи постійного доходу, вкладати свої гроші у бізнес чи іншу інвестицію не можна. Якщо справа буде програшною, існує ризик залишитися взагалі без грошей.
 3. План інвестування. Як радять досвідчені експерти, то ніколи не слід обмежуватись єдиним напрямом. Різноманітний портфель капіталовкладень дозволить гарантовано отримати прибуток, адже не можуть одразу три-чотири напрямки бути програшними. Але, незалежно від сфери та масштабів фінансування, завжди складайте план інвестування. Необхідно мати чіткий алгоритм своїх дій, щоб розуміти, коли ситуація йде не так, як вам хотілося б. Це допоможе приймати оперативні рішення для виправлення проблем, що виникли.
 4. Не витрачайте отриманий прибуток. Гроші мають властивість знецінюватися, саме тому зароблені кошти не потрібно витрачати у своїх цілях. Найкраще на початкових етапах — отриманий прибуток спрямовувати на формування нового портфеля. Це дозволить у майбутньому розширити свої можливості та потенціал.
 5. Контроль своїх грошей та заощаджень. Не варто бездумно вкладати гроші, а потім забувати про них на роки. Ви, як інвестор, завжди повинні цікавитись грошовими потоками у своїй справі. Це дозволить приймати правильні управлінські рішення та впливати на результат. Якщо процес інвестування пустити на самоплив, то можна взагалі втратити всі свої заощадження. Та й фактів шахрайства зараз дуже багато.

Якщо ви зможете керуватися цими правилами, або хоч би брати їх до уваги при здійсненні своєї інвестиційної діяльності, то ваші шанси на успіх підвищаться у кілька разів.

Принципи інвестування чи «правильна інвестиція»

Дотримуючись принципів, що розглядаються далі, ви зможете поліпшити свій результат і зменшити можливі ризики. Головне — це працювати за певним алгоритмом, а не керуватися лише емоціями.

 1. Довгостроковість перспективи інвестування. Інвестування завжди має бути спрямоване на перспективу, а отже, мати довгостроковий характер. Запам'ятайте правило: вкласти гроші сьогодні і вже завтра отримати прибуток неможливо. Наприклад, візьмемо за основу вартість будь-яких акцій: сьогодні вона зростає, завтра падає, а через 5 років збільшиться в 5 разів. Ефективність будь-яких капіталовкладень вимірюється роками, а не днями та місяцями.
 2. Ретельне вивчення інструменту фінансування. Перед тим, як кудись вкласти гроші, обов'язково проведіть аналіз цього напряму. Не зайвим буде поспілкуватися з тими, хто вже працював у даному сегменті та досяг певних результатів.
 3. Власна думка. Якими б хорошими та компетентними експерти не були, завжди майте і власний вектор розвитку. Якщо ви розумієте, що цей напрямок цікавий, і відчуваєте, що зможете працювати в даній сфері, тоді не піддавайтеся загальним віянням моди. Розробіть свій вектор розвитку, і, може, вже за кілька років ви станете першовідкривачем.
 4. Вмійте зупинитись. Незважаючи на попередню пораду, завжди раціонально використовуйте свої ресурси. Не дозволяйте адреналіну керувати вашими рішеннями. Завжди треба вміти сказати стоп. Одна справа, якщо ви тільки вклали кошти, інша справа, якщо вже тривалий час інвестиції в бізнес не приносять дохід. У такому разі треба сказати стоп, хоча б узяти паузу та перейти на те, що реально зможе принести гроші. Не вміючи перемикатися на інший напрямок діяльності, ніколи не можна досягти успіху. Інша річ, що й стрибати з одного напрямку на інший теж не потрібно.
 5. Не поспішайте. Не можна приймати рішення, довіряючи лише емоціям. Завжди потрібно дати час «охолонути» самому собі. Це дозволить не піддаватися власній та чужій думці. Крім того, так можна обдумано зважити всі «за» та «проти», прийняти раціональне та правильне рішення. Як радять психологи, перед тим, як щось купити в магазині, необхідно піти і перечекати годину. Якщо бажання залишилося і після, тоді можна сміливо купувати. Якщо ні, тоді можна і не поспішати.
 6. Вибирайте переможців. Якщо розглядати вкладення коштів саме у придбання акцій, то найкраще завжди вкладати в ті компанії, які займають лідерські позиції на ринку або мають перспективи розвитку. Вкладати в акції очевидно неуспішних компаній не варто.
 7. Думайте про завтрашній день. При ухваленні рішень ніколи не керуйтесь сьогоднішнім днем. Наприклад, ви отримали сьогодні прибуток і одразу його виводите. Це не мислення інвестора. Успішний бізнесмен завжди думає про перспективу, у що вкласти гроші завтра, отримавши їх сьогодні.

Перед тим, як розповісти, куди можна інвестувати гроші в Україні, розкриємо вам ще кілька порад досвідчених експертів, які зможуть допомогти досягти бажаного результату та максимально убезпечити від ризику втрати своїх заощаджень.

Поради експертів з успішного інвестування:

 • Намагайтеся максимально мінімізувати ризик частини своїх вкладень. Експерти радять, що приблизно 30% своїх заощаджень завжди необхідно спрямовувати на те, що на 100% принесе прибуток. Це може бути депозитний рахунок, придбання нерухомості, вкладення в дорогоцінні метали тощо.
 • Створюйте постійний пасивний дохід. Дохід не завжди може бути активним, тобто його не завжди можна помацати та відчути. Дозвольте собі за наявності коштів вкласти їх у цінні папери. На акціях та облігаціях можна непогано заробити.
 • Розділяйте методи інвестування (диверсифікація). Як було зазначено раніше, завжди диверсифікуйте свій портфель. Зрозуміло, що всі напрямки не стануть виграшними, але й програшними всі теж не будуть.
 • Високоприбуткове інвестування. Є деякі напрямки інвестування, які одразу обіцяють високий дохід. Необхідно такі інвестиції включити у свій портфель, але у певній пропорції від обсягу інвестицій. В іншому випадку можна як виграти, так і все програти.
 • Перевірте інформацію. Ніколи не вкладайте гроші в те, про що ви взагалі нічого не знаєте. Перш ніж вкласти, необхідно все перевірити, проаналізувати, а потім приймати рішення.

Основні види інвестицій та їх класифікація

Тепер переходимо до найголовнішого — куди вигідно вкласти гроші? Питання не таке складне, головне розбиратися в тому розмаїтті фінансових інструментів, що пропонуються на ринку. І якщо поняття акцій та облігацій знайоме більшості, то сама класифікація таких фінансових інструментів відома не всім.

Залежно від об'єкта інвестування виділяють 4 види інвестицій:

 • Спекулятивні. Тобто ті, на яких можна заробити за допомогою їхнього перепродажу.
 • Фінансові. Яскравим прикладом є цінні папери, тобто це свого роду вкладення у фінансові інструменти.
 • Венчурні. Вони пов'язані з перспективами розвитку в майбутньому певних напрямів діяльності людини, наприклад, ноу-хау, нові технології тощо.
 • Реальні. Пов'язані із внесенням коштів у реальні об'єкти, наприклад, у нерухомість.

За терміном інвестування

Якщо говорити про термін вкладення, то тут інвестиції можна умовно поділити на три види:

 • Короткострокові — до 1 року;
 • Середньострокові — до 5 років;
 • Довгострокові — понад 5 років.

Залежно від форми власності

Класифікація за формою власності розглядається з погляду причетності інвестора до тієї чи іншої категорії суб'єктів. Наприклад, гроші може вкладати звичайна фізична особа, а може іноземна компанія. Тому виділяють три категорії таких інвестицій:

 • Приватні, тобто із боку фізичних осіб;
 • Закордонні — з боку нерезидентів;
 • Державні — з боку державних підприємств.

За рівнем ризику

За рівнем ризику інвестиції поділяються також на три групи:

 • Консервативні інвестиції. Мають найменший ризик.
 • Інвестиції з помірним ризиком.
 • Агресивні інвестиції. Найбільший ризик.

На перших кроках краще уникати агресивних вкладень, хоча можна диверсифікувати портфель і таким видом, але лише в невеликій кількості.

За метою інвестування

Залежно від цього, що мається на увазі під інвестуванням коштів із боку самого інвестора, капіталовкладення можна розділити на 4 класи:

 • Прямі. Вкладаються у єдиний напрямок прямим фінансуванням.
 • Портфельні. Створюється різноманітний портфель, наповнений різним видом інвестицій.
 • Інтелектуальні. Різноманітні стартапи, ноу-хау та ін. Це венчурні інвестиції.
 • Нефінансові. Коли інвестиції не пов'язані взагалі ніяк із фінансами, наприклад, вкладення у власну освіту.

Переваги та недоліки інвестування

Якщо ми говоримо про середньостатистичного громадянина України, який на даний момент має певну суму коштів і хоче їх вкласти у певний портфель, то такі наміри можуть мати як негативні, так і позитивні наслідки для самого громадянина.

Плюси приватних інвестицій

Якщо ми говоримо про головні плюси приватного інвестування, їх кілька:

 • Це можливість навчитися чогось нового та розширити свій кругозір;
 • Отримати диверсифікований дохід, що дозволяє відчувати себе завжди і за будь-якого економічного стану успішним;
 • Досягти бажаних цілей та результатів за рахунок одержуваного від інвестування прибутку;
 • Можливість постійно відновлювати ресурси, що вкладаються. Необмежений обсяг прибутковості.

Мінуси приватних інвестицій

Але при цьому інвестування не позбавлене мінусів, які може відчути кожна людина. Серед таких мінусів слід виділити:

 • Наявність ризиків. Будь-яка діяльність із вкладеннями пов'язана з певними ризиками, тому не можна сказати на 100%, що щось буде успішним, а щось ні;
 • Процес вимагає хорошої стресостійкості. Якщо ви дуже емоційна людина, то не завжди ця діяльність зможе принести задоволення;
 • Необхідно постійно читати, аналізувати, дізнаватися про щось нове. Якщо не розширювати свій світогляд знань, то можна «відстати» від сучасних тенденцій ринку та просто втратити свій дохід;
 • Для старту потрібний капітал, який не завжди є.

Основні способи вкласти гроші, щоб вони працювали та приносили дохід

Подаємо список способів, які актуальні саме для України та допоможуть кожному заробити гроші навіть за мінімальних капіталовкладень:

 • Банківський вклад. Це той спосіб, який дозволяє кожному вкладати невеликі гроші в інвестування. Інша річ, що рівень інфляції та розмір відсоткових ставок майже однаковий, тому вигода не завжди є привабливою. Вкладати необхідно не в ті банки, де висока ставка, а ті, хто працює на ринку не перший рік: Укрсоцбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк тощо;
 • Вкладення у ПІФи. Вважається, що у такі рахунки можна вкладати трохи більше 10% від власних коштів. Вибравши цей метод інвестицій у інвестиційні фони, вашими коштами буде розпоряджатися брокер. Потрібно чесно сказати, що це справа ризикована та можливість отримання прибутку становить 50 на 50;
 • Придбання нерухомості. Завжди безпрограшний варіант інвестування, особливо зараз, коли в Україні спостерігається пік падіння цін на нерухомість. Зараз купив, потім продав чи здав у найм;
 • Дорогоцінні метали. Спосіб, який ніколи не дозволить програти, оскільки золото завжди у ціні. Для більшої стабільності ви можете вкладати кошти у кілька металів одночасно. Наприклад, в золото, паладій та срібло. Навіть якщо за якимось із них ви будете в «мінусі», решта компенсує ваш збиток;
 • Інвестиції у бізнес. Спосіб лише для тих, хто любить ризикувати. Необхідно розуміти, що не кожна справа може виявитися рентабельною, але те, що фінансово привабливо необхідно спробувати, це факт. Можна спочатку відкривати не власну справу, а просто вкласти частково в бізнес іншої людини;
 • Інвестування у цінні папери. Найпоширеніший спосіб інвестування, що використовується як дрібними, так і великими компаніями. У цьому напрямі найголовніше — знайти ліцензованого надійного брокера, який допоможе на початкових етапах купувати та продавати цінні папери;
 • Приватне кредитування (P2P-кредитування). Набираючий популярності метод, коли ви зі своїм капіталом формуєте фонд приватного кредитування. Люди користуються вашими коштами, а ви отримуєте відсотки за обслуговування. Ризик — можна натрапити на недобросовісного позичальника;
 • Купівля валюти. Для України вигідний варіант, оскільки валюта постійно зростає, а гривня знецінюється.
 • Вкладення у мистецтво. Спосіб інвестування доступний не всім, оскільки об'єкти мистецтва коштують дорого і не завжди їх можна перепродати за реальну вартість. Для поціновувачів мистецтва — це один із найперспективніших напрямків.
 • Інтернет-проекти. Дуже ризикований спосіб, оскільки гарантій таких проектів дуже мало. Можна вклавшись у дуже перспективний стартап отримати добрий прибуток, а можна потрапити і на шахраїв;
 • Бінарні опціони. Один із найшвидших способів отримання прибутку, але й один із найбільш ризикованих. Головне — це вміння правильно прогнозувати те, як вже завтра зміниться вартість певного активу;
 • Інвестиції у себе. Це означає, що необхідно вкладати у себе і свій розвиток. Це європейський підхід, коли люди вкладають не у матеріальні цінності, а у саморозвиток. Це актуальний спосіб для тих, хто любить вчитися та розвиватися.

Інвестиції у нерухомість

Всі ми знаємо, що за наявності досить великої суми коштів, її необхідно обов'язково вкладати в нерухомість. Це цілком зрозуміло, оскільки втратити такий об'єкт майже неможливо. Але при цьому не всім відомо, що, крім плюсів, є й недоліки таких вкладень.

Переваги і недоліки

Головною перевагою вкладення в нерухомість є безпрограшність такого бізнесу. Квартира завжди буде ліквідна, від її здачі в оренду завжди можна отримати дохід. В принципі, про плюси знають усі, більшість людей цікавлять недоліки такої діяльності.

Мінуси вкладень у нерухомість:

 • Необхідний великий капітал для старту;
 • Потрібні додаткові кошти на утримання квартири;
 • На деякі об'єкти нерухомості попит може падати.

Види нерухомості для інвестицій, в яку вигідно вкладати кошти?

І тут назріває питання, в яку нерухомість вкладати? Відзначимо відразу, що для пересічного громадянина вкладати в комерційну нерухомість не раціонально. Виняток — якщо вона потрібна для бізнесу. Всі інші види необхідно вибирати із власних переваг, наприклад, з можливістю надалі використовувати даний об'єкт у власних цілях.

Якщо Ви збираєтеся інвестувати в прибуткову нерухомість, то у нас Ви знайдете найширший об'єкт комерційної нерухомості.

Види нерухомості, яка може стати об'єктом інвестування:

 • Житлова нерухомість,
 • Комерційна нерухомість,
 • Земельні ділянки,
 • Заміська нерухомість,
 • Нерухомість, що будується.

Способи отримання доходу від нерухомості

Особливого секрету немає в тому, що інвестиція в нерухомість, завжди рентабельна і дуже часто не схильна до ризиків. Але чомусь для більшості з нас прибуток від об'єкта такої власності полягає лише у здачі в оренду. Але це зовсім так. Є ще інший спосіб отримання прибутку.

Способи отримання доходу від нерухомості:

 • За рахунок оренди. Метод поширений не лише в Україні, а й у всіх країнах світу. Людина купує нерухомість і потім здає її в оренду. Дуже успішним метод може стати у пік кризи, коли квартиру чи будинок можна купити дешево, а потім здати дуже дорого.
 • Завдяки подальшому перепродажу. Не часто використовується цей варіант, а дарма. Можна купити дешево, зробити ремонт, почекати час і потім продати на 50-100% дорожче. Так працюють багато ріелтерських компаній або прості перекупники на ринку нерухомості.

Інвестиції в будівництво нерухомості: куди вкладати, розмір прибутку та ризики 
Деякі українці можуть розглядати такий варіант вкладення коштів як інвестування в нерухомість, що будується. Скажімо відразу, тут є як свої переваги, так і недоліки.

Найкраще вкладати гроші у ті об'єкти, які вже будуються. Вибирати будівництво, що знаходиться на стадії котловану, не можна, тому що це дуже ризиковано. Працювати необхідно лише з перевіреними забудовниками, які працюють у цьому регіоні не перший рік. Найкраще вкладати в житлову нерухомість, вона матиме попит завжди.

Заробити можна непогано — до 50% від початкових інвестицій. Головне — наявність попиту на придбаний об'єкт (наприклад, житлову нерухомість економ класу). Різниця на фазах будівництва та реалізації становить близько 40%.

Головний ризик у тому, що об'єкт може бути недобудований і гроші просто будуть даремно витрачені. Можна припустити і ризик неліквідності, але це малоймовірно.

Часті помилки під час інвестування

Зрозуміло, що ніхто не застрахований від помилок. Це цілком зрозуміло. Але необхідно дотримуватися того, що радять експерти та практики. Таким чином, можна уникнути багатьох ризиків. Крім того, знаючи заздалегідь список помилок, що найбільш часто допускаються з боку інвестора, можна постаратися їх уникнути.

Поширені помилки інвестора:

 • При отриманні першого прибутку виникає бажання відразу ж його витратити;
 • Вкладення коштів у один вид інвестицій, не формуючи свій різноманітний інвестиційний портфель;
 • За перших втрат, бажання все вивести з обігу і «покінчити» з цією діяльністю;
 • Бездумні вкладення, не підтверджені розрахунками та аналітикою.

Висновок

У статті розглянуто варіанти, куди можна вкласти гроші із прийнятною рентабельністю. Рекомендації та поради були отримані у експертів у сфері торгівлі та маркетингу, дотримуючись їх, ви можете убезпечити себе від багатьох небезпек. Безумовно, інвестування — це ризик, але гроші не повинні просто так лежати, вони мають приносити прибуток. Підібрати оптимальний об'єкт інвестування Ви зможете серед наших інвестиційних пропозицій.

 

Інвестування 2024. Інвестування в Інтернеті. Інвестування у бізнес. Інвестування у нерухомість. Інвестування в Україні. Інвестиції та інвестування. Інвестування у нерухомість. Довгострокове інвестування. Інвестування у акції. Основи інвестування. Правила інвестування Стратегії інвестування. Найкраще інвестування. Грошове інвестування. Інструменти інвестування. Процес інвестування. Інвестування у будівництво. Інвестування у виробництво. Фінансові інвестування інструменти. Приклади інвестування Портфелі інвестування. Вигідне інвестування. Найкраща інвестиція 2024. У які галузі інвестувати? Вкладення грошей 2024. Що інвестувати в 2024 році: варіанти інвестування. Що таке інвестування? Як і з чого розпочати інвестувати? Куди вигідно інвестувати у 2024? Що таке інвестування своїми словами?

Читайте також