Перші кроки інвестування: як зробити вдалу інвестицію

Перші кроки інвестування: як зробити вдалу інвестицію

У цьому матеріалі розглянуті способи знаходження активів із великим потенціалом росту та надамо корисні поради й рекомендації для інвесторів-початківців.

Інвестиції – це хороший спосіб примножити свої статки. Але необхідно для себе визначити толерантність до ризику і плановий інвестиційний горизонт.

Інфляція, інші економічні труднощі та виклики війни негативно впливає на покупну спроможність грошей. Інвестиції в активи з потенціалом росту можуть допомогти зберегти та збільшити реальну вартість ваших активів, компенсуючи втрати від інфляції.

Включення активів з різними способами генерації прибутку та потенціалом росту в інвестиційний портфель допомагає розподілити ризик. Якщо один вид активів не росте, інші можуть принести прибуток. Інвестування в активи з потенціалом росту може допомогти збільшити ваш капітал та створити майбутнє багатство. Це особливо важливо для інвесторів, які планують на пенсію або вкладають кошти для майбутніх поколінь.

На що саме варто звернути увагу, аби знайти успішний актив, поговоримо детальніше

Способи знайти перспективні активи та управляти ризиками

Аналіз ринків та інвестицій є критичним етапом інвестиційного процесу, і він допомагає інвесторам зменшити ризики та зробити обґрунтовані рішення.

Визначення цілей та ризиків. Перш ніж інвестувати, вам необхідно чітко визначити ваші інвестиційні цілі та рівень ризику, який ви готові приймати.

Питання, які слід враховувати:

 1. Які фінансові цілі ви прагнете досягти через інвестиції?
 2. Як довго ви плануєте утримувати інвестиції?
 3. Який рівень ризику ви готові приймати? (консервативний, середній, агресивний)

Ця інформація допоможе вам визначити оптимальний склад вашого інвестиційного портфеля та вибрати відповідні активи для досягнення ваших цілей.

Розуміння ринкових циклів. Це може виявитися корисним для визначення оптимального моменту для входу та виходу з інвестицій. Вивчіть, де знаходиться ринок зараз – чи це пік економічного циклу чи інший етап.

Вибір інвестиційних інструментів. Розгляньте різні види інвестиційних інструментів, такі як акції, облігації, нерухомість, криптовалюта тощо. Вибір залежить від ваших цілей та ризиків. Деякі активи можуть мати великий потенціал росту, але бути високоризиковими, тоді як інші можуть бути стабільними та менш ризикованими.

Диверсифікація портфеля. Для зменшення ризику і розподілу інвестицій розгляньте можливість диверсифікації свого інвестиційного портфеля. Це означає розподіл вашого капіталу між різними видами активів і галузями.

Критичне мислення – це важлива ключова компетенція для розуміння ринку. Важливо ретельно перевіряти та аналізувати всю інформацію, що надходить з навколишнього інформаційного простору, що стосується ринку. Кожен день відкриває перед нами безліч ідей і можливостей.

Початківці часто спрямовані на пошук аргументів «за», бо їм легко знаходити такі аргументи, оскільки мають прагнення швидко приймати рішення про покупку. У той час, як досвідчені трейдери завжди стараються знайти аргументи «проти», і якщо такі аргументи важко знайти, то це вже свідчення про те, що ідею дійсно варто ретельно розглянути.

Встановлення стоп-лосів. Для зменшення можливих збитків встановіть стоп-лоси – це рівні цін, при досягненні яких ви автоматично продасте інвестиції. Це може допомогти захистити ваш капітал в разі негативних ринкових рухів

Постійний моніторинг та оновлення стратегії. Ринкова ситуація постійно змінюється. Періодично переглядайте вашу інвестиційну стратегію і коригуйте її відповідно до нових обставин і цілей. Постійний моніторинг допомагає уникнути непередбачуваних ризиків та може підвищити ефективність вашого портфеля.

Користування професійною консультацією. Якщо ви не впевнені у своїх інвестиційних рішеннях, розгляньте можливість звернутися до професійного фінансового консультанта або фахівця з інвестицій.

Де варто шукати перспективні активи

В Україні є кілька основних видів активів, які можуть вважатися перспективними для інвестицій відповідно до економічної та ринкової ситуації. Однак слід пам’ятати, що ризики та можливості можуть змінюватися з часом, тому завжди важливо робити власний аналіз інвестицій перед прийняттям рішень.

Ось деякі перспективні види активів в Україні:

 • Акції українських компаній: Інвестування в акції внутрішніх компаній може бути перспективним, особливо якщо компанія демонструє стабільний ріст та має перспективи розвитку. Серед найбільших секторів в Україні варто відзначити інформаційні технології, агробізнес та енергетику.
 • Облігації: Господарське відновлення та покращення економічних показників можуть створити попит на облігації українського уряду та корпорацій. Облігації можуть бути цікавим інструментом для гарантування доходу та різноманітності портфеля.
 • Нерухомість: Сектор нерухомості в Україні може мати потенціал росту, зокрема в комерційному та житловому сегментах. Висхідний попит на офісні приміщення та житло може створити можливості для інвестицій.
 • Сільське господарство та земля: Україна відома своєю сільськогосподарською сировиною та експортом. Інвестиції в агробізнес можуть бути перспективними, зокрема в вирощування зернових культур, олійних культур та інших сільськогосподарських продуктів.
 • Інноваційні стартапи: Україна має активну та прогресивну інноваційну сцену, з численними стартапами в інформаційних технологіях, штучному інтелекті, фінтеху та інших галузях. Інвестування в перспективні стартапи може призвести до значних прибутків.
 • Енергетика: Розвиток відновлювальних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія, може створити інвестиційні можливості в енергетичному секторі.
 • Криптовалюта та блокчейн: Криптовалюта стає все більш популярною і може бути перспективним активом для інвестицій, хоча це також пов’язано з високими ризиками.
 • Діючі бізнеси в різних напрямках

Річний прибуток, який інвестор може очікувати після інвестування в перспективний актив, зазвичай залежить від декількох факторів і може значно відрізнятися від одного активу до іншого. Визначення «достатнього» та «успішного»річного прибутку також є індивідуальним питанням і залежить від інвестиційних цілей, рівня ризику та очікувань інвестора.

Багато інвесторів вважають річний прибуток від інвестицій у розмірі 5% до 12% вгідним.

Різні види активів мають різний потенціал доходу. Наприклад, акції можуть приносити дивіденди та зростання ціни, тим часом як облігації мають фіксований відсоток доходу. Криптовалюта може бути вкрай волатильною та призводити до високих прибутків, але і до великих збитків.

Чим триваліший термін інвестиції, тим більше часу є для генерації прибутку. Довгострокові інвестиції, такі як пенсійні фонди, можуть призводити до менших щорічних відсотків, але накопичувати значний капітал протягом десятиліть.

Розгляньмо декілька прикладів:

Депозити в банку. У багатьох країнах ставки на депозити можуть коливатися від 1% до 5% на рік. Тобто, якщо ви вкладаєте $10,000 на депозит на рік під 3% річних, то ви отримаєте $300 прибутку.

Акції. Річні прибутки від інвестицій в акції можуть значно варіюватися, але історично середній річний прибуток на ринку акцій може бути близько 7% до 10% або більше. Це включає дохід від дивідендів та зростання ціни акцій.

Нерухомість. Річний прибуток від інвестицій у нерухомість може залежати від виду нерухомості та місця розташування. У багатьох випадках, річний дохід від оренди може бути в районі 5% до 10% від вартості нерухомості.

Облігації. Річний дохід від облігацій зазвичай залежить від облігаційного типу і рейтингу емітента. Зазвичай річні прибутки можуть коливатися від 2% до 6% або більше.

Скільки і куди вкладати своїх заощаджень

З цього приводу теж немає ідеального рецепта, але фахівці радять невелику суму, до 30 тис. доларів розподілити так: половину (50%) свого інвестиційного портфеля вкласти у біржові інвестиційні фонди, які відтворюють рух фондових індексів. Решта 50% інвестицій розподіляються на акції молодих компаній, які діють у перспективних секторах і готуються до проведення першої публічної пропозиції акцій.

Якщо інвестор з більшою сумою, то слід вкладати наступним чином: 40% – біржові інвестиційні фонди, 25% – акції молодих компаній із перспективних секторів, наприклад які ми описали вище, 30% – ОВДП та 5% – криптовалюту.

Читайте також