Громадське харчування, ритейл і сфера послуг залишаються найпопулярнішими сферами для франчайзингу, проте перспективними стають і менш очевидні напрями – медичні та освітні послуги. Forbes зібрав актуальні франшизи із вступним внеском до $10 000 і загальною сумою інвестицій до $30 000.
Ринок франчайзингу в Україні починаючи з 2023 року ступово відновлюється після шокового 2022 року, хоча ще не досяг довоєнних показників. Локомотиви пожвавлення розвитку франшиз – мережі закладів харчування, продуктові ритейлери та заклади альтернативної освіти.
Сьогодні в Україні існує 600 франшиз, які мають 31 500 франчайзингових обʼєктів, розповіла власниця і CEO компанії Franchise Group Мирослава Козачук. У 80% випадків бізнесом за франшизою цікавляться або ті, хто вже мав досвід підприємництва, або управлінці, які накопичили кошти для відкриття власної справи, описує портрет типового франчайзі співзасновниця компанії MOST Franchising Катерина Бенівська.
Більшість інвесторів готові вкладати незначні суми. Своєрідний психологічний поріг – інвестиції до $30 000 разом із паушальним внеском», – додає вона. Серійні підприємці звертають увагу на франшизу як спосіб диверсифікувати свій портфель, проте їх лише близько 10–15% від усіх інвесторів.
Серед франшиз у сфері послуг несподівано активізувалися мережі освітніх закладів. Протягом 2022–2023 років на ринку з’явилися франшизи від Дитячої академії успіху, Star Time Education Center, Oops School. Попит на центри розвитку для дітей зберігається ще з ковідних років через погіршення якості загальної освіти, а внутрішня міграція додатково стимулює цей напрям після повномасштабного вторгнення, пояснює співзасновниця MOST Franchising.
Представники MOST Franchising та Franchise Group вважають перспективним напрям медицини та реабілітації. Цей тренд стимулюється війною та збільшенням кількості ветеранів, а також дітей, що потребують різного роду фізичної та психологічної реабілітації. «Потрібно розуміти, що реабілітаційні центри зазвичай працюють із державними ліцензіями, грантами тощо. Тому в цьому бізнесі не настільки великий заробіток, як може бути в умовній пекарні», – каже Бенівська.
Нижче наводимо список франшиз із початковим внеском до $10 000, загальними інвестиціями до $30 000 та очікуваною окупністю до 1,5 року. Франшизи розділені на шість сфер: громадське харчування, ритейл, вендинг, медицина, послуги, логістика тощо.
Публікуємо франшизи в сфері громадського харчування, франшизи по іншим сферам діяльності ви знайдете у матеріалі Forbes.
Громадське харчування
Відкриття закладів харчування – стійкий тренд, один з трьох найпопулярніших напрямів для розвитку франчайзингу, згідно з дослідженням Franchise Group за 2022 рік. Наразі франшизи у цій сфері продаються досить активно, розповідає керівниця проєктів компанії Марія Бездушна. «Люди, які залишились в Україні, вирішили, що потрібно масштабуватися тут, заробляти і допомагати країні. Це бажання стало навіть більшим, ніж до війни», – пояснює вона.
Сфера громадського харчування, поряд із ритейлом, надалі буде лідирувати за часткою на ринку і за кількістю франчайзі, переконана Катерина Бенівська із MOST Franchising. «Ці сфери більш зрозумілі для потенційного партнера. Вони швидко окуповуються, мають широкий вибір франшиз із різними фінансовими умовами», – пояснює вона.
ТОП франшиз в сфері громадського харчування
ТОП Франшизи 2024: найвигідніші франшизи в Україні
Список франшиз України та франчайзинг в Україні: які найкращі франшизи України у 2024 році. Найкраща франшиза України - каталог та рейтинг франшиз Forbes включає найпопулярніші франшизи в Україні в 2024 році. ТОП Франшизи України 2024. Рейтинг франшиз України 2024. Яка найкраща франшиза України? Франшиза Україна з мінімальними вкладеннями. Каталог франшиз Україна 2024. Яку купити франшизу у 2024 році? Які є недорогі франшизи України. Яка франшиза найвигідніша в Україні? Яку купити франшизу України? Найкращі франшизи, унікальні франшизи, франшизи 2024 року, прибуткові франшизи в Україні у 2024 році. Робочі франшизи зі швидкою окупністю.