Новостворена компанія ТОВ "Нафтогаздія", кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов, перемогла в аукціоні за 20-річний спецдозвіл на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою та подальшим видобуванням на площі Майоровській у Полтавській області з пропозицією 1,1 млрд грн.
Слід зазначити, що під час торгів площа "Майорівська" викликала найбільше зацікавлення. За неї змагалось п’ять учасників. Під час торгів вартість продажу лота зросла на 2607%. Стартова ціна на родовище становила лише 40,7 млн грн., а найближчий конкурент – державне АТ "Укргазвидобування" – запропонувало за спецдозвіл 225 млн грн.
Майорівська газова площа розташована в межах Полтавського району Полтавської області, за 21 км на північний захід від смт Чутове. Вид корисної копалини - природний газ, конденсат.
Ще одна компанія ТОВ "Нафтогазрегіон", засновником якої є DTEK OIL&GAS DEVELOPMENT B.V. Ріната Ахметова запропонувала 211 млн. грн. за 20-річну ліцензію на геологічне вивчення з подальшим видобуванням на Бірківсько-Зіньківській площі.
Ця площа розташована на території Миргородського району Полтавської області, за 16 км на захід від м. Зіньків. Вид корисної копалини - природний газ, конденсат.
Як заявили у ДТЕК, обидві ділянки мають увійти до загальної моделі розробки компанією газових родовищ Полтавського регіону. ДТЕК давно вивчала можливість інвестицій у ці ділянки. Загалом вони очікуються на рівні кількох мільярдів гривень.
В ході торгів також було реалізовано площу "Рибницька" у Івано-Франківській області, при стартовій цін у 9 045 600 грн лот отримав виграшну цінову пропозицію 9 145 600 грн. від АТ "Укргазвидобування".
Інформативно:
- Нагадаємо, що Україна у 2022 році, за попередніми розрахунками, скоротила видобуток природного газу на 6% порівняно з 2021 роком – до 18,5 млрд куб. м. Це найнижчий показник за останні 20 років. Основна причина скорочення видобутку – повномасштабна війна, яку Росія розпочала в Україні наприкінці лютого 2022 року. Окупація частини території України (особливо Харківської області) негативно вплинула на видобуток газу у цих регіонах та прифронтових зонах.
- У 2022 році році АТ "Укргазвидобування" (УГВ) залишилося найбільшим газовидобувним підприємством країни. Протягом року компанія видобула 13,2 млрд куб. м газу, це на 3% менше, ніж минулоріч.
- ПАТ "Укрнафта" у 2022 році скоротила видобуток природного газу на 7% – до 1 млрд куб. м. Основна причина скорочення видобутку – старі родовища та практично відсутність інвестицій у газовидобуток.
- Приватні компанії за підсумками року показали найбільше падіння видобутку – до 4,3 млрд куб. м, це на 15% менше, ніж минулого року.