Українська криптобіржа KUNA продає свій бізнес в Україні

Українська криптобіржа KUNA продає свій бізнес в Україні

Українська криптобіржа KUNA планує зосередитись на європейському ринку та продати свій бізнес в Україні. Вже були проведені перші перемовини з інвесторами

Наразі криптобіржа KUNA розглядає чотири варіанти подальших дій щодо українського бізнесу: повний вихід з українського ринку, продаж дочірньої компанії, гібридне партнерство або інтеграція в місцевий банк.

Як розповів засновник української криптобіржі Михайло Чобанян, після повторного аналізу ринку було вирішено не запускати в Україні B2B криптоеквайрингову платформу KUNA Pay. Це пов’язано з нестабільністю ринку.

«Український ринок зараз є дуже ризикованим, багато невизначеності, на додачу до цього присутні обмеження від НБУ. Тож ми прийняли рішення, що розвивати бізнес на українському ринку ми не будемо взагалі», — пояснив Чобанян.

Він нагадав, що на вимогу НБУ банки перестали обробляти високоризиковані операції, зокрема криптотранзакції. Тоді повноцінного регулювання у сфері ще не було, і криптокомпанії втратили можливість легально працювати з гривневими картками. За його словами, якщо працювати «в сіру» в Україні, маючи білий бізнес у ЄС, це може негативно вплинути на компанію в цілому.

«Ми зараз активно розглядаємо пропозиції, які нам приходять, однак наразі без значних результатів, далі переговорів ситуація поки що не доходила», – уточнює Чобанян.

KUNA зосередиться на ринку Євросоюзу, де також обслуговується багато українців, що виїхали з країни через війну. Гривня зараз не підтримується напряму через обмеження Нацбанку, однак клієнти можуть несистемно використовувати її завдяки Р2Р.

За словами Чобаняна, 95% транзакцій клієнти проводять в токені Tether (USDT) через його надійність. Решта це біткоїн та ефіріум.

Платформа KUNA Pay почала працювати на території ЄС менш як рік тому. За цей час до сервісу доєднались близько 600 корпоративних клієнтів, а найбільшою транзакцією був переказ майже в 500 000 євро.

Читайте також