Українські стартапи отримали 500 000 євро від Фонду розвитку інновацій та WNISEF

Українські стартапи отримали 500 000 євро від Фонду розвитку інновацій та WNISEF

500 00 доларів США на підтримку українських проєктів: результати перших двох Pitch day в рамках Грантової програми Фонду розвитку інновацій за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

26 лютого 2024 року Український фонд стартапів разом з Western NIS Enterprise Fund оголосили про перезапуск флагманської програми Фонду. Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів. У рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйони доларів США на підтримку перспективних українських компаній на стадіях pre-seed та seed. 

«Перезапуск грантової програми USF за підтримки WNISEF - чудова новина. Це важлива для екосистеми програма, адже в Україні не так багато інвесторів та янголів, які роблять невеликі чеки на ранніх стадіях. Буквально сьогодні я говорив з фаундером з однієї з північноєвропейських країн і він був здивований дізнавшись про таку можливість для українських стартапів - у них такого немає.
Багато стартапів, які вже отримали гранти USF, потім пройшли заплановані майлстоуни і залучили уже венчурне фінансування від інституційних фондів. Деякі стартапи не змогли знайти свою нішу, і це теж нормально - на ранніх етапах відсоток "смертності" стартапів найвищий, і навіть ставка на сильну команду не завжди спрацьовує - все показує ринок. Головне що програма виконує свою місію - покращує доступ українських фаундерів до капіталу, тим більше equity free. І чудово, що після двох років паузи програма знову активна - потреба в ранньому капіталі за цей час сильно зросла» - Андрій Бродецький, інвестиційний аналітик в Horizon Capital.

17 травня 2024 року відбувся перший Pitch day для проєктів на стадії seed в рамках грантової програми. Поборотися за гранти довелося 15 проєктами, які за результатами експертного оцінювання отримали найвищі бали. Переможцями стали 7 проєктів:

 1. Nanit Robot (Дрон Майстер) – це освітнє рішення, що складається з відеоматеріалів для самостійного навчання та електронного набору, призначеного для найбільш ефективного навчання основам електроніки, автоматизації та програмування на мікроконтролері Nanit, який увібрав найкращі якості ARDUINO та ESP.
 2. Input Soft – надає веб-рішення для управління технологічними процесами в аеропортах, авіакомпаніях та компаніях з наземного обслуговування, рішення допомагають оптимізувати ресурси, знизити витрати, а також збирати та аналізувати дані про операції з наземного обслуговування.
 3. Knopka – це сучасна система, що цифровізує операційні процеси в лікарнях. Завдяки цій системі прийомні відділення мають можливість оперативно викликати лікарів для надання невідкладної допомоги пацієнтам, контролювати час надання такої допомоги, дотримуючись світових стандартів надання такої допомоги, що складає 5 хвилин.
 4. Uspacy – це онлайн-сервіс, єдиний цифровий робочий простір для організації щоденних процесів компаній малого та середнього бізнесу. Це комунікація, спільна робота та продажі (CRM). Все в одному.
 5. The Great Catalog – це маркетплейс, який об’єднує всі 3D та BIM-моделі для архітекторів і дизайнерів в одному місці. На сайті архітектор-дизайнер може знайти 3D модель і використати її в проекті. Він може вставити 3D-модель як у візуалізацію, так і в креслення, отримати специфікацію об’єктів, що закуповуються, і знати, де купити саме той продукт, який був у проекті. Системи пошуку та рекомендацій ШІ роблять роботу дизайнерів ефективнішою.
 6. Melt Water Club – найсучасніша у світі технологія та пристрої очищення води для дому та бізнесу, реалізована за допомогою екологічної та ефективної криотехнологіі.
 7. Formsniper – це SaaS, який автоматизує заповнення реєстраційних / податкових форм та інших документів.
«Переможці першого pitch дня - дуже різні команди. Багато B2B SaaS, роботи, clean tech. Серед учасників жюрі були жваві обговорення, деякі команди набрали дуже близьку кількість балів. Врешті сім команд отримають по $50K - це доволі немаленьке вливання в екосистему, враховуючи що значна частина цього капіталу буде витрачена тут же, в Україні. Будемо сподіватись, що всі переможці витиснуть з цього чеку максимум, зможуть досягнути запланованих майлстоунів, і наступного разу ми почуємо про них уже в анонсах про нові раунди. Всім фаундерам, хто вагається - вірте в себе, робіть свою домашню роботу, спілкуйтесь з іншими фаундерами та інвесторами, вчіться на чужих помилках, аналізуйте ринки. А коли будете готові - приходьте до USF за грантами. Ми існуємо в умовах, коли нам всім потрібно бути дуже ефективними. Давайте зробимо так, щоб енергія фаундерів та капітал інвесторів були використані оптимальним чином» - прокоментував Андрій Бродецький, інвестиційний аналітик в Horizon Capital.

А вже 24 травня відбувся другий Pitch day, але вже для проєктів на стадії pre seed. Правила не змінилися – 15 команд з найвищими рейтингами боролися за грант у розмірі 25 000 доларів США. На цей раз перемогу здобули 6 команд:

 1. Humancreed – це технологічний соціальний ліфт, платформа підтримки обдарованих дітей з вразливих груп через цільові стипендії, які забезпечують їм доступ до якісної освіти та розвитку талантів. Будують спільноту спонсорів, інфлюенсерів та партнерів у єдиній місії — створенні можливостей для кожної дитини реалізувати свій потенціал, стимулюючи соціальні зміни та відновлення демографічного розвитку в України та світі.
 2. Genery – Екосистема пошуку та генерації референсів для креаторів та професіоналів кіноіндустрії.
 3. Interview.top – WEB-платформа для проведення технічних співбесід в IT на вимогу. Проєкт допомагає компаніям найняти найкращих кандидатів швидше і з меншими витратами, а кандидатам - провести аудит їх технічних знань та навичок.
 4. CheckEye – скринінгова платформа на основі штучного інтелекту, що робить революцію у виявленні хронічних захворювань та попередженні ускладнень.
 5. Лабораторія функціонального текстилю – хімічна лабораторія для роботи з полімерами метою якої є створення в Україні вогнетривкого волокна (полотна та одягу) для захисту людей які виконують найнебезпечнішу роботу в світі.
 6. Playmanity – це ігрова платформа, яка дозволяє гравцям безкоштовно грати в платні ігри шляхом перегляду реклами. Головна мета — боротьба з піратством у галузі геймінгу, яке шкодить як індустрії, так і розробникам. За допомогою платформи, гравці отримують доступ до широкого асортименту ігор б езкоштовно, просто переглядаючи рекламу. 
«Грантова програма Фонду за підтримки WNICEF надзвичайно важлива для української стартап-екосистеми, оскільки є зараз одною з небагатьох реально працюючих можливостей залучати фінансування для нових проектів на ранніх стадіях. На пітч дні ми відібрали дійсно якісні проекти, які в якості переможців отримують грантове фінансування. Впевнений, що це дасть їм гарний поштовх для розвитку і можливість швидко розкрити свій потенціал» - прокоментував Олексій Орап, Founder & Chief Growth Officer в YouScan.

 

Читайте також