Більше половини цих прогнозованих витрат до червня 2025 року припаде на США, написав президент Microsoft Бред Сміт у своєму блозі у п'ятницю. «Нещодавній прогрес у галузі ШІ обумовлений «великомасштабними інвестиціями в інфраструктуру, які є найважливішою основою інновацій та використання ШІ», уточнив Сміт.
Постачальники хмарної інфраструктури, такі як Microsoft та Amazon.com Inc., поспішають розширити обчислювальні потужності, будуючи нові центри обробки даних.
Сміт також застеріг нову адміністрацію Трампа від «жорстких правил», пов'язаних із ШІ. «Найважливішим пріоритетом державної політики США має бути забезпечення того, щоб приватний сектор США міг продовжувати розвиватись із попутним вітром», — написав Сміт.
На думку президента Microsoft, країні потрібна «прагматична політика експортного контролю, яка б поєднувала надійний захист компонентів ІШІ в надійних центрах обробки даних з можливістю для американських компаній швидко розширюватися і забезпечувати надійне джерело поставок для багатьох країн, які є союзниками та друзями Америки.
Значна частина витрат на центри обробки даних йде потужні чіпи від таких компаній, як Nvidia Corp. та постачальників інфраструктури, таких як Dell Technologies Inc. Величезні серверні ферми з підтримкою ШІ вимагають великої кількості енергії, що спонукало Microsoft укласти угоду про повторне відкриття реактора на атомній електростанції Три-Майл-Айленд у Пенсільванії, де 1979 року стався сумнозвісний частковий розплав. Amazon і Google також підписали угоди щодо ядерної енергетики.