€500 000 від ЄБРР отримають 30 українських проектів на впровадження кліматичних технологій

€500 000 від ЄБРР отримають 30 українських проектів на впровадження кліматичних технологій

ЕБРР та ЄС підтримують «зелені» інновації в Україні шляхом фінансування 75% витрат за проєктами, що відповідають вимогам

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) підтримуватимуть малі та середні підприємства (МСП), які впроваджують ефективні «зелені» рішення в Україні. Ця підтримка включає у себе нові гранти на загальну суму €500 000, що будуть надані переможцям під час онлайн-заходу в Києві. Це перший подібний захід з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Тринадцять інноваційних українських компаній виграли кліматичні інноваційні ваучери та отримають до €50 тис кожна на розробку та впровадження нових «зелених» технологій, які скорочують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність та запобігають кліматичним змінам.

Банк зобов’язався забезпечити повну відповідність своєї діяльності цілям Паризької угоди до кінця 2022 року. Подібні ініціативи є хорошим прикладом того, як Банк допомагає українським компаніям не лише у задоволенні їхніх нагальних потреб, а й у розробці інновацій та технологій, які допоможуть зробити Україну більш «зеленою» та успішною у майбутньому.

Найпопулярніші сфери, в яких працюють компанії-переможці, цього року включають у себе захист інтелектуальної власності, сертифікацію, розробку програмного забезпечення та інжиніринг. Ініціатива передбачає надання фінансування на «зелені» технології у різних галузях, від модернізації виробничих ліній до захисту інтелектуальної власності.

Переможцями цього року є:

«Ре-Ліф Технолоджи» – виробництво паперу з опалого листя та вторинної целюлози; скорочує викиди CO2 до 78%, використовує принципи циркулярної економіки та зменшує споживання енергії та води.

«Frendt» – розробка апаратного і програмного забезпечення для фермерів і сільського господарства; оптимізує процеси для найбільш ефективного використання сільськогосподарських ресурсів, зменшує кліматичний впливів.

«Input Soft» – платформа SaaS («програмне забезпечення як послуга») для управління ресурсами і даними наземних служб аеропортів; скорочує викиди та споживання пального при наземному обслуговуванні.

«Meredot» – розробка бездротових зарядних станцій для мікромобільності; зменшує вуглецевий слід.

«Gardarica Tress» – розробка навігаційного пристрою для сільського господарства; зменшує витрати на пальне, а також використання мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, добрив та насіння.

«Advansys» – пропонує послугу Advisor Scada для більш ефективного управління нерухомістю за рахунок зменшення енергоспоживання.

«Carbominer» – власна технологія вловлювання CO2 з повітря для подальшого використання у парниках; скорочує викиди CO2.

«PDM Engineering» – програмно-апаратний комплекс для моніторингу, передбачення та оптимізації енергоспоживання; підвищує енергоефективність, зменшує вуглецевий слід генерації електроенергії.

Група компаній «Теплотехніка» - інтегроване програмно-апаратне рішення ReCon для вимірювання споживання тепла у житлових будинках старих типів з вертикальною розводкою опалення; дозволяє перейти від оплати за нормативами до оплати за реально спожиті обсяги; управління споживанням шляхом встановлення термостатів на радіатори опалення та інвестування в енергоефективність; послуги вимірювання обсягів споживання води.

«Конопляні технології» – розробка стінових панелей на основі коноплі; значно скорочує викиди CO2 від будівельних матеріалів; продукція для житлового будівництва з кращими параметрами внутрішнього середовища.

«S.Lab» – розробка біорозкладного пакувального матеріалу з використанням стебел технічної коноплі та грибного міцелію; замінює пінопласт та інші екструдовані пластикові пакувальні матеріали.

«AEV Charging Factory» – розробка зарядних станцій для електромобілів для місцевого та міжнародного ринків; найбільш технологічно-просунутий продукт для зарядки більшості електромобілів.

«Ecofactor Charge» – виробництво повного набору зарядних станцій для електромобілів для комерційного та приватного використання.

Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується у рамках ініціативи ЄБРР Центр передачі технологій та фінансування у сфері запобігання та адаптації до кліматичних змін (FINTECC), яка також підтримується ЄС через ініціативу EU4Climate.

У 2017 році Україна стала першою країною, в якій були надані гранти за цією ініціативою. За цей час ЄБРР та ЄС надали понад €1 млн 30 місцевим компаніям.

В Україні ця програма реалізується консорціумом на чолі з Greencubator – неприбутковою організацією, метою діяльності якої є підтримка сталого підприємництва.

Читайте також

Американська Wasatch Group інвестує у будівництво 600 модульних будинків в Україні

Американська Wasatch Group інвестує у будівництво 600 модульних будинків в Україні

25.07.23
1159
Китайська Evergrande втратила $81 млрд у 2021-2022 роках на тлі падіння ринку нерухомості та дефолту за облігаціями

Китайська Evergrande втратила $81 млрд у 2021-2022 роках на тлі падіння ринку нерухомості та дефолту за облігаціями

18.07.23
1159
Укрексімбанк продає три масиви земельних ділянок в Київській області

Укрексімбанк продає три масиви земельних ділянок в Київській області

18.07.23
1159