Китай планує побудувати найбільшу у світі дамбу неподалік Індії вартістю $137 млрд

Китай планує побудувати найбільшу у світі дамбу неподалік Індії вартістю $137 млрд

Китай активно реалізує плани з будівництва мегадамби поблизу свого спірного кордону з Індією: це колосальний проект, який може виробляти втричі більше електроенергії, ніж дамба «Три ущелини»

Уряд Китаю схвалив будівництво гідроенергетичного проекту в нижній течії річки Ярлунг Цангпо в Тибеті, повідомило офіційне інформаційне агентство Сіньхуа.

У попередніх повідомленнях говорилося, що гребля стане найбільшою у світі і вимагатиме інвестицій у розмірі $137 млрд, що зробить її одним із найдорожчих інфраструктурних проектів в історії і, ймовірно, сприятиме зусиллям Пекіна з пожвавлення економічного зростання.

Гребель може стати джерелом напруженості між Китаєм та Індією, оскільки Ярлунг Цангпо протікає через спірний район Аруначал-Прадеш і впадає в одну з головних річок Індії.

За словами Девіда Фішмана, старшого менеджера шанхайської консалтингової компанії Lantau Group, реалізація проекту займе не менше десяти років і вимагатиме підключення до мережі, розташованої на схід, оскільки в Тибеті «немає необхідності» у такому вигляді енергопостачання.

«Це масштабний інженерний почин. Сама річка має чудові гідроенергетичні ресурси», - додав він.

Гідроенергетика є другим за величиною джерелом виробітку електроенергії в Китаї, склавши майже 14% від загального обсягу електроенергії країни минулого року, згідно з даними BloombergNEF. Але вона зростає повільніше, ніж інші типи енергії. Глобальне потепління продовжило посухи в Китаї і несподівано скоротило вироблення гідроелектроенергії, що призвело до дефіциту електроенергії в багатих на воду провінціях, таких як Сичуань і Юньнань.

Читайте також