МХП і саудівська DHV створюють СП з інвестиціями $53 млн у розвиток птахівництва в Саудівській Аравії

МХП і саудівська DHV створюють СП з інвестиціями $53 млн у розвиток птахівництва в Саудівській Аравії

Український агрохолдинг МХП і саудівська Desert Hills Veterinary Services Company Limited (Tanmiah Food Company) створюють СП 45% на 55% для інвестицій понад $50 млн у птахівництво в Саудівській ...

Агрохолдинг МХП - найбільший український виробник курятини, уклав акціонерну угоду про створення спільного підприємства з Desert Hills Veterinary Services Company Limited (DHV), "донькою" Tanmiah Food Company - провідного постачальника мяса птиці та іншої мясної продукції на Близькому Сході, що котирується на саудівському фондовому ринку.

"Це партнерство дасть змогу DHV і MHP обєднати зусилля для інвестування понад 200 млн саудівських ріалів (майже $53 млн за поточним курсом) у фермерські господарства з потужністю понад 1 млн батьківських стад, які, як очікується, вироблятимуть приблизно 175 млн інкубаційних яєць за рік, в сучасний інкубатор і комбікормовий завод для птиці", - йдеться в повідомленні МХП на Лондонській фондовій біржі.

Ґрунтуючись на фундаменті, закладеному Меморандумом про взаєморозуміння, підписаним раніше цього року, DHV належатиме 55% акцій, а МХП - 45% акцій спільного підприємства.

МХП і саудівська DHV створюють СП з інвестиціями $53 млн у розвиток птахівництва в Саудівській Аравії

За інформацією агрохолдингу, поточного року МХП і DHV підписали меморандум про взаєморозуміння, яким закріпили своє партнерство задля обєднання зусиль із розвитку фермерських господарств потужністю понад 1 млн птахів, які щороку вироблятимуть майже 175 млн інкубаційних яєць. Також у Саудівській Аравії буде створено сучасний птахівничий інкубатор і комбікормовий завод.

"Поглиблення нашого альянсу з "Танмією" є стратегічним поворотним моментом у глобальному охопленні МХП. Це партнерство символізує наше спільне бачення інтеграції міжнародного досвіду з місцевими знаннями та гарантує Саудівській Аравії досягнення цілей продовольчої безпеки. Наші колективні сили каталізуватимуть трансформаційні досягнення в секторі птахівництва, сприяючи інноваціям та встановлюючи нові стандарти досконалості", - сказав виконавчий голова правління МХП Джон Річ.

"Наша співпраця з MХП означає більше, ніж просто партнерство; вона відображає нашу прихильність зміцненню системи продовольчої безпеки Саудівської Аравії. Використовуючи наші місцеві знання в поєднанні з найкращими світовими практиками, наш портфель найкращих першокласних продуктів, послуг і рішень демонструє прихильність... ширшим цілям програми "Бачення 2030", - наголосив генеральний директор компанії Tanmiah Food Company (дочірньої компанії DHV) Зульфікар Хамадані.

Згідно з повідомленням, укладення акціонерної угоди є вирішальним кроком у створенні спільного підприємства після отримання необхідних дозволів, включно з дозволом Головного управління з конкуренції Саудівської Аравії та інших відповідних юрисдикцій.

У церемонії підписання взяли участь голова правління Tanmiah Food Company (дочірньої компанії DHV) шейх Амр аль-Даббагх, а також члени правління та виконавче керівництво компанії, представники уряду Саудівської Аравії, посол України в Саудівській Аравії Анатолій Петренко. Правління МХП представляли виконавчий голова правління Джон Річ і керуючий директор Євген Левтеров.

Tanmiah Food Company - провідний постачальник мяса птиці та іншої мясної продукції на Близькому Сході, що котирується на саудівському фондовому ринку. Компанія заснована у 1962 році. Її бізнес-модель обєднує підприємства в сільському господарстві, первинній переробці та збуті продукції, яку продають у Саудівській Аравії, ОАЕ, Бахрейні, Омані, Йорданії та Кувейті. Tanmiah Food Company є головним франчайзі компанії Popeyes Louisiana Kitchen.

Станом на 30 червня 2023 року, Tanmiah управляє 114 фермами, а також шістьма інкубаторами, двома комбікормовими заводами і чотирма заводами з первинної переробки (бійнями). Реалізовує свою продукцію через мережу оптовиків, роздрібних продавців і точок громадського харчування, а також через свою платформу електронної комерції.

Агрохолдинг "МХП" - найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів мясопереробки. На європейський ринок "МХП" поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляють, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року холдинг завершив операцію з купівлі словенської компанії Perutnina Ptuj.

МХП у 2021 році отримав $393 млн консолідованого чистого прибутку проти $133 млн чистого збитку у 2020-му, водночас його виручка зросла на 25% - до $2,37 млрд. За девять місяців 2022 року аграрна група отримала $269 млн чистого збитку проти $377 млн прибутку в січні-вересні 2021 року, а її виручка збільшилася на 14% - до $1,88 млрд.

Виручка МХП у першому кварталі 2023 року збільшилася на 34,7% проти першого кварталу 2022 року - до $745,60 млн, а чистий прибуток становив $49,07 млн проти $108,25 млн (водночас курсовий прибуток становив $4,18 млн проти курсових збитків $95,32 млн).

Засновником, мажоритарним акціонером і головою правління МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Читайте також