Як зазначає видання Forbes.ua, рішення держави примусово передати Мінобони акції компаній «Укрнафта», «Укртатнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та «Запоріжтрансформатор», зачепило не лише бізнесменів зі списку найбагатших Fobres, а й міноритарних акціонерів, які раніше інвестували в акції «Мотор Січ» та «Укрнафта». Ці компанії були серед активів, доступних широкому колу місцевих інвесторів.
За словами експерта з Blackshield Capital, інвестиції в гривнях ризиковані через ймовірну девальвацію або повернення НБУ в режим вільного курсоутворення. Крім того, як зазначає керівник локальних активів групи ICU Григорій Овчаренко, українські цінні папери неліквідні. Тепер же прецедент із відчуженням активів для потреб Міноборони (така можливість є у держави згідно із законодавством) створило додатковий ризик і теоретично вони можуть торкнутися будь-якого великого бізнесу (Президент Володимир Зеленський не виключив нових рішень).
Сьогодні обсяг торгів на українському фондовому ринку в десятки разів нижчий від звичайного, а акції найбільших українських компаній, які торгуються не лише в Україні, а й за кордоном (у Лондоні та Варшаві), давно не коштували так дешево. Так, Ferrexpo Костянтина Жеваго з початку року втратила в ціні 65,7%, МХП Юрія Косюка - 52,7%, "Кернел" Андрія Веревського - 71,9%, "Астарта" Віктора Іванчика - 53,9%, "Райффайзен Банк – 52,2%.
Засновник Blackshield Capital Максим Корецький прогнозує, що такі великі знижки збережуться до кінця війни, навіть незалежно від динаміки військових дій.