Укрнафта, Укртатнафта, Мотор Січ, АвтоКрАЗ, Запоріжтрансформатор перейдуть у власність держави

Укрнафта, Укртатнафта, Мотор Січ, АвтоКрАЗ, Запоріжтрансформатор перейдуть у власність держави

Українські стратегічні підприємства повʼязані з Ігорем Коломойським, Костянтином Жеваго, Вячеславом Богуслаєвим і Костянтином Григоришиним перейдуть у власність держави

Про це сповістили журанлістам ЕП в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

За словами співрозмовників журналістів, 6 листопада 2022 року НКЦПФР вирішила забезпечити примусове відчуження у власність держави акцій ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор".

Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб у власність держави.

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данилов, підтвердив, що ставка Верховного головнокомандувача 5 листопада 2022 року ухвалила рішення про відчуження у власність держави п'яти стратегічно важливих підприємств, серед яких "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ", "Укрнафта", "Укртатнафта".

За його словами, вилучені активи набули статусу військового майна, і їхнє управління передано Міністерству оборони.

«По завершенні військового стану згідно з нормами законів зазначені активи можуть бути повернені власникам або (відбудеться) відповідне відшкодування їхньої вартості», - додав Данилов.

У свою чергу міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що відомство вже сформувало нові наглядові ради підприємств. Він зазначив, що збори акціонерів вже відбулися і розпочався процес затвердження нових менеджерів компаній.

«Затверджено наглядові ради, і вже згідно із законами, стандартами корпоративного управління ці наглядові ради призначатимуть поточний менеджмент, тобто виконавчих керівників тощо, щоб робота підприємств не припинилася», – сказав міністр.

У найбільшій нафтовидобувній команії України "Укрнафта" компанії Коломойського володіють близько 42% акцій. 50%+ 1 акція перебувають у володінні держави в особі НАК "Нафтогаз", рештою володіють міноритарні акціонери.

В "Укртатнафті" Коломойський спільно з Геннадієм Боголюбовим володіє приблизно 60%. Ключовим активом цієї компанії є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні росіяни обстрілами вивели з ладу.

Підозрюваний в державній зраді Богуслаєв донедавна володів "Мотор Січ". У 2017 він продав 56% китайському холдингу, але через наявність порушень операції з акціями були заарештовані.

"АвтоКрАЗ" входять у групу Костянтина Жеваго "Фінанси та кредит". Раніше заводу АвтоКрАЗ не раз пророкували банкрутство, але підприємству поступово вдалося часткового погнаисти борги і відновити виробництво.

"Запоріжтрансформатор" – банкрут, що виробляє трансформаторне і реакторне обладнання, власником є Костянтин Григоришин. Нагадаємо, що Господарський суд Запорізької області у кінці 2021 року визнав до підприємства вимоги 4 банків на суму 3,6 млрд. грн

Читайте також