Після того, як США та ЄС пообіцяли виділити десятки мільярдів доларів на підтримку своєї напівпровідникової промисловості, уряд Великобританії оголосив про власне зобов'язання: £1 млрд.
Дефіцит в епоху пандемії порушив глобальні ланцюжки поставок і підкреслив залежність світу від Азії щодо чіпів, які використовуються в електроніці, від мобільних телефонів до автомобілів. Це спонукало великі західні економіки запустити програми з нарощування внутрішнього потенціалу, при цьому США та ЄС інвестували $50 млрд і €43 млрд відповідно у виробництва в своїх регіонах.
Замість витрачати великі кошти на заводи з виробництва передових кремнієвих чіпів, які можуть коштувати понад $10 млрд кожен, Великобританія планує зосередитися на областях, у яких країна вже має перевагу. Згідно з парламентським звітом про цей сектор, на Великобританію припадає лише 0,5% продажів напівпровідників у світі.
"Наша нова стратегія фокусує наші зусилля на тому, в чому наші сильні сторони, в таких галузях, як дослідження та дизайн", - заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Ріші Сунак.
Але оголошення також викликало критику. Депутат від опозиційної Лейбористської партії та голова бізнес-комітету Даррен Джонс, який керував розслідуванням законодавців у секторі чіпів Великобританії, назвав пакет фінансування «крихітним». Його колега з Лейбористської партії Люсі Пауелл сказала, що вона «розчарована масштабами амбіцій». Після рішення Arm про лістинг у США вона сказала: «Ця стратегія дає мало гарантій, що ми зможемо підтримувати та розвивати галузь».