ЄБРР збільшує свій капітал на €4 млрд заради інвестицій в Україну

ЄБРР збільшує свій капітал на €4 млрд заради інвестицій в Україну

Це стане третім збільшенням капіталу історії ЄБРР

Згідно з прес-релізом ЄБРР, Рада директорів банку рекомендувала керуючим затвердити оплачене збільшення капіталу на €4 млрд з метою забезпечення значного та стабільного обсягу інвестицій в Україні.

Наголошується, що це перший крок для збільшення акціонерного капіталу ЄБРР, який зараз становить €30 млрд. Остаточно його мають ухвалити до кінця 2023 року.

ЄБРР зазначає: "Сьогоднішнє рішення відповідає розумінню керівників, що підтримка України після повномасштабного вторгнення росії має бути найвищим пріоритетом для Банку зараз і в майбутньому, але при цьому ЄБРР також повинен мати можливість продовжувати працювати над реалізацією своїх стратегічних пріоритетів в інших країнах операцій".

Раніше ЄБРР збільшував капітал у 1996-му та 2010 роках.

Очікується, що рішення про збільшення набуде чинності наприкінці 2024 року, тоді як перші платежі почнуть надходити у 2025 році.

Додатковий капітал покликаний дозволити ЄБРР продовжувати інвестиції в Україні під час війни на рівні €1,5 млрд на рік та збільшити річний обсяг інвестицій у країні до €3 млрд у майбутньому.

Завдяки надходженню додаткового капіталу зникне потреба у систематичному розподілі ризиків з акціонерами та донорами через гарантії та гранти.0

Читайте також