Європейський виробник танків KNDS створить філію в Україні

Європейський виробник танків KNDS створить філію в Україні

Франція і Німеччина дозволили виробнику танків KNDS запрацювати в Україні й домовилися про виробництво техніки нового покоління. KNDS це - Leclerc, PzH 2000, RCH-155, Dingo, VBCI, Gepard, Bonus та ...

Один з найпотужніших європейських конгломератів з виробництва озброєння KNDS має відкрити дочірню компанію в Україні. Це дозволить виконувати ремонт західного озброєння та спрямувати зусилля на виробництво в Україні боєприпасів.

Домовленість про створення українського підрозділу KNDS була досягнута між міністрами оборони Німеччини та Франції Борисом Пісторіусом та Себастьяном Лекорню, пише Bloomberg.

І це дійсно має величезне значення для України, бо хоча можливо комусь абревіатура KNDS може ще здатися маловідомою, але саме під такою спільною назвою виступає об'єднання Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Nexter. А флагмани цих компаній точно відомо всім: танк Leopard 2 та САУ Caesar. Хоча звісно продукція KNDS, як німецького, так і французького сегменту значно ширша.

Зокрема частина Nextrer у KNDS - це французький танк Leclerc, колісна бойова машина VBCI, а також вся лінійка бронемашин за програмою SCORPION для сухопутних сил Франції: заміна БТР VAB у вигляді Griffon, розвідувальний Jaguar, як заміна AMX-10RC, а також легкий MRAP Serval.

Також це й надпотужне виробництво боєприпасів всіх калібрів, починаючи від 20-мм до 155-мм, включно з відомим своєю ефективністю проти бронетехніки, за рахунок самонаведення, високоточних Bonus.

А німецька KMW - це звісно Leopard 2, але ще й PzH 2000 разом із новітньою колісною САУ RCH-155, яку також мають отримати ЗСУ. Це також й бронемашини Dingo, БМП Puma, башта якої використовується у Boxer, а також самохідна зенітна установка Gepard, яка хоча й знята з озброєння, але знаходиться у каталозі продукції KMW.

Таким чином KNDS перекриває значну кількість озброєння, що вже експлуатується у Збройних Силах України, а не "перших парах" дозволить значно пришвидшити цикли ремонту та відновлення озброєння. А надалі стати базою для його локалізованого виробництва. Що насправді має величезне значення не лише для України, а, якщо все буде реалізовано у найкращому вигляді, для самих Німеччини та Франції.

Бо зараз дефіцит озброєння та виробничих протяжностей призводить до появи парадоксальних ситуацій. Наприклад, коли Австралія експортуватиме до Німеччини німецькі колісні БМП Boxer, що розроблена німецьким Rheinmetall.

Також заходження KNDS є для конгломерату цілком логічним кроком й з точки зору бізнес-інтересів. Бо це вже зробив Rheinmetall з конкретними планами з виробництва та ремонту, аналогічно - BAE Systems.

Читайте також