Звинувачення США за лічені години знищили $15 млрд зі статку індійського мільярдера Гаутама Адані

Звинувачення США за лічені години знищили $15 млрд зі статку індійського мільярдера Гаутама Адані

Пред'явлення Гаутаму Адані американськими прокурорами звинувачення у сприянні організації хабарництва на суму $250 млн призвело до падіння акцій та облігацій його компаній

Статки другої за багатством людини в Азії впали більш ніж на $15 млрд у четвер, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg. Його статки становили близько $73 млрд о 12 годині дня в Мумбаї, що нижче $84,3 млрд на кінець 2023 року і нижче піку 3 червня цього року в $122 млрд.

Обвинувальний висновок США загрожує вкинути його конгломерат у хаос і додає до майже дворічних американських гір для магната з того часу, як у січні 2023 року спекулянт Hindenburg Research опублікував звіт, в якому стверджувалося про шахрайство та проблеми корпоративного управління. Регулятор цінних паперів Індії розпочав розслідування щодо групи минулого року і досі не завершив його.

Федеральні прокурори в середу заявили, що Адані, один із найбагатших людей у світі, та інші обвинувачені обіцяли заплатити понад $250 млн як хабар індійським урядовцям, щоб виграти контракти на сонячну енергію, і приховали цей план, оскільки вони намагалися залучити гроші від американські інвестори.

Adani, чия інфраструктурна імперія охоплює гірничодобувну промисловість, порти, дороги, аеропорти, теплову та відновлювану енергію, нещодавно змогла відновитись, залучаючи мільярди доларів свіжого капіталу від глобальних приватних інвестиційних та суверенних інвестиційних компаній. Завдяки достатньому рефінансуванню, доступному для боргу групи, різні компанії групи Adani продовжували зростати та розширювати свою діяльність.

З минулого року мільярдер також здійснив кілька придбань, особливо у сфері інфраструктури та цементної промисловості, а також виграв нові державні контракти в Індії та за кордоном.

Проте останні події набагато масштабніші за доповідь «Гінденбурга», оскільки в них замішано уряд США, і вони можуть мати потенційні наслідки для індійської політики, вважає Нірмалія Кумар, професор маркетингу в Сінгапурському університеті менеджменту.

Читайте також