10 перевірених способів знайти інвестора у проект

10 перевірених способів знайти інвестора у проект

Як залучити інвестора у бізнес? Як залучити інвестиції у стартап? Використовуйте лише найкращі сайти, щоб знайти інвестора в проекти

Щоб вирішити питання залучення інвестицій для свого проекту, варто дослухатися порад професійних інвестиційних компаній. Вони вже реалізували безліч інвестиційних угод на користь своїх клієнтів, адекватно оцінюють шанси залучити інвестиції та мають дієвий інструментарій для взаємовідносин із інвесторами.

Перед тим як розпочинати пошук інвесторів, переконайтеся, що у вас вже є бізнес-план проекту і ви знаєте, який обсяг інвестицій вам необхідний для запуску та реалізації проекту та на що підуть ці гроші. Звернення з проханням про фінансування – для багатьох лякаючий крок, тому що вам можливо доведеться зіткнутися з безліччю відмов.

Платформи для запуску стартапів

На допомогу підприємцям-початківцям створені спеціальні платформи, що надають інформацію, дослідження та допомогу в усіх аспектах запуску нового проекту, включаючи і спілкування з інвесторами. Наприклад, Startups.co пропонує зручний канал, де можна швидко знайти платоспроможного інвестора. На сьогодні у Startups.co вже 13,9 млн користувачів, це найбільше стартап-ком'юніті у світі, що пропонує виняткові можливості залучення інвесторів як для фінансування проекту, так і в якості консультантів. Ще одна платформа, Gust.com, вже інвестувала $1,8 млн у різні стартапи. В Україні найбільш популярними платформами для пошуку інвестицій для стартапів є InVenture та Startup Network.

Мережа бізнес-ангелів

Перевага «ангельського» інвестування в тому, що вам не просто дають гроші, а й буквально стежать за кожним кроком, підказують та спрямовують, а головне – діляться контактами та вводять у ділове коло. Знайти такого інвестора можна на платформах Funded.comAngel Capital AssociationAngel Investment Network, де представлені тисячі інвесторів та описані типи інвестицій. В Україні також можна знайти діючі мережі та клуби бізнес ангелів, серед них: UAngel | Ukrainian business angels networkiClub та ін.

Для взаємодії з претендентам на інвестицій бізнес-ангели використовують інтернет-майданчики, наприклад, Angel.co, Crunchbase, в останній числиться більше 35 000 приватних інвесторів - бізнес-ангелів з усього світу.

Краудфандингові сайти

Де знайти найнесподіванішого, нестандартного інвестора – знають на краудфандингових платформах. Починаючи від найширшої інтернет-аудиторії, коли звичайні користувачі підтримують цікаві їм проекти (сайти типу Kickstarter, Pererbackers та Indiegogo), і закінчуючи філантропами, що блукають у пошуках тих, хто допоможе їм здійснити їхню давню мрію (RocketHub). Є й акредитовані інвестори, мисливці за новими ідеями – наприклад OurCrowd.

У кожного краудфандингового сайту своя специфіка та свій спосіб залучення інвесторів, так що уважно вивчіть усі варіанти, щоб вибрати найбільш відповідний вашій стратегії. В Україні варто звернути увагу на такі краудфадингові сайти: СпільнокоштNa-Starte.

Бізнес-інкубатори та акселератори

Ваш стартап – це ваша дитина, і дбати про неї треба відповідно. Якщо хочете, щоб проект зростав та процвітав, розгляньте варіант співпраці з інкубатором або акселератором. Такі інвестори зазвичай хочуть брати активну участь у реалізації вашої ідеї, вони хочуть допомогти перетворити її на життєздатну бізнес-модель та готові надати для цього кошти.

Найчастіше подібні інкубатори та акселератори пропонують приміщення для роботи у своєму офісі, щоб зручніше було разом працювати над проектом. Оскільки в тому ж просторі працюють інші стартапи, ви отримуєте можливість обмінюватися ідеями і знаходити нестандартні способи вирішення завдань. Знайти найближчий бізнес-інкубатор (у США) можна у довіднику Business Incubation Association (NBIA).

Стартап-акселератори, такі як 500Startups, TechStars та Ycombinator, пропонують консультації, невеликий стартовий капітал, доступ до інших інвесторів у своїй мережі.

Small Business Administration

Офіційна підтримка також варта уваги – щороку з'являються нові цікаві програми для стимулювання зростання економіки. Тут можна знайти невеликі позики чи гранти, проте не варто очікувати, що заради вашого бізнесу офіційні органи ризикуватимуть або суттєво втручатимуться.

Соцмережі професіоналів

Усім відома соціальна мережа LinkedIn і там можна знайти інвесторів. Крім неї, існує безліч професійних мереж, де можна перетнутися з потенційними інвесторами у своїй індустрії або знайти бізнес-партнерів. Багато таких сайтів готові навіть зв'язати вас з інвесторами з інших країн, які бажають долучитися до глобального бізнес-простору, причому навіть готові доставити вашу продукцію до своєї країни. З подібних соцмереж варто виділити EFactor, Xing, Plaxo, Startup Nation, Cofoundr та Meetup.

Ринок прямих інвестицій

Іноді надійніше піти довгим шляхом, звернувшись до фірми, що спеціалізується на прямих інвестиціях. Причому обсяг цих інвестицій може бути від кількох тисяч до мільйонів — все залежить від потенціалу, який вони побачать у вашому проекті. Мета таких компаній в даному випадку — продати свою частку через кілька років після інвестування і таким чином отримати прибуток від розвитку стартапу.

Платформи онлайн-кредитів

Все більш суворі обмеження в отриманні банківських кредитів призводять до того, що для стартапу виявляється набагато простіше залучити кошти з альтернативних фондів — наприклад, на онлайн-платформах, що виконують ті ж самі функції, що й банки. Це можуть бути сайти P2P, нетрадиційні фонди, великі інвестори, готові допомогти малому бізнесу і отримати прибуток від умов кредиту. Серед платформ, що добре зарекомендували себе, варто виділити Posper, TrustLeaf, Ondeck та Lending Club.

 InVenture - привлечение инвестиций / продажа бизнеса

Ведення маркетингу самостійно

Без маркетингу комерційний успіх неможливий, тоді як успішний маркетинг, якщо ви займаєтеся ним самі і робите частиною свого особистого бренду, дозволить не тільки заощадити спочатку, але й привернути увагу серйозних інвесторів. Вам потрібно позиціонувати себе на особистому сайті, у соцмережах, у гостьових постах в авторитетних блогах, у спілкуванні та в традиційних медіа у тому числі.

Друзі та сім'я

Знайти інвестора в одному з друзів чи родичів досить просто, адже ці люди давно вас знають та вірять у вас. Найпослідовніша та палка підтримка зазвичай йде з близького кола спілкування. Пам'ятайте лише, що, користуючись цим каналом допомоги, потрібно розділяти особисте та професійне спілкування. Для цього записуйте всі умови та обов'язково озвучуйте можливий ризик. Переконайтеся, що люди розуміють, що можуть втратити свої кошти. Намагайтеся не ризикувати втратою близьких чи друзів через розбіжності в інтересах інвестування.

 Не засмучуйтесь, якщо ви не отримуєте цікавих пропозицій від інвесторів або ж вам жорстко відмовляють, навіть кілька разів поспіль. Все це лише означає, що ви поки не знайшли необхідного саме Вам інвестора, який повністю відповідає вашим цілям і потребам. Намагайтесь знову і знову, поки не знайдете свій ідеальний варіант.

Найкращі інвестиційні проекти та стартапи в Україні Ви знайдете на порталі InVenture

Інвестори для стартапів в Україні. Як знайти інвестора? Як знайти інвестора для стартапу швидко? Де знайти інвестора для стартапу в інтернеті? Пошук інвестора для стартапу. Як залучити інвестора до стартапу? Пошук інвестора та інвестиції для стартапу. Як залучити інвестора: способи залучення інвестицій у бізнес. Знайти інвестора в Інтернеті. Де шукати інвесторів для стартапу – найкращі сайти. Як знайти інвесторів та де знайти інвестора? Інвестиції у стартап проекти. Знайти інвестора для проекту. Пошук інвестицій у стартап. Допомога у пошуку інвестора. Хто допоможе знайти інвестора? Перевірені інвестиційні проекти в Інтернеті. Залучити фінансування до стартапу. Де знайти фінансування для бізнесу? Залучити інвестиції у стартап 2024 та 2025.

Читайте також