Інвестиції у відпочинок: яку обрати туристичну нерухомість в Україні

Інвестиції у відпочинок: яку обрати туристичну нерухомість в Україні

Інвестиційна привабливість туристичної нерухомості України

З початку пандемії коронавірусу локальний ринок туристичної нерухомості зазнав значних змін. Українці почали подорожувати в межах країни та відкривати її наново. Війна продовжила впливати на цю тенденцію. Але на цей раз у перспективі Україна стане цікавою туристичною локацією і для іноземців. Після перемоги, коли відкриють небо, туристи захочуть побачити на власні очі те, що переглядали лише з екранів. Тому інвестування в нерухомість — перспективна ніша. Разом з Apartel — мережею апарт-готелів в Україні — розберемося у форматах туристичної нерухомості.

Найпоширеніші формати туристичної нерухомості

Приватні будинки

Окупність: 10–15 років

Найпопулярніший спосіб інвестування — будівництво невеликих будинків для здачі в оренду, переважно на заході та півдні країни. Зазвичай їх будують місцеві жителі з розрахунком, що туристичні, оздоровчі та рекреаційні особливості регіонів будуть приваблювати гостей. Спосіб простий, проте власники такої нерухомості мають постійно слідкувати за її станом. Потрібно робити ремонти й оновлення меблів, витрачати додаткові кошти на розміщення оголошень про оренду.

Готелі та готельні комплекси

Окупність: 7–10 років

Побудова готелю — відома (навіть стандартна) бізнес-модель. Проте для її реалізації одній або декільком особам-партнерам потрібно мати великий капітал для будівництва на старті. Як правило, такий тип нерухомості зводять уже досвідчені готельєри, оскільки необхідно багато досвіду для реалізації проєкту такого масштабу. Готелі пропонують рум-сервіс, сніданки та інші додаткові послуги, популярні серед туристів більшого достатку.

Апарт-готелі

Окупність: 6–9 років

За останні роки в Україні почав набирати популярності новий формат інвестицій у туристичну нерухомість — апарт-готелі. Інвестор купує апартаменти, які є частиною готельного комплексу або курорту, й отримує пасивний дохід, здаючи їх в оренду. Це дає можливість приватним інвесторам влитися в готовий проєкт. Такі комплекси приваблюють різноманіттям інфраструктури (spa, басейни, ресторани тощо) і комфортним відпочинком. Апартаменти принесуть більший прибуток, ніж будинок під оренду, завдяки більшим прибуткам з оренди та меншим витратам на утримання. Не потрібно думати про ремонт, сервіс для гостей тощо, бо ці обов’язки зазвичай виконує керуюча компанія.

Як правило мережа забезпечує високий прибуток для інвестора — 9–15% річних, і має унікальну систему рівномірного розподілу прибутковості, що гарантує інвестору стабільне отримання прибутків протягом року.

На суму прибутку впливає:
- кількість квадратних метрів у власності;
- кількість днів, коли нерухомість була зайнята інвестором.

Як правило інвестор отримує біля 85% від чистого прибутку готелю, а керуюча компанія — 15%. Вона бере на себе зобов’язання з обслуговування апартаментів, сервісу для гостей і маркетингу.

З 24 лютого багато об’єктів туристичної нерухомості використовувалися як прихистки для людей, які тікали від війни. Наразі туристичний бізнес у класичному форматі почав оживати. Проте бум у цій індустрії все ще в майбутньому, і це створює хороші можливості для інвесторів зараз.

Інвестиції у відпочинок: яку обрати туристичну нерухомість в Україні

Компанія InVenture пропонує до реалізації девелоперський проект будівництва сучасного апарт-готелю на базі діючого, прибуткового санаторно-курортного комплексу у Закарпатській області. 

Проектом передбачається будівництво 6-ти поверхового апарт-готелю площею 9 150 кв.м.

Авторитетна міжнародна компанія Cushman & Wakefield у 2022 році розробила концепцію (Feasibility Study) будівництва Апарт-готелю із 96 номерами (площею по 75 кв.м) середнього класу, рестораном, баром, конференц-залом, SPA-центром і оздоровчим центром, басейном, відкритою парковою.

Бізнес модель дохідної нерухомості передбачає продаж 50% номерного фонду апарт-готелю з подальшим управлінням керуючою компанією.

Фінансово економічні показники проекту:

Необхідна сума інвестицій в будівництво: $13 248 000, з яких 50% власні кошти, 50% банківський кредит зі ставкою 6,5%

- Вартість продажу роздрібним інвесторам $2400 за кв.м., дохідність інвесторів 8,6% річних.
- IRR проекту (10 років): 26,1%
- NPV проекту : $1959 000

Більш детальна інформація про проект

Інвестор має зважити всі «за» і «проти» кожного типу нерухомості та обрати ідеальний варіант для себе.

Читайте також