Які є перспективи інвестування у нерухомість з бюджетом від $10 000

Які є перспективи інвестування у нерухомість з бюджетом від $10 000

В Івано-Франківську почав діяльність інвестиційний фонд blago.invest, один з перших на заході України, котрий інвестує у сучасні житлові комплекси та навіть цілі мікрорайони.

Будівельний бізнес і нерухомість є одними з найбільш затребуваних напрямів вкладення коштів у всьому світі. Раніше в Україні найбільш популярними були такі інструменти, як придбання  нерухомості на початковій стадії її будівництва із наступним перепродажем по вищій ціні, коли об’єкт вже збудований. Фактично – це інвестиції в активи, а джерелом таких доходів є різниця в ціні. Ще одним поширеним видом інвестицій було придбання нерухомості із подальшим здаванням її в оренду, що між тим вимагає специфічних знань, постійних зусиль, уваги і значних капіталовкладень. Але сьогодні підходи й пріоритети змінюються і у топі запитів –  сучасні й більш гнучкі інструменти отримання стабільних та головне пасивних доходів.  Мова йде про інвестиційні фонди, які впевнено завойовують ринок нерухомості.

Минулого року в Івано-Франківську почав діяльність інвестиційний фонд blago.invest – один з перших на заході України, котрий вкладається у масштабні проєкти провідної будівельної компанії blago: сучасні житлові комплекси та навіть цілі мікрорайони. 

blago.invest – це інститут спільного інвестування, зареєстрований Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України, що діє відповідно до вимог Закону України «Про інститути спільного інвестування». Він об’єднує кошти багатьох інвесторів та дозволяє отримувати прибуток від будівельних проєктів компанії blago. Це вкладення у ринок нерухомості, що мають низку суттєвих переваг. Зокрема, знижують інвестиційний поріг, забезпечують стабільну дохідність і при цьому зберігають високу надійність. Адже джерелом доходів фонду і дивідендів інвесторів є прибутки від будівельного бізнесу. За більше ніж 20 років діяльності компанія blago трансформувалась з девелопера на urban tech company і зараз реалізує понад 10 масштабних будівельних проєктів в Івано-Франківську, а в найближчих планах – вихід на ринки сусідніх областей на заході України.

Перед тим як інвестувати, фонд обов’язково стає співвласником таких будівельних проєктів із часткою не менше 10% статутного капіталу. Як співвласник, фонд інвестує кошти у будівельні проєкти під проценти, що забезпечує наперед прогнозовану дохідність інвестицій. Грошові кошти інвестуються у будівництво, з умовою їх дострокового повернення у будь-який момент на запит фонду. Така модель інвестицій дозволяє фонду blago.invest взагалі не встановлювати термін інвестицій. На який термін інвестувати в фонд – кожен визначає самостійно.

Доступні інвестиції у будівництво

Прибутки, отримані від своєї діяльності, Фонд щороку виплачує своїм інвесторам як дивіденди. Стати інвесторами можуть як приватні, так і юридичні особи. Для цього достатньо придбати цінні папери фонду – інвестиційні сертифікати. У 2023-му blago.invest  провів емісію (випуск) власних цінних паперів на загальну суму 140 мільйонів гривень.

Стати інвестором можна навіть з відносно невеликою сумою. Мінімальна сума інвестицій у фонд становить всього 10 тисяч доларів США. Таке капіталовкладення принесе інвесторам річну дохідність в розмірі 9%. Якщо сума інвестицій перевищує 50 тисяч доларів США – річна дохідність буде вищою і становитиме 10%. При цьому, інвесторам непотрібно сплачувати жодних податків з доходів від таких інвестицій, оскільки за них всі податки сплачує Фонд.

Всі інвестиції у фонд офіційні, розрахунки проводяться у безготівковій формі через українські банки, а отримані від фонду прибутки, інвестори можуть включати до своїх податкових декларацій.

Висока надійність та безпека інвестицій

Та однією з основних переваг інвестиційного фонду є здатність забезпечити високу надійність та безпеку інвестицій. Зокрема, запорукою (гарантією) повернення інвестицій в blago.invest, на випадок непередбачуваних обставин, є захист активів фонду та коштів його інвесторів готовою, вже збудованою і зданою в експлуатацію інвестиційною нерухомістю, котру компанія blago передає в іпотеку фонду. Вартість такої нерухомості на 30% перевищує обсяг інвестицій фонду.

У порівнянні з квартирою або іншим об’єктом нерухомості купити, або продати сертифікати інвестиційного фонду набагато простіше. Повернення коштів своїм інвесторам blago.invest реалізує через механізм зворотного викупу власних цінних паперів. Для повернення інвестованих у фонд коштів достатньо одного звернення від інвестора. Такий механізм забезпечує досить високу ліквідність інвестицій. Адже, строк повернення коштів не перевищує 15 робочих днів.

Однак, найбільшою цінністю інвестиційних фондів загалом і blago.invest зокрема, є можливість українцям інвестувати кошти у свою країну та розвивати її економіку і при цьому стабільно отримувати високі доходи.

Читайте також