Ризикувати та перемагати: інвестиції в 2023 разом із Владиславом Лиманюком

Ризикувати та перемагати: інвестиції в 2023 разом із Владиславом Лиманюком

Інвестиції це вкладені ресурси в щось з метою отримання більшого прибутку. Тож куди треба вкладати гроші, щоб отримувати їх ще більше?

Криптовалюта.. Трейдинг… Інвестиції… Біткоїн…  Інвестиційний портфель… Наші канали інформації нині просто переповнені такими словами. Помилково можна вважати, що це ніша, де можна зробити величезний капітал в найкоротші терміни. Однак насправді картина зовсім інша. Пропонуємо вам сьогодні розглянути дану тему з українським підприємцем, власником успішного бізнесу (компанії 0-100) - Владиславом Лиманюком.

Ризикувати та перемагати.

Інвестиції це вкладені ресурси в щось з метою отримання більшого прибутку. Ці ресурси можуть бути абсолютно різними, однак сьогодні ми розглянемо ті, які найбільше цікавлять нас усіх - гроші. Тож як і куди їх треба вкладати, щоб отримувати їх ще більше?

Бізнес потребує постійних вкладень, як машина паливо. Це цілком очевидний для всіх висновок. Саме тому найкращий варіант для інвестицій - вкладати гроші у власний бізнес. Ви компетентні у сфері, в якій працюєте, тож можете оцінити всі ризики та навіть передбачити результат. Саме тому першим вашим інвестиційним каналом має бути саме власний бізнес. 

Що рекомендує власник прибуткового бізнесу?

У кожному бізнесі є пропускна здатність. Інколи наступає момент, коли власник розуміє, що ефективніше було би вкласти гроші в щось інше. Явище цілком нормальне і типове. Серед цих можливих варіантів інвестування виділимо:

  • Акції. Купівля акцій означає стати частковим власником певної компанії. Інвестори сподіваються на ріст вартості акцій та отримання дивідендів.
  • Облігації. Облігації є борговими інструментами, які видаються компаніями або державою. Інвестор, купуючи облігації, надає позику, за яку отримує відсотки.
  • Нерухомість. Інвестування у нерухомість може включати купівлю будинків, офісних приміщень або комерційних нерухомостей з метою отримання доходу від оренди або росту вартості майна.
  • Сировина. Інвестиції у сировину можуть включати покупку золота, нафти, сільськогосподарських продуктів та інших сировинних товарів.
  • Валюта. Торгівля валютами на міжнародному валютному ринку може бути формою інвестиційної діяльності. Сюди ж ми відносимо і славнозвісну криптовалюту.

Молоде покоління підприємців найчастіше розглядає фондовий ринок (ринок, де торгують акціями та облігаціями) або валютний для наповнення свого інвест портфелю. 

Тож трохи про цифри, базовані на досвіді.

На початку війни було вкладено однакову суму в обидва ринки. Результати станом на сьогодні:

  • Сума, вкладена у фондовий ринок, зросла майже на 3%.
  • Сума, вкладена в криптовалюту - просіла на 50%.

Протягом цього часу була суттєва різниця між ними двома. У певний період часу криптопортфель був +300$, у порівнянні з фондовим. Однак як ми можемо спостерігати, перший це про прийняття миттєвих та ризикованих рішень, у той час як фондовий ринок це про певну стабільність. Подібні інвестиції потрібно розглядати як перспективу на доволі далеке майбутнє. 

Що ми пропускаємо?

Інвестиції в інші бізнеси - ідея гарна. Однак тут потрібно також запастися терпінням, готуватися до різноманітних зовнішніх (і внутрішніх) факторів. Тому лишаються інвестиції в нерухомість. На думку Владислава, це одне із найкращих рішень у випадку, якщо у вас є лишні гроші.

Чому?

  • Стабільний дохід. Інвестування в нерухомість може забезпечити стабільний потік доходу через оренду. Якщо володієте нерухомістю, яку орендують, ви можете отримувати щомісячні платежі від орендарів. Це може бути особливо привабливим для тих, хто шукає довгострокові інвестиції з регулярним доходом.
  • Приріст вартості майна. Загалом, вартість нерухомості має тенденцію зростати протягом тривалого періоду часу. Інвестування в нерухомість може привести до приросту її вартості, особливо в зростаючих ринкових умовах. Це може забезпечити потенційну прибутковість при продажі майна в майбутньому.
  • Захист від інфляції. Нерухомість може служити як захист від інфляції. Умови оренди можуть бути скориговані залежно від індексу споживчих цін, що дозволяє підтримувати дохід на приблизно стабільному рівні, незалежно від зростання цін.
  • Інвестиція в майбутнє. Ви можете використовувати нерухомість як джерело пенсійного доходу або для створення спадщини для майбутніх поколінь.

Взагалі нерухомість - одна з найстабільніших речей у світі. 

Нерухомість в Україні: за і проти.

Ситуація в Україні зараз доволі складна. Спрогнозувати чи “вигорять” інвестиції в нерухомість тут дуже складно. З одного боку, зараз це здається абсолютно невигідним. Особливо беручи до уваги факт того, що ніхто не застрахований від прильотів. Але водночас цей ризик може бути виправданим. Будьмо реалістами: після війни нас чекає неймовірна криза. Безумовно, ціни на нерухомість впадуть, цілком можливо, що навіть критично. Як би цинічно це не звучало, але купувати тоді майно можна буде за неймовірно малі чеки. А через роки ми все відновимо. До того ж, почнеться масове повернення українців з-за кордону, туристи будуть зацікавлені в приїзді сюди, в інвестуванні в наші бізнеси. Тому цей ризик може бути цілком виправданим.

Однак важливо розуміти, що в будь-якому разі, інвестиції завжди пов'язані з ризиками. Ви цілком можете поставити не на ту машину на гонці. Тому найголовніше тут - не зациклюватися на них. Ставитися до інвест портфелю як до інвест портфелю, а не як до  основного виду заробітку. Це пасивний дохід, пам’ятаймо про це. І будьмо розважливими.

Сторінка Владислава Лиманюка - https://www.instagram.com/vlad.lymanyuk/

Читайте також