Ситуація на ринку криптовалюти: чи передбачається зростання і до чого готуватися надалі

Ситуація на ринку криптовалюти: чи передбачається зростання і до чого готуватися надалі

За словами криптоінвесторки Ірини Селезньової, важливо розуміти, що питання заробітку на криптовалюті треба розглядати через інструменти. Якщо говорити про інвестиційний портфель, то зараз саме ...

Усі ринки є циклічними, і криптовалютний – не виняток. Хтось раніше спостерігав за цим, хтось вже заробляє. Інші ж набрали монет і перебувають “у мінусі” – це людський біль, тому що просто зайти і щось купити недостатньо. Безумовно, перспективну монету можна десь “підгледіти” і назбирати собі портфель. Але не все так просто. І треба розуміти, на якій стадії ринку ми перебуваємо. Від цього залежить активність купівлі активів і розуміння, де їх продати.

Стадія падіння на ринку криптовалюти переважно займає близько 3 років, а зростання – один. До прикладу, у 2020 році було зростання, а внаслідок COVID-19 сталося серйозна “просадка”. Коли Америка почала знову друкувати гроші і криза минула, відбувся злет.

Якщо ми подивимося на графіки, то побачимо: у певний момент ми падали, потім було накопичення (консолідація), далі ми росли, зараз – і не падаємо, і не ростемо. Ми дещо коригуємося, і це нормально.

Готуємося до нової віхи: ключові події, які вплинуть на ринок

За словами криптоінвесторки Ірини Селезньової, важливо розуміти, що питання заробітку на криптовалюті треба розглядати через інструменти. Якщо говорити про інвестиційний портфель, то зараз саме час вже дозбирати його. Чому? Давайте розбиратися.

Зниження інфляційної ставки

Річ у тім, що 18 вересня відбудеться засідання Федеральної резервної системи США, де мають знизити інфляційну ставку. Голова ФРС Джером Пауел анонсував цю подію ще у серпні. Це означає, що в економіці Сполучених Штатів, яка впливає на економіки всього світу, загалом “все гаразд”. Не менш важливим чинником є індекс безробіття – він також не підвищується, навіть спостерігається зниження. 

Наразі у Штатах править партія, котра є противником Дональда Трампа. Її представляє Камала Гарріс. Говорити про те, що “все погано” і інфляцію побороти не вдалося, недоцільно. Адже тоді виходить, що президент, який очолював державу попередній термін, так нічого і не поборов, а довів країну “до ручки”. Визнати цього вони не можуть, бо у такому випадку ніхто не голосуватиме за Камалу.

Вибори у США

Можна припустити, що до влади прийде Дональд Трамп, який вже є фанатичним прихильником криптовалюти і всіляко її підтримує. І цей варіант розвитку подій може стати “зеленим світлом”, що призведе до серйозних результатів, про які ми навіть і не задумувалися. За чутками, Трамп навіть хоче зробити Bitcoin резервною валютою у США. Поживемо – побачимо, як то кажуть.

Цікаво, що впливові люди в оточенні Трампа вже змінюють свою риторику. Ті, які казали, що “Bitcoin – це скам”, вже висловлюються стриманіше. Вони розуміють: якщо Трамп прийде до влади – то доведеться “перевзуватися”. 

До прикладу, Гарі Генслер, голова Комісії з цінних паперів США, зараз дуже “кошмарить” криптовалюту, а Трамп обіцяє його звільнити і зробити усім щастя. Вибори 5 листопада, тож чекаємо на результати, а за деякий час вже можна буде робити перші підрахунки й висновки.

Щобільше, зростання передбачається і під Новий рік. Є таке поняття як “Санта ралі” – період на ринку, коли дуже сильно ростуть Altcoin. 

Гіпотетично, якщо переможе Трамп, знадобиться певний час на прийняття повноважень, впровадження законів і так далі. А вже на початку 2025 року, найімовірніше, почнеться нова віха. І кожна позитивна новина “підливатиме” коштів у ринок.

На Bitcoin також впливає халвінг – подія, що знижує емісійну винагороду майнерам за видобуток удвічі. Це стається кожні 210 000 блоків, приблизно раз на 4 роки. Історично складалося, що у рік, коли відбувається халвінг, через деякий час Bitcoin починав рости. Цього разу зростання почалося дещо раніше, тому що запустили Bitcoin та Ethereum ETF (Exchange-Traded Fund). Це приток великих коштів у вигляді інвесторів. Зараз попит на Bitcoin зростає, а пропозиція скорочується, бо добування стає дедалі складнішим.

Як передбачити зростання? 3 індикатори

Аналіз ринку за 2020-2024 роки показує, що самі цикли доволі схожі: є ріст, є падіння, є локальні корекції. Однак ключова відмінність у тому, що зростання почалося ще до халвінгу, бо з’явилися Bitcoin та Ethereum ETF. Дедалі більше крипторинок стає пов’язаним із фондовим ринком. Це загалом непогано, але деякі інвестори згадують, що раніше було краще – волатильність більша, маніпуляцій менше. Що ж, великі капітали активно вступають “у гру”. І в цьому є як плюси, так і мінуси.

Для прогнозування ситуації на ринку можна використати 3 індикатори. Кожен із них “тягне” середні статистичні дані. Впертий факт: історично вони завжди відпрацьовували. 

Hash Ribbons

Визначає складність майнінгу Bitcoin. Майнери – перші гравці, які зацікавлені у зростанні ціни. Він і дає сигнал на купівлю, тому що корекція йде на зростання. 

Ситуація на ринку криптовалюти: чи передбачається зростання і до чого готуватися надалі

IFP

Показує потоки Bitcoin між спотовими та похідними біржами. Його відпрацювання означає, що починається “бичий” тренд. Іншими словами – він відстежує потоки Bitcoin. Якщо накласти його на графік BTC, ось що побачимо – синьою лінією вказаний сигнал на ріст ринку.

Ситуація на ринку криптовалюти: чи передбачається зростання і до чого готуватися надалі

Аlt Season

Демонструє, куди “переливають” більше коштів: чи у Bitcoin чи у Altcoin. Наприклад, у березні 2024 року він був на значенні 76, тому ми з учнями активи продавали. Тепер він на значенні 27 – він розвернувся на зріст, є потенціал.

Ситуація на ринку криптовалюти: чи передбачається зростання і до чого готуватися надалі

Також є криптовалютний Індекс страху і жадібності, втім цей інструмент відпрацьовує не завжди. Проте коли він на значеннях, що нижчі за 20 (до прикладу, 10) – це додатковий сигнал, що на ринку можуть бути потрясіння. Тому завжди треба пам’ятати про ризики, які залишаються на ринку. Наразі на балансі США ще є Bitcoin (приблизно 190 000). Після чергових висловлювань Трампа про криптовалюту нещодавно було продано 20 000, що добряче обвалило ринок. Такі поодинокі постріли, які заважають ринку зростати, можливі.

Не забуваймо і про геополітичні загострення, як от між Іраном та Ізраїлем. Такі історії мають безпосередній вплив на ринки. І, на жаль, він є негативним.

І ще не все. Тільки-но люди й ринки оговталися від епопеї з коронавірусом, аж ось на порозі нова загроза – мавпяча віспа, про яку говорять ще з 2022 року. Це не нова історія, і від неї мають бути ліки. Тому сподіваємося, що події не розвиватимуться так, як під час коронавірусу, бо економіки деяких країн цього просто не переживуть. Але варто “тримати руку на пульсі”.

Коли довго не відбувається зростання, природньо, що люди зневірюються. Навіть ті, які вже бачили його. Як тільки ринок росте, вони знаходять гроші і вкладають їх. Взагалі-то логічно купувати, коли ринок падає, бо активи дешевші, однак у ці моменти є страх. Психологічно здається, що рости більше не буде нічого і ніколи.

Резюмуючи, ми маємо розуміти: у кожної монети — своя історія. До прикладу, у того самого Bitcoin потенціалу вже набагато, можливо, він зросте ще удвічі. В нього вже вкладено доволі багато коштів, капіталізація велика. І щоб вкладена 1000 доларів зробила принаймні X2, він має коштувати 110 000 доларів. Натомість різним Altcoin, у яких капіталізація 1-2 млн доларів, зробити X2 або X3 значно легше. Відповідно сьогодні краще звертати більшу увагу на Altcoins, проте постає наступне питання: як правильно їх аналізувати, по якій ціні брати і як розподіляти між ними кошти. Це потрібно вивчати, щоб розібратися й не помилитися.

Читайте також