Як іноземець може інвестувати в Україну?

Як іноземець може інвестувати в Україну?

«Найбільший фінансовий ризик сьогодення – це не інвестувати в Україну вже сьогодні» – саме так на Нью-Йоркській фондовій біржі була презентована інвестиційна платформа Advantage Ukraine.

Як іноземець може інвестувати в Україну?

«Найбільший фінансовий ризик сьогодення – це не інвестувати в Україну вже сьогодні» – саме так на Нью-Йоркській фондовій біржі була презентована інвестиційна платформа Advantage Ukraine.

Згідно із законодавством України під іноземними інвестиціями розуміються цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту. Такими цінностями можуть бути майнові права, цінні папери, цільові грошові вклади, науково-технічна продукція, інтелектуальні цінності, нематеріальні активи, грошові кошти або будь-яке інше майно.

Інвестиції можуть здійснюватися іноземцями у різних формах, а саме:

 • у формі часткової участі у компаніях, що створюються спільно з українськими юридичними та фізичними особами, або шляхом придбання частки діючих підприємств;
 • створення компаній, що повністю належать іноземним інвесторам, філій та інших відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб або придбання у власність діючих підприємств повністю;
 • придбання нерухомого чи рухомого майна, включаючи будинки, квартири, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інші об'єкти власності, шляхом прямого одержання майна та майнових комплексів або у вигляді корпоративних прав, акцій, облігацій та інших цінних паперів;
 • придбання самостійно чи за участю українських юридичних або фізичних осіб прав на користування землею та використання природних ресурсів на території України;
 • придбання інших майнових прав;
 • в інших формах, які не заборонені законами України, в тому числі без створення юридичної особи на підставі договорів із суб'єктами господарської діяльності України.

Таким чином, іноземні інвестори мають широкий вибір інструментів для інвестування в економіку України. При цьому на сьогоднішній день Україна може запропонувати іноземним інвесторам різні сектори, де створюється висока додана вартість, продукція яких може бути конкурентною на світових ринках. Ми визначили топ-10 галузей, на які слід звернути увагу іноземним інвесторам у 2023 році:

 • Енергетика ($177 млрд інвестиційного потенціалу). Україна може генерувати десятки електричних потужностей та «зеленого» водню і вже почала співпрацювати з різними країнами та залучати фінансування міжнародних організацій. У рамках Водневої стратегії ЄС, що передбачає основним пріоритетом сприяння використанню відновлювального водню, Україна була визнана пріоритетним партнером.
 • Логістика та інфраструктура ($123 млрд інвестиційного потенціалу). Географічне розташування України робить її важливим транзитним коридором для торгівлі. Логістика є одним із найважливіших секторів, що через війну наразі потребує великих інвестицій.
 • Оборонно-промисловий комплекс ($43 млрд інвестиційного потенціалу) – є захистом держави та гарантією безпеки в майбутньому.
 • Агропромисловий комплекс ($34 млрд інвестиційного потенціалу). Україну вважають «житницею Європи», через те, що український чорнозем являється одним із найродючіших у світі. Інвестор може здійснювати інвестиції як у виробництво (шляхом оренди земельної ділянки тощо), так і в переробку сільськогосподарської продукції.
 • Металургія та металообробка ($26 млрд інвестиційного потенціалу). Україна має досвід металургійних високотехнічних процесів і повного циклу виробництва титану та титановмісної продукції. Українська промисловість може утримувати лідерство на ринку заліза прямого відновлення і «зеленої» металургії. При цьому, внаслідок воєнних дій українська металургійна галузь втратила ряд важливих потужностей як: «Алчевський металургійний комбінат», «Єнакіївський метзавод», «Донецьксталь», «Харцизький трубний завод». У 2022 році внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну були зруйновані «Азовсталь» та «Маріупольський металургійний комбінат», що значно прискорило падіння ВВП України.
 • Промислове виробництво ($16 млрд доларів інвестиційного потенціалу). Одна з найважливіших галузей, що включає проектування, виробництво й експлуатацію машин та інструментів. Важливі та найбільш розвинуті такі ланки виробництва, як важке, транспортне, сільськогосподарське машинобудування, верстатобудування, приладобудування, радіотехнічне та електротехнічне виробництво, обладнання для інших галузей промисловості, особливо хімічної та харчової.
 • Інноваційні технології ($11 млрд інвестиційного потенціалу). Українці були першими, хто створив єдину систему офіційних та державних документів в електронному вигляді під назвою «Дія», і продають свій концепт на світовій арені. Також, в Україні існує унікальний режим Дія City — це сприятливе економічне середовище всередині країни, в якому ІТ-бізнес зможе повністю реалізувати свій потенціал і бути конкурентоспроможним на міжнародній арені. Україна посідає 4 місце у світі за обсягом фінансових операцій за допомогою мобільних пристроїв та є четвертою у світі за кількістю користувачів криптовалюти. Українське IT є найбільш затребуваною сферою для міжнародних компаній у залученні працівників та співпраці з ними.
 • Природні ресурси ($5,6 млрд інвестиційного потенціалу). Україна багата на корисні копалини та мінеральні ресурси, такі як кам'яне вугілля, залізні та марганцеві руди, графіт, каолін, уранові, титанові, цирконієві руди, германій, нерудна металургійна сировина, сировина для виробництва будівельних матеріалів та інші.

Україна очікує припливу великих інвестицій по закінченню війни. При цьому, ми вбачаємо збільшення активності іноземних інвесторів уже сьогодні, оскільки інвестиції в Україну – це не лише можливості для інвестора, але й внесок у перемогу над агресором.

Читайте також