Схоже, усіх нас очікують кілька непростих років, пов’язаних з нинішньою складною економічною ситуацією. Тому найкраще рішення — підготувати свій портфель. На що ж слід звернути увагу?
Почати хочеться з акцій з бета-фактором нижче одиниці. Тобто з тих, що з нижчою ймовірністю втратять у ціні, коли загальний ринок падатиме. Такі акції найкраще працюють, коли ви не впевнені, наскільки тривалою та руйнівною буде потенційна економічна рецесія. Вони часто зустрічаються в секторах на кшталт комунальних послуг та основних споживчих товарів.
Інша можливість, на яку варто звернути увагу — казначейські цінні папери із захистом від інфляції (TIPS). Це державні облігації США, вартість яких зростає разом із інфляцією. Тобто вони, фактично, створені для захисту вашого портфеля. Якщо ви тримаєте TIPS до терміну погашення, то принаймні повернете свої початкові інвестиції.
Ще один варіант — облігації з плаваючою відсотковою ставкою. Вони пропонують вищу прибутковість, ніж TIPS (хоча й із вищим ризиком). Відсотки за облігаціями з плаваючою ставкою виплачуються з урахуванням певного завчасно визначеного показника. Наприклад, середньої міжбанківської відсоткової ставки. Цей інструмент — гарний спосіб застрахуватися від інфляції.
Альтернативні інвестиції здатні допомогти примножити кошти у довгостроковій перспективі. Вони як правило, менш прив’язані до рухів фондового ринку. П’ятирічна дорожня карта ідеально підходить для альтернативних інвестицій. У вас буде час увібрати їх стабільний потік доходу, а також отримати вигоду від потенційного зростання цін.
Хедж-фонди та нерухомість — одні з найпопулярніших альтернативних інвестицій. Проте вони все більше корелюють з ширшим ринком. Тому, якщо ви шукаєте диверсифікацію, спробуйте музичні роялті, вуглецеві кредити та судове фінансування.
Венчурний капітал зараз теж являє собою цікаву можливість. Сума венчурних інвестицій впала на 23% в другому кварталі цього року — венчурні фонди зменшують об'єми інвестицій, залишаючи більше капіталу для підтримки своїх портфоліо компаній. Відповідно, конкуренція за увагу стартапів стає меншою і у ангелів з’являється ще більше шансів знайти можливості інвестувати у хороші компанії. Згідно статистики CB Insights, в цьому кварталі частка інвестицій які припадають на ангелів зросла на 2% порівняно з попереднім роком, а медіана інвестицій зросла на 33%, тоді як для всіх інших груп інвесторів вона упала. Щоб ще більше спростити пошук ангельських інвестицій, варто долучитися до ангельського клубу, як наприклад ICLUB від TA Ventures.
Також не забувайте про сировинні товари — золото, срібло та енергоносії. Вони здатні служити хорошим хеджем інфляції, але попит та вартість можуть різко впасти під час рецесії. Аналогічним чином, сильний долар США історично погано позначається на цінах на сировинні товари. Але ж ми дивимося на найближчі п’ять років. Тому ця категорія може стати гарною інвестицією. Особливо враховуючи, недоінвестування у видобуток деяких видів сировини. Це, звичайно ж, вплине на пропозицію. Тому треба уважно вибирати — золото та срібло навряд виростуть у ціні порівняно з більш волатильними металами на кшталт нікелю, міді та кобальту. Проте вони надійніший спосіб захисту від інфляції.
Нестача нафти і газу також може зробити їх гарними інвестиціями. Звичайно, якщо ви не очікуєте, що перехід на відновлювальну енергетику почне набирати обертів.