Р
Як зараз розвиваються нові технології фінансування агробізнесу?

Як зараз розвиваються нові технології фінансування агробізнесу?

Інтерв'ю СЕО AgroGloryTime Дар'ї Новгородкіної про діяльність компанії та нові технології фінансування агробізнесу

Інтерв'ю СЕО AgroGloryTime Дар'ї Новгородкіної про діяльність компанії та нові технології фінансування агробізнесу.

– Розкажіть, будь ласка, про історію Вашого підприємства.
Ще в далекому 2001 році мій партнер Павло Дробишев, перебуваючи у відрядженні на Закарпатті, зіткнувся з вражаючим фактом — найбільший колишній радгосп-завод області перебував у цілковитій злидня. Знаючи Павла як серйозного бізнесмена, тодішнє керівництво області та трудовий колектив вмовили Павла купити тодішній радгосп-завод ім. Шевченка (зараз ВАТ АПГ «Закарпатський сад»). Підприємство було повністю зруйновано та розкрадено. Але залишався найважливіший актив — вічне право користування 2000 га земель на стратегічно та логістично ключовій ділянці — кордоні Румунії, Угорщини та України. Крім того, залишався величезний (понад кілометр) підвал, вирубаний у скелі — колись винне сховище місцевого короля та колекція винних бочок (бут) у цьому сховищі.
Тому підприємство було куплено. Тоді здавалося, що, маючи такі потужності для багаторічної витримки коньячних спиртів, саме побудова коньячного заводу дасть поштовх до розвитку всього підприємства.
У коньячний завод Павло вклав свої 10 мільйонів доларів та ще близько 150 млн доларів – іноземні інвестори. І перший новозбудований коньячний завод повного циклу (від вирощування винограду до роздрібного продажу) запрацював у 2003 році.
Були використані як традиційніші методи обробки коньячних спиртів та купажування, так і інноваційні, що істотно покращують якість, розроблені українською академією аграрних наук — витримка на дубі, іонізація, обробка холодом та теплом, фільтрація фосфоетилом целюлози. Смак був приголомшливий — неодноразово робили сліпі тести нашого коньяку на суперечку у ресторанах порівняно з Мартелем та Хеннесі.
Виявилося, що виробництво справжнього коньяку знаходиться на межі рентабельності, крім того, всі силові та бюрократичні органи щодня вишиковувалися в чергу до Павла з протягнутою рукою та погрозами закрити підприємство. Після того, як Північний Кіпр за хабар пробив у Кабміні постачання пшеничного спирту з барвниками на українські коньячні заводи – було два виходи – припиняти коньячний бізнес або лити фальсифікат, який був на порядок дешевший, а споживачеві важко пояснити чому коньяк аналогічної кількості зірок з аналогічним сертифікатом коштує вдвічі дорожче.
Ми ухвалили невигідне, але принципове рішення про зміну спеціалізації. І перейшли на овочі, які виявилися на порядок рентабельнішими та «спокійнішими». Бракувало лише ресурсу. Маючи досвід роботи з банками (на виробництво коньяку ми взяли та віддали 20 мільйонів доларів), ми зрозуміли, що це шлях самогубний і почали залучати прямі інвестиції за різними, вигаданими нами схемами. Рентабельність вкладень інвесторів доводили до 100% річних, у чому можна переконатись, адже всі вони сидять у нашому відкритому чаті в Телеграмі.
Але це вже не історія, а актуальність...

- Тепер трохи про Вас особисто.
Взагалі-то я музикант, піаніст та концертмейстер. Але освіта у мене менеджерська. Зіткнувшись у 2015-му з проектом AgroGloryTime, я зрозуміла, що за допомогою інвестицій та інновацій можна досягти небувалої для агросектору прибутковості, капіталізації з розрахунку на 1 га землі та врожайності. Що за останні роки у нас непогано вийшло.

- Можна докладніше про інвестиції та інновації?
Ще Генрі Форд говорив: «Фермер роками тягає воду в поїлку замість того, щоб провести трубу. Витримувати таку безгосподарність вдається лише завдяки винятковій рентабельності фермерської праці».
Так ось, у нас безгосподарності немає! Якщо ми вклали 200 тисяч гривень у гектар помідора, то ми отримаємо з нього 100 тонн органічного високоякісного та просто смачного плоду. Далі рахуйте самі. Але для цього потрібен цілодобовий догляд, погодинне зрошення, сучасні елітні сорти та добрива, контроль шкідників, бур'янів та хвороб та ще багато іншого. Вулканічний ґрунт та мінеральний склад ґрунтів наших країв дозволяє отримати чудовий смак без застосування шкідливої ​​хімії. Крім того, ми завозимо на грядки мул і перегній з буйволиною ферми по сусідству.
Добрива ми використовуємо хелатні, фульвові та гумінові - вони навіть людині корисні і продаються як біодобавки.
Без правильного підходу з гектара й десяти тонн врожаю не збереш.
Те саме стосується і теплиць. Перед початком будівництва ми побували в Нідерландах, Німеччині, Ізраїлі та вивчили всі сучасні тенденції. Дещо використовували у своїх конструкціях, дещо переробили, від чогось відмовилися.

– Наприклад?
Різноманітні технології контролю та збереження тепла, контроль вологості, кисню, вуглекислоти повітря ми взяли з різних розробок та доопрацювали на свій лад.
Гідропоніку та аеропоніку поки що відкинули — дорого, несмачно, великі ризики втрати врожаю, але будемо експериментувати.
По підсвітці кущів прямо зараз проводимо експеримент, докладніше можна побачити у нас у Телеграм каналі.
Є враження, що все це освітлення, принаймні для кущів (не розсади) огірків і помідорів - якась грандіозна афера. Але результати експерименту скоро всі побачать.
Не забуваймо і про теплоізоляцію ґрунту та авторську конфігурацію тепличного комплексу для енергоефективності. Дуже шкода, що у нас на ділянці немає термальних вод.

- Тепер давайте про інвестиції.
Девіз AgroGloryTime - завжди бути на крок попереду. Якщо пам'ятаєте, колись про зірку світового футболу кияни Олега Блохіна писали - він не робить нічого фантастичного, він робить те саме, що й усе, але знаходиться на один крок попереду. Ось і ми беремо приклад із Олега Володимировича.

Вже в 2020 році нами були напрацьовані власні схеми прямого фінансування, про які можна докладно дізнатися на нашому сайті https://sevlushfoods.com, і які дозволили виплачувати інвесторам до 100% річних і при цьому успішно розвивати підприємство.
Проте з приходом війни стало ясно, що потрібно шукати нові, сучасні шляхи.
І саме криптофінансування стало нашою новою стежкою. Тепер, щоб бути на крок попереду, потрібно було розробити механізм токенізації реального бізнесу, який дозволяв би нам залучити максимальну кількість грошей - величина нашої ділянки практично не обмежує інвестиції, при цьому токен має бути юридично забезпечений. Гарантовано зростати у ціні, гарантовано приносити прибуток інвестору.

- І як же цього вдалося досягти?
Пройдуся пунктами.
Юридичні гарантії – ми заявляємо у договорі публічної оферти на продаж токенів, 100 000 токенів можна гарантовано обміняти на акції нашого головного підприємства. Наша емісія токенів перевіряється та реєструється в Комісії з цінних паперів та бірж США. Навряд чи можна знайти найкраще юридичне рішення.
Забезпечення - наше головне підприємство завжди користується нашою ділянкою землі. Продати її неможливо, це не власність. Як писав Марк Твен - «Купуйте землю, її більше не виробляють».
Зростання токена. Частина з реалізованих проектів AGT капіталізують підприємство. Тобто, на залучені гроші будуються нові теплиці, грибниці тощо. Їхня рентабельність забезпечує зростання кожного токену як частини капіталу підприємства.
Прибутковість токена. Особливість нашої моделі в тому, що на кожен токен раз на квартал виплачуються дивіденди у стейблкойні, які можна вільно витрачати або міняти на фіатну (звичайну) валюту. Незалежно від того, як куплений токен, кожен долар вкладається і приносить прибуток. З фінансовим моделюванням та розрахунками ви можете ознайомитись на сайті компанії.
Навіть куплений за 3 долари токен приноситиме спочатку 10% річних, через пару років дійде і до 100% збільшившись у вартості в кілька разів. Треба розуміти, що фантастичного зростання все одно не буде, рентабельність потихеньку знижуватиметься через недостатню ємність ринку та інші фактори, що не враховуються в моделі. Але все одно прибутковість буде! Адже зараз, на пресейлі, ми продаємо токен у 100 разів дешевше!

- Тепер про насущне. Як вплинула війна на ваш бізнес?
Закарпаття - найбільш захищена область України. Ми далеко, через гори, ми не маємо військової, промислової чи нафтової інфраструктури. Залізниці далеко від нашої ділянки. Через тимчасову окупацію Херсона, зниження імпорту з Туреччини, а також сотень тисяч біженців в області - ціни на продукцію вищі за минулорічні у 6-8 разів. І хоча нам потрібен мир та перемога, а не подібні переваги - зараз є всі умови для старту. Після перемоги поряд з нами повністю відкритий європейський ринок, я повернулася з Гамбурга, уклавши ряд перспективних контрактів на нашу продукцію. Європейці оцінили нашу якість!

- Що б Ви побажали читачам наприкінці нашого інтерв'ю?
Той, хто хоче зберегти гроші від інфляції та змусити їх працювати, має їх вкласти у прозорий, особисто вивчений та рентабельний проект.
Той, хто хоче розвивати економіку України, не сильно ризикуючи, має вкладати у надійні українські проекти у безпечних геолокаціях.
Той, хто хоче забезпечення реальними необхідними цінностями, яких не вистачає, має вкладати у сільське господарство.
Той, хто хоче юридичних гарантій, має шукати проект, забезпечений твердою заставою.
Той, хто хоче проект світового рівня та популярності, із залученням міжнародного капіталу, високою рентабельністю та відсутністю безглуздих банківських обмежень має шукати серйозний криптопроект.
Думаю, далі не треба продовжувати? :)

Читайте також