До держбюджету України надійшли €1,5 млрд за інструментом Ukraine Facility

До держбюджету України надійшли €1,5 млрд за інструментом Ukraine Facility

Україна отримала другий транш у рамках перехідного фінансування у розмірі €1,5 млрд відповідно до інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що міжнародна підтримка є ключовою у забезпеченні макроекономічної стабільності та побудові фундаменту для подальшого економічного зростання. Він наголосив, що Європейський Союз є найбільшим донором бюджетної підтримки з лютого 2022 року – понад €31 млрд.

За словами Сергія Марченка, впровадження інструменту Ukraine Facility разом зі схваленням Єврокомісією Плану України допоможе своєчасно та в повному обсязі забезпечувати нагальні бюджетні потреби у соціальній сфері, а також реалізацію відновлення та реконструкції, тоді як імплементація структурних реформ сприятиме економічному розвитку та євроінтеграції України.

Перший транш перехідного фінансування у розмірі €4,5 млрд надійшов до держбюджету у березні цього року, а завдяки виконанню всіх п'яти реформ у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією, розвитку бізнес-середовища Україна залучила загалом €6 млрд, передбачених механізмом перехідного фінансування.

15 квітня Європейська Комісія схвалила План України в рамках Ukraine Facility, який включає конкретний перелік структурних реформ та заходів, які сприятимуть сталому розвитку економіки України, зеленому переходу, цифровій трансформації та європейській інтеграції. Рішення потребує остаточного затвердження Радою ЄС.

Виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс минулого тижня зазначав, що €1,9 млрд може бути виділено вже у травні.

Ukraine Facility – це інструмент, який передбачає можливість отримання Україною у 2024 – 2027 роках фінансової та технічної допомоги ЄС на загальну суму €50 млрд.

Читайте також