Латвія оголосила про інвестиції 20 млн євро за ініціативою Drone Capability Initiative

Латвія оголосила про інвестиції 20 млн євро за ініціативою Drone Capability Initiative

За ініціативою Drone Capability Initiative Латвія протягом цього року планує інвестувати в "армію безпілотників" для України 20 млн євро. Таку ж суму спрямують на забезпечення дронами власних ...

Про коаліцію безпілотників розповів міністр оборони Латвії Андріс Спрудс, пише видання LSM.lv. За їх інформацією, до виробництва дронів залучатимуть місцеві латвійські компанії. Таким чином розвиваючи відповідні потужності у країні.

"Бачачи важливість безпілотників у війні та керуючись досвідом України, ми можемо оголосити про запуск Drone Capability Initiative цього року. Ми можемо метафорично говорити про створення армії безпілотників", - сказав Спрудс.

Він додав, що виділені 20 млн євро направлять на створення інфраструктури для безпілотників і на їх безпосередню закупівлю, у тому числі й у латвійських компаній. Виділена сума на другий пункт становить не менше 10 млн євро. Відомо, що наразі випробування безпілотників пройшли сім компаній. З ними й ведуться переговори про закупівлю дронів уже в червні.

Повномасштабну війну Росії проти України вже давно назвали "війною дронів". БПЛА активно використовують як українська, так і російська армії. Тому союзники вирішили створити коаліцію, у рамках якої закрити потреби ЗСУ у дронах.

До неї долучились 14 країн – Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Чехія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Німеччина та Швеція. До них можуть приєднатися й інші країни. Вони вже зібрали 500 млн євро на дрони для України.

Читайте також