USF та Western NIS Enterprise Fund запускають грантову програму для технологічних стартапів

USF та Western NIS Enterprise Fund запускають грантову програму для технологічних стартапів

Український фонд стартапів разом з Western NIS Enterprise Fund запускають Грантову програму для підтримки українських технологічних компаній на суму $2,5 млн

Український фонд стартапів (УФС) і Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) раді оголосити про початок Грантової програми підтримки українських технологічних компаній. Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів. У рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйони доларів США на підтримку перспективних українських компаній на стадіях pre-seed та seed.

За останні роки Україна закріпилася на міжнародній арені як країна з колосальним інноваційним потенціалом. Навіть в умовах війни Україна посіла 55 місце в рейтингу Глобального інноваційного індексу в 2023 році, що на 3 позиції вище минулорічного результату.

УФС з WNISEF прагнуть, щоб кількість успішних українських стартапів постійно зростала, здобуваючи міжнародне визнання, тому спільно запустили Грантову програму. Український фонд стартапів візьме на себе відповідальність за керування та впровадження ініціативи, в той час, як Western NIS Enterprise Fund виступатиме фінансовим партнером, забезпечуючи необхідними ресурсами для успішної реалізації проєкту.

Програма надасть можливість отримати грант до 25 000 доларів США для проєктів на стадії Pre-seed та до 50 000 доларів США — на стадії Seed. Свого часу схожою можливістю скористалися такі стартапи як Esper Bionics, Upswot, Finmap, Zeely, Mate Academy, Harmix, а сьогодні ці компанії відомі у всьому світі.

Орієнтовно планується профінансувати 74 команди, з яких:

  • на стадії pre-seed з загальною сумою до 25 000 доларів США - 48;
  • на стадії seed з загальною сумою до 50 000 доларів США - 26.

Термін реалізації програми: до 31 грудня 2025 року.

До участі в Грантовій програмі допускаються заявники, що сумарно відповідають наступним критеріям:

  • Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.
  • Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.
  • Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.
  • Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об'єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.

 

До участі не допускаються:

  • Проєкти, які були профінансовані в рамках Грантових програм BRAVE1 та ініціативи “Seeds of Bravery” від Європейської інноваційної ради.
  • Заявники, які виготовляють/створюють обладнання, матеріали, продукцію, товари та/або інші вироби військового призначення.

Повний перелік вимог та процедура подачі заявок доступні за посиланням.

Подача заявок здійснюється на постійній основі.

“У період стрімкого технологічного прогресу компанії, які працюють у сферах AR/VR, blockchain, медицині, енергетиці, фінтех, штучного інтелекту, електронного уряду, legaltech та біотехнологій, відіграють важливу роль в стимулюванні економічного зростання та посилення міжнародного іміджу України. Саме тому під час роботи над новою грантовою програмою з WNISEF, ми вирішили спрямувати підтримку на обширний спектр індустрій. Ініціатива була розроблена з особливим акцентом на компанії на ранніх стадіях розвитку. Маючи досвід реалізації подібної програми УФС, запущеної в 2019 році, ми переконані, що стратегічні інвестиції в проєкти на початкових етапах не лише підштовхнуть українців до створення нових інноваційних продуктів і послуг, але й забезпечать готові технологічні компанії можливістю ефективно конкурувати на міжнародних ринках”, — коментує Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів.

“Українська технологічна спільнота, не дивлячись на руйнівні тенденції у 2023 році, проявила вражаючу стійкість, зокрема у зростанні ІТ-експорту. Це свідчить про сильний інноваційний потенціал сектору та його орієнтацію на майбутнє. З урахуванням розвитку технологій, таких як штучний інтелект, доповнена реальність та квантові обчислення, ми вважаємо, що українські стартапи можуть визначити та використовувати нові можливості, здобуваючи лідерські позиції у цих перспективних сферах. Український фонд стартапів є нашим довгостроковим партнером, і ми раді продовжувати об'єднувати зусилля заради економічного зростання України”, — зазначила Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

Український фонд стартапів спільно з Western NIS Enterprise Fund об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку та розвиток стартап-екосистеми в Україні через Грантову програму підтримки проєктів. Ця програма надає фінансову підтримку та ресурси для українських технологічних компаній з проєктами на ранніх стадіях для стимулювання їхнього росту та розвитку. УФС є відповідальним за керування та впровадження даної грантової програми, а Western NIS Enterprise Fund виступає фінансовим партнером, сприяючи успішній реалізації програми.

Читайте також