Опитування власників і CEO бізнесу серед 562 респондентів показало, що однією з проблем функціонування бізнес в Україні в умовах війни – є дефіцит капіталу та фінансування бізнесу, на цю перепону, як одну з головних вказують 31,6% респондентів.
Іншими суттєвими проблемами бізнесу в Україні сьогодні є: непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку, відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку, непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу та відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників.
Звісно український бізнес суттєво постраждав через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, фінансові збитки оцінюються від $10 тыс. до $10-ків мільйонів, лише 11,5% компаній не відчули втрат для свого бізнесу через війну.
Критичною є стійкість бізнесу в Україні, про що говорить є той, факт, що 87% підприємців не мають фінансових резервів або ї кількість вистачить лише до 3 місяців діяльності.
Потреба у додаткових фінансових ресурсах для реалізації бізнес-стратегії розвитку протягом 3 років в середньому становить близько $1 млн на компанію.
Обсяги потреб бізнесу у додатковому фінансуванні в секторальному розрізі демонструє наступний слайд.
Близько 32% компаній в 2024 році взагалі не планують освоювати інвестиції, а 10% планують інвестувати в нові для себе сфери діяльності.
81% респондентів не уявляє на вірить в можливості залучення іноземних інвестицій в бізнес в цей час.
Залучення інвестицій в бізнес в Україні через сервіси InVenture
Найважливішою задачею економічного блоку влади в контексті стимулювання інвестицій є покращення доступу до кредитних ресурсів та їх здешевлення, про це говорять 44% респондентів.