ЄБРР надає гарантію на €25 млн Кредобанку для збільшення обсягів фінансування на €100 млн

ЄБРР надає гарантію на €25 млн Кредобанку для збільшення обсягів фінансування на €100 млн

ЄБРР надає гарантію €25 млн за часткової підтримки Європейського Союзу, яка дозволить Кредобанку збільшити обсяги фінансування на €100 млн. Отримати нове фінансування зможуть компанії ...

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримує продовольчу безпеку та інші критично важливі галузі в Україні під час війни, укладаючи нову угоду про розподіл ризику з Кредобанком, який є дочірнім банком PKO Bank Polski, а також відкриваючи ліміт у рамках Програми сприяння торгівлі, який дозволить українському банку розширити пропозицію таких продуктів, як гарантії та авансові платежі.

Згідно з угодою про розподіл ризику, яку дві установи з досвідом попередньої співпраці підписали сьогодні у Лондоні, ЄБРР надає нефінансований інструмент розподілу ризиків обсягом €25 млн, який покриває 50% кредитного ризику за новим фінансуванням Кредобанку на загальну суму €100 млн, але не більше 50% портфеля. Гарантія ЄБРР надається двома рівними траншами.

Цей інструмент розподілу ризику допоможе Кредобанку в забезпеченні доступу до фінансування для українських компаній, які працюють у таких критично важливих галузях, як первинне сільське господарство і сільськогосподарські послуги, харчова промисловість, транспорт і логістика, роздрібна торгівля і фармацевтика. Він також допоможе у забезпеченні продовольчої безпеки і джерел засобів для існування в Україні, ключові сектори економіки якої зазнали суттєвого негативного впливу внаслідок російського вторгнення у лютому минулого року.

Крім цього, €15 млн із загального портфеля €100 млн, який покриває гарантія, будуть доступними для фінансування довгострокових інвестицій мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) у технології та обладнання, які відповідають стандартам ЄС, у тому числі інвестицій у сталі та «зелені» технології у рамках Програми конкурентоспроможності МСП у країнах Східного партнерства ЄС (EaP SMEC).

Участь у програмі ЄБРР- EaP SMEC також дозволить Кредобанку та його клієнтам отримувати експертну допомогу у формі тренінгів і консультаційної підтримки. Позичальники, які відповідатимуть вимогам, також отримають грантову підтримку у формі інвестиційних стимулів після завершення їхніх інвестиційних проєктів.

«Ми раді продовженню нашої активної співпраці з Кредобанком. Стійкість та адаптивність українських підприємців, зокрема у сільськогосподарському та продовольчому секторі, є дійсно вражаючою в умовах невизначеності та руйнувань, завданих війною. Нова угода про розподіл ризиків дозволить Кредобанку скоротити дефіцит фінансування, а безперервний доступ до фінансування допоможе компаніям усунути «вузькі місця» у торгівлі харчовою та сільськогосподарською продукцією», - сказав Керуючий директор ЄБРР у секторі фінансових установ Франсіс Маліж.

«Через російську агресію цієї весни не вдалося засіяти чверть сільськогосподарських земель в Україні. Український бізнес працює у надзвичайних умовах і потребує кредитів для того, щоб продовжувати діяльність. Кредобанк як частина великої фінансової групи PKO Bank Polski вже допомагає українським компаніям продовжувати працювати в умовах війни. Нова програма розподілу ризиків з ЄБРР відкриє нові можливості для збільшення обсягів кредитування і підтримки критично важливих галузей», - сказав голова правління Кредобанку Єжи Яцек Шугаєв.

«Допомога з боку таких міжнародних організацій, як ЄБРР є неоціненною, оскільки вони мають відповідний мандат і кошти. Згідно з розрахунками PKO Bank Polski, Світового банку та Уряду України, Україні може знадобитися до $750 млрд до 2032 року. Враховуючи це, ця і всі подальші угоди щодо фінансової підтримки для української економіки є надзвичайно важливими», - сказав заступник голови правління PKO Bank Polski Анджей Копирський.

Гарантія ЄБРР підтримується 50% гарантією покриття першої втрати, яка фінансується донорами у рамках пакету стійкості. Укладення цієї нової угоди збільшує до €468 млн загальний обсяг фінансування, підтриманого подібними гарантіями з початку війни.

ЄБРР також відкриває ліміт €25 млн за своєю Програмою сприяння торгівлі (TFP). Участь у цій програмі дозволить Кредобанку збільшити підтримку українських експортерів та імпортерів. Вона є важливим фінансовим інструментом, який допоможе Кредобанку розширити свій досвід у сфері торговельного фінансування та задовольнити зростаючий попит українського бізнесу на продукти, пов’язані з підтримкою міжнародної торгівлі.

Посилення продовольчої безпеки в Україні стало одним з п’яти стратегічних пріоритетів діяльності ЄБРР під час війни. Банк також підтримує торгівлю, енергетичну безпеку, критично важливу інфраструктуру і фармацевтичну галузь і пообіцяв інвестувати в Україні €3 млрд протягом 2022-2023 років.

ЄБРР рішуче засудив російське вторгнення і пообіцяв стояти разом з Україною. На початку квітня 2022 р. Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення на невизначений час доступу Росії та Білорусі до фінансування і технічної допомоги ЄБРР. Банк також закрив свої офіси у цих двох країнах.

На додаток до пакету стійкості для України та сусідніх країн, які зазнали впливу війни, ЄБРР пообіцяв допомогти у фінансуванні відновлення України, коли це дозволять умови.

Кредобанк є одним з провідних банків на заході України та посідає 14-е місце за розміром активів ($1,1 млрд). Кредобанк повністю належить PKO Bank Polski SA – найбільшому системно важливому банку в Польщі, акції якого знаходяться у лістингу Варшавської фондової біржі.

Читайте також

MIGA та ЄБРР надасть Укргазбанку, Укрексімбанку та Ощадбанку до $10 млн гарантій

MIGA та ЄБРР надасть Укргазбанку, Укрексімбанку та Ощадбанку до $10 млн гарантій

07.03.23
635
ЄБРР та Іспанія надає гарантії на суму 100 млн євро для продовольчої безпеки та муніципального сектору України

ЄБРР та Іспанія надає гарантії на суму 100 млн євро для продовольчої безпеки та муніципального сектору України

14.04.23
635
ЄБРР профінансував на 10,6 млн євро Хмельницьке транспортне підприємство "Електротранс" для придбання тролейбусів

ЄБРР профінансував на 10,6 млн євро Хмельницьке транспортне підприємство "Електротранс" для придбання тролейбусів

21.04.23
635