Арсен Аваков інвестує у вирощування горіху і має великий фундуковий сад в Україні

Арсен Аваков інвестує у вирощування горіху і має великий фундуковий сад в Україні

Арсен Аваков, колишній міністр внутрішніх справ офіційно став власником компанії ТОВ "Карпатські золоті горішки"

Родині Авакових через фонд АТ «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИ­ФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД „ФОРСАЙТ ІНВЕСТ“» належить один з найбільших садів фундука площею 900 га (ТОВ "Карпатські золоті горішки"), що розташований у Закарпатській області, ближче до європейських ринків.

Арсен Аваков, його дружина Інна Авакова та бізнес-партнер Ігор Котвіцький офіційно стали власниками ТОВ "Карпатські золоті горішки" у 2023 році, хоча компанію й раніше пов'язували з аваківською групою "Інвестор".

Фундук, або ліщиновий горіх, – один з найпопулярніших горіхів серед українських садівників.

Ідея вирощувати горіхи стала популярною серед бізнесменів в Україні (не лише аграрних) ще років 15 тому. Драйвером інтересу стали високі ціни на горіхи, які в той час в Україні майже всі були імпортними.

Для порівняння, на збір 10 га ягідних культур потрібно 50-60 людей, на яблука чи груші – 20-30 людей. Механізований збір неможливий. У випадку з фундуком, один комбайн закриває до 30 га. Це стало особливо важливо через брак кваліфікованих чоловіків після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Сьогодні 1 тона фундука зараз коштує $2500. В середньому, 1 га саду приносить 3 т врожаю. Якщо відняти від цього $1500 витрат, то можна вийти на $6000 заробітку з 1 га на рік, або на $5,4 млн з 900 га.

Арсен Аваков та його дружина володіють багатьма бізнес активами в різних секторах економіки України, серед яких компанії: ТОВ "ЗАТИШНА ДУБРАВА", АТ "ФОРСАЙТ ІНВЕСТ", ТОВ "ГРАНД-ТЕР", ТОВ "САНВЕЙ СТ", ТОВ "ПОРА БЕЗПЕКА", ТОВ "ГОТЕЛЬ ГОЛОСІЇВСЬКИЙ", ПП "МІНІСТРІ ПЛЮС", АТ "ВЕРОНА", ТОВ "БІЗНЕС-БІЛД", ТОВ "ЕКОПРОМ-СЕРВІС", ТОВ"АЕСУ", ПРАТ "ІНВЕСТОР", ТОВ "ПІДСТЕПНЕ СОНЦЕ", ТОВ "ТРАСТОВА КОМПАНІЯ АВАКОВА", ТОВ «ТРИХАТИ-ЕЛІОС», ТОВ «АҐРОФЕРТ» тощо.

Читайте також