Чеський збройовий холдинг CSG має намір створити 2-3 СП з Укроборонпромом

Чеський збройовий холдинг CSG має намір створити 2-3 СП з Укроборонпромом

Czechoslovak Group має намір вкласти сотні мільйонів євро у виробництво боєприпасів в Україні

Власник чеської збройової компанії CSG (Czechoslovak Group) Міхал Стрнада заявив, що має намір вкласти сотні мільйонів євро у виробництво боєприпасів в Україні.

За його словами, CSG зараз веде переговори з державним холдингом Українська оборонна промисловість щодо створення спільного підприємства та шукає майданчики для виробництва артилерійських та танкових снарядів, а також важкої техніки.

Міхал Стрнада зазначив: "Ми обговорюємо два-три проєкти. Угода, ймовірно, буде укладена цього року, але потім ще потрібно два-три роки [для початку виробництва]. Якщо у нас буде угода, ми передамо технологію для різних калібрів та різного обладнання".

Czechoslovak Group стала важливим постачальником для України з початку повномасштабного російського вторгнення. Холдинг збільшив виробництво боєприпасів великого калібру на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії, але можливості для подальшого нарощування обсягів там обмежені. Також Czechoslovak Group ремонтує українські танки Т-72.

Czechoslovak Group заснована підприємцем Ярославом Стрнадом, який у 1990-х торгував металобрухтом. Раніше компанія мала назву Excalibur group. У 2018 році Ярослав Стрнад передав керівництво CGS синові Міхалу. 2022 року доходи компанії на тлі російсько-української війни становили $1,1 млрд.

Читайте також