Контроль за інвестиціями став складовою широких ініціатив Білого дому щодо обмеження потенціалу Китаю у розробці технологій наступного покоління, зокрема у військовій сфері.
Президент США Джо Байден на початку наступного тижня має намір підписати указ про перевірку та обмеження вихідних інвестицій США у "чутливі технології" Китаю. Про це у п'ятницю, 4 серпня, повідомив Reuters.
"Мета указу, який має підписати Байден, зробити так, щоб американський капітал та досвід у майбутньому не прискорювали розвиток технологій, які підтримають військову модернізацію Китаю та загрожують національній безпеці США", - зазначають журналісти.
Падіння інвестицій у Китай: чому іноземні компанії знижують свою залежність від азіатського гіганта?
Указ Байдена буде націлений на американські приватні інвестиції, венчурний капітал та інвестиції у спільні підприємства у Китаї у галузі напівпровідників, квантових обчислень та штучного інтелекту.
Деякі транзакції будуть повністю заборонені.
"У нас є заборона на експорт технологій. У нас є обмеження на вхідні інвестиції. Це допоможе закрити цю прогалину у фінансуванні та дозволить уряду побачити ці потоки капіталу", - сказав колишній чиновник Міністерства торгівлі США Корделл Халл.
Представник посольства КНР у Вашингтоні Лю Пен'юй прокоментував інформацію про підготовку адміністрацією США заходів щодо обмеження американських інвестицій у технологічний сектор Китаю.
Він заявив, що це суперечить ринковим принципам і шкодить інтересам усього світу, оскільки американці роблять дії, спрямовані на розрив виробничих та логістичних ланцюжків.
"США звичним чином політизують питання, що стосуються технологій і торгівлі, і використовують їх як інструмент і зброю в ім'я національної безпеки", - заявив Лю Пеньюй.