Інвестиції турецької Baykar у виробництво дронів в Україні становитимуть близько $100 млн

Інвестиції турецької Baykar у виробництво дронів в Україні становитимуть близько $100 млн

В Україні Baykar планує організувати промислове виробництво дронів Bayraktar та Akinci

Турецька компанія Baykar отримала від влади ліцензійні дозволи на виробництво Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні. Про це заявив гендиректор Baykar Халюк Байрактар, повідомляє Yeni Akit.

У компанії розраховують розпочати виробництво дронів Bayraktar та Akinci в Україні у 2025 році. Загальний обсяг запланованих інвестицій у підприємство становить $95,5 млн.

У 2019 року Baykar заснувала в Україні ТОВ «Авіа Венчурс» з метою відкриття двох заводів в Україні. Очікується, що саме ТОВ «Авіа Венчурс» від імені компанії Baykar займатиметься будівництвом заводу, де будуть вироблятися дрони. Це одна з перших і поки що єдиних компаній у країні, які мають у своїй структурі іноземного засновника та ліцензію на оборонні системи.

«Основна частина підготовчих робіт вже виконується, і очікується, що завод буде електрифікований у липні 2023 року», - наголосив Байрактар.

За даними видання, стимулом до реалізації проекту стало підписання у лютому 2022 року рамкової угоди між урядами України та Туреччини щодо співробітництва в аерокосмічній галузі.

Минулого року турецька Baykar обрала ділянку під будівництво заводу Bayraktar в Україні.

Читайте також