Новий MilitaryTech акселератор D3 за участі ex-CEO Google Еріка Шмідта запущений в Україні

Новий MilitaryTech акселератор D3 за участі ex-CEO Google Еріка Шмідта запущений в Україні

Останні місяці в Україні активно анонсуються ініціативи щодо запуску нових акселераторів та фондів з фокусом на MilitaryTech, одним з них є MilitaryTech акселератор D3 (Dare to Defend Democracy)

Акселератор для оборонних стартапів Dare to Defend Democracy (D3) будє орієнтований на команди і проекти на ранніх стадіях із фокусом на Україну.

Початковий обсяг фонду складав $10 млн, а зараз вже перевищив $30 млн. Одним з інвесторів фонду є Ерік Шмідт — колишній генеральний директор компанії Google.

Мета проекту - допомогти Україні виграти війну через технології та перетвори ці рішення на глобальні історії успіху.

​Для команд пропонується спеціальна 3-місячна програма та інвестиції фонду. Акселератор базується в Україні - ключовому місці визначення майбутнього оборонних технологій.

Акселератор D3 буде інвестувати у наступні напрями:

 • Miltech
 • Дрони, зв’язок та навігація, ППО, РЕБ/РЕР, точність боєприпасів
 • Cyber
 • Захист інфраструктури, пошук вразливостей
 • AI
 • Розвідка, симуляції, дезінформація та пропаганда, цифровізація армій

Участь у програмі акселератора дає наступне:

 • Стартове фінансування $125 тисяч, можливість додаткового фінансування після програми
 • Менторство від глобально визнаних експертів у технологіях та оборонному бізнесі
 • Прискорення співпраці з силами безпеки та оборони (допуск до експлуатації, процес взаємодії з релевантними контактами)
 • Доступ до глобальної спільноти оборонних лідерів, керівників, службовців, стартапів та інвесторів
 • Підтримка у пошуку інвестицій та каналів продажів, організації та оформлення глобального бізнесу

Курувати діяльність акселератора буде Евелін Бучацький, яка за інформацією з відкритих джерел жила в США і Бразилії, але має українське походження. В її послужному списку Eastlabs, TA Ventures і TechStars. В її Linkedin вже вказано нову позицію в D3, яку вона схоже поєднуватиме із позицією віцепрезидента спеціальних проектів в AirSlate. 

Представники акселератору обіцяють, що будуть працювати у тісній кооперації зі Збройними силами України.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року Шмідт відвідував Україну та мав зустріч з міністром оборони Олексієм Резніковим та головою ОП Андрієм Єрмаком. Сам Ерік Шмідт раніше співпрацював з Міністерством оборони США у питаннях інновацій і є консультантом уряду США з питань штучного інтелекту зараз. Згідно з SCMP, у вересні 2022 після 36-годинного візиту в Україну, Шмідт заявив, що сектор цивільних технологій має вирішальне значення для оборони Києва. Також в лютому 2023 року Шмідт розповів Wired про свою портфельну компанію Ishtari, яка розробляє AI-рішення військового призначення.

Читайте також