Підрядник Великого будівництва турецька Onur Group планує інвестувати $500 млн в Україну

Підрядник Великого будівництва турецька Onur Group планує інвестувати $500 млн в Україну

Компанія з 2021 року вже вклала понад $350 млн у дев'ять бізнес-напрямків в Україні

Генеральний менеджер Onur Group в Україні, Емре Караахметоглу, повідомив, що окрім дорожнього будівництва та інжинірингу, бізнес-інтереси турецької групи в Україні зараз зосереджені ще на семи напрямках: видобуток корисних копалин, енергетика, промисловість, готельно-ресторанний бізнес та нерухомість, аграрна та деревообробна галузь.

За його словами, Onur Group інвестувала близько $28 млн у придбання спецдозволів на видобуток корисних копалин. Наразі група контролює вісім українських родовищ.

Генеральний менеджер Onur Group пояснив: «Видобуток корисних копалин – слабо розвинений в Україні, а разом із партнерами у нас є в цьому досвід». До 2030 року Onur має намір вкласти в цей напрямок близько $225 млн, у тому числі у видобуток графіту та каоліну.

Ще близько $260 млн турецька група має намір вкласти в українську зелену енергетику, зокрема у вітрові електростанції на Львівщині та Закарпатті загальною потужністю 200 МВт. До вересня 2023 року інвестиції Onur у цей напрямок склали близько $290, а саме у сонячну електростанцію потужністю 150 МВт у Хмельницькій області.

У деревообробну промисловість група інвестує $2 млн, а $30 млн до 2025 року Onur направить у будівництво свого першого готелю в Україні.

Читайте також