Україна потребує інвесторів для 200 проєктів з утилізації сміття на суму 4 млрд євро

Україна потребує інвесторів для 200 проєктів з утилізації сміття на суму 4 млрд євро

В Україні визначено низку першочергових проєктів в Київській, Івано-Франківській, Полтавській та Одеській областях

У межах реформи управління відходами Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів визначило понад 200 сміттєпереробних проєктів. На їх реалізацію, за підрахунками відомства, потрібно 4 млрд євро. Про це глава Міндовкілля Руслан Стрілець.

"Ми проаналізували проблематику кожного регіону, вивчили обсяги утворення відходів та їх склад, а ще досвід європейських країн. У результаті сформували план розміщення нових заводів з оброблення відходів в Україні", – зазначив він.

 

План передбачає кілька першочергових проєктів, серед яких:

  • Київська область. Проєкт передбачає будівництво двох нових сміттєпереробних заводів, які сукупно перероблятимуть 470 000 тонн відходів на рік. Покриття послугою становить 1,5 млн мешканців у трьох громадах: Бориспільській, Фастівській та Броварській. Вартість проєкту – 135 млн євро, вже є інвестор;
  • Івано-Франківська область. У планах – п'ять заводів, перероблювання понад 450 000 тонн на рік, вирішення проблем з відходами щонайменше 1,4 млн осіб. Орієнтовна вартість проєкту – понад 155 млн євро. Розпочато перемовини з потенційним інвестором;
  • Полтавська область. Робота над створенням чотирьох заводів потужністю до 500 000 тонн щорічно. Переробленням має бути охоплено всю область або мінімум 1,4 млн осіб. Вартість будівництва становить 135 млн євро, тривають перемовини з потенційним інвестором;
  • Одеська область. Йдеться про сім заводів, які вирішать проблеми із відходами щонайменше 2,3 млн українців. Заводи планують збудувати в Одеському, Білгород-Дністровському, Березівському, Подільському, Болградському та Ізмаїльському районах.

На черзі — проєкти на Закарпатті, у Сумській та Харківській областях.

Продаж бізнесу з утилізації небезпечних відходів з ліцензією та технологічним обладнанням

"Упевнений: реалізація двох-трьох пілотних проєктів з будівництва сміттєпереробної інфраструктури – і нам вже не треба буде шукати інвесторів, вони самі висловлюватимуть зацікавленість працювати в Україні. На законодавчому рівні ми вже маємо для цього всі умови", – резюмував міністр.

  • За рік в Україні утворюється понад 10 млн тонн відходів. Завдання Мінприроди — зробити так, щоб захоронення сміття стало невигідним, а перероблення, навпаки, приносило заробіток та інвестиції, заявляла заступниця міністра Вікторія Киреєва. Тому влада нині розробляє законопроєкт про податок на захоронення відходів.
  • Також у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про відходи тари та пакування.

Читайте також