USAID, Grain Alliance, Кернел та Нібулон інвестують $44 млн в експортну логістику

USAID, Grain Alliance, Кернел та Нібулон інвестують $44 млн в експортну логістику

Інвестиції дозволять збільшити потужність транспортування зерна приблизно на 3,35 млн тонн на рік

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про партнерство з трьома новими компаніями (Grain Alliance, Кернел та Нібулон), щоб допомогти Україні подолати термінові та довгострокові проблеми експортної логістики, спричинені повномасштабною війною росії проти України.

Зазначається, що спільні інвестиції становлять $8 млн через Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) та понад $36 млн надійдуть від зазначених партнерів із приватного сектору.

Інвестиції покликані збільшити операції з експорту зерна на трьох терміналах: Ізмаїл та Рені, розташовані на Дунаї в Україні, та Чирна над Тисоу у Словаччині.

Інвестиції Кернел і Нібулон покриватимуть низку потреб від проєктування та реконструкції причалів у порту Рені до розширення операційних можливостей порту Ізмаїл.

«Grain Alliance», у свою чергу, планує придбати перевантажувальний склад у Словаччині, який включатиме будівництво силосів та закупівлю транспортного обладнання, зокрема, вантажівок та залізничних вагонів.

USAID має намір закупити обладнання для навантаження зерна, споруд для тимчасового зберігання та відновлених локомотивів для використання в Україні.

Як зазначається в прес-релізі USAID, партнерство агентства з компаніями Grain Alliance, Кернел та Нібулон, дві з яких українські та кожна з яких має тісні зв'язки з місцевою аграрною економікою, допоможе підтримати Україну та її народ, який продовжує захищати себе від несправедливого та непровокованого нападу з боку росії.

Завдяки ініціативі AGRI-Україна USAID зробила початковий внесок у розмірі $100 млн, а завдяки цим новим партнерствам залучило понад $70 млн у вигляді інвестицій приватного сектору. USAID прагне залучити ще $80 млн, у тому числі інших донорів, приватний сектор та фонди із загальною цільовою інвестицією в $250 млн.

Читайте також