В Україні запустили новий венчурний фонд SMG Capital обсягом $10 млн

В Україні запустили новий венчурний фонд SMG Capital обсягом $10 млн

2024 року в Україні запустили венчурний фонд SMG Capital обсягом $10 млн з фокусом інвестицій у компанії з українськими засновниками, орієнтованими на ринок США

SMG Capital зібрано майже на 50% із власних коштів та коштів партнерів. Він створений на базі трьох венчурних фондів із США, Європи та України, зазначив Олександр Шинкарьов, керуючий партнер фонду.

Венчурний фонд SMG Capital планує інвестувати у компанії з українськими засновниками, орієнтованими на ринок США. Загалом планується проінвестувати у 100 tech-стартапів на ранніх стадіях.

SMG Capital також запускає тримісячну програму для українських стартап-ентузіастів. За словами керуючого партнера Олександра Шинкарьова, її мета – забезпечити учасників необхідними знаннями, навичками та ресурсами для успішного запуску власних стартапів, приєднання до існуючих проектів чи формування команд для майбутніх стартапів.

SMG Builder пропонує такі можливості для стартапів: інвестиція в розмірі $25 000, можливість стати співзасновником стартапу, шанс знайти команду для запуску стартапу, рекомендація для завершення стажування в міжнародній компанії.

Майбутні партнери білдера можуть стати співзасновниками стартапів, наставниками або консультантами для виходу на ринок США.

Фонд SMG Capital юридично було створено ще 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення його діяльність було припинено, фактично він розпочав роботу лише 2024 року.

Читайте також