ЄБРР надає українському агрохолдингу «Астарта» фінансування на $30 млн

ЄБРР надає українському агрохолдингу «Астарта» фінансування на $30 млн

Фінансування включає 21 млн доларів США від ЄБРР та 9 млн доларів США від Фонду чистих технологій (CTF)

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає фінансовий пакет у розмірі 30 млн доларів США одному з провідних агрохолдингів України «Астарта», щоб допомогти йому подолати несприятливі умови, викликані війною Росії проти України, і забезпечити більш стійку діяльність.

Пакет складається з кредиту у 21 млн доларів США від ЄБРР та 9 млн доларів США від Фонду чистих технологій (CTF), що направлені на сталий розвиток.

ЄБРР, який значно прискорив кредитування України після російського вторгнення в лютому 2022 року, зобов’язався інвестувати в країну 3 млрд євро в 2022-23 роках. Продовольча безпека є однією з п’яти пріоритетних інвестиційних сфер поряд з енергетичною безпекою, життєво необхідною інфраструктурою, фінансуванням торгівлі та підтримкою приватного сектору.

Астарта планує використати фінансування для модернізації та підвищення енергоефективності на існуючих виробничих потужностях, запровадження кліматично розумних сільськогосподарських практик для підвищення стійкості бізнесу, зниження виробничих та енергетичних витрат при одночасному підвищенні продуктивності та операційної ефективності, а також забезпечення достатнього фінансування оборотного капіталу для підтримки своєї діяльності на довоєнному рівні.

Фінансування плану капіталовкладень холдингу допоможе Астарті продовжити розвиток сільського господарства, переробки сої та виробництва цукру в умовах нестабільності, пов’язаної з війною. Підтримка ліквідності, надана завдяки цієї позики, допоможе підтримувати операції та підтримувати обсяги виробництва та експорту, необхідні для продовольчої безпеки, одночасно підтримуючи майже 7000 працівників у всій Астарті разом із працівниками партнерів по ланцюгу постачання.

Це перша трансакція в Україні, підтримана Програмою ЄБРР високого впливу на клімат для корпоративного сектору, що фінансується Фондом чистих технологій. Позика характеризується інноваційною структурою змішаного фінансування, за якої ціна пов’язана з досягненням цілей щодо зміни клімату.

«Астарта» — великий вертикально-інтегрований сільськогосподарський холдинг, заснований у 1993 році, який управляє близько 220 000 га орендованих орних земель, п’ятьма цукровими заводами, фабрикою з переробки сої, біогазовою установкою та молочними фермами. З 2006 року котирується на Варшавській фондовій біржі, а з 2008 року є клієнтом ЄБРР.

Підтримку технічної співпраці для юридичної перевірки надає Фонд технічної співпраці Японії та ЄБРР.

Читайте також