ЄІБ підготував програму відновлення багатоповерхівок в Україні з бюджетом у €230 млн

ЄІБ підготував програму відновлення багатоповерхівок в Україні з бюджетом у €230 млн

Європейський інвестиційний банк розробив програму енергоефективного відновлення зруйнованих війною багатоквартирних будинків

Старший радник з інвестицій ЄІБ Оксана Реміга розповіла, що програму енергоефективного відновлених зруйнованих багатоповерхівок вже повністю розраховано. Її загальний бюджет становить €230 млн, з яких €30 млн припадають на пілотну фазу.

Оксана Реміга зазначила: «В Україні є системне рішення для питання компенсації на ремонт окремих постраждалих квартир у рамках проєкту „Відновлення”; ми працюватимемо комплексно з цілими будинками. Фактично з нашого боку пілотний проєкт пройшов усі етапи узгодження, очікує на підписання з української сторони».

Вона додала, що в рамках цього проєкту вже є домовленість із Німеччиною про надання через GIZ гранту на технічну допомогу у розмірі €3 млн.

За словами Реміги, експерти GIZ готові розпочати розробку технічної документації вже зараз, паралельно з тим, як українська сторона закінчить усі процедури.

Бенефіціарами проєкту будуть муніципалітети. На рівні пілотної стадії банк уже сформував short list, щоб налагодити процедуру якнайшвидше. Надалі буде конкурсна процедура для громад та проєктів.

Оксана Реміга уточнила; «Ще одне гостре питання, яке потрібно вирішити системно. Найбільш постраждалі муніципалітети, що особливо потребують відновлення, не можуть брати кредити, гроші на подібні проекти до них можуть іти лише як субвенції. Це один із моментів, нормативно має бути прописаний найближчим часом».

Читайте також